Rashodovanje autobusa

Autor maky, Studeni 21, 2007, 08:59:00

Paško

Ne, nije, a misliš da je lako Prometu nabaviti tih par milijuna? To je daleko od završene priče, a autobusi jednostavno nisu njihovo vlasništvo pa ih ni nemaju pravo dirati.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

lussin

#241
Promet je u 2015. imao preko 36 milijuna kuna gubitka, stoga nisu baš u poziciji pribaviti par milijuna

man323

A većinom su ti gubitci uzrokovani posljednim događajima ( A-Cosmos, Lubina)

josipgrgin

Grad split i okolica ovise o javnom prijevozu ,pa zasto ne pomognu opcine i gradovi skupit novce i spasu Promet nego se svi  prave gluhi a ti veliki ljudi u opcinama tj. njihova djeca se sigurno koriste javnim prijevozom kad idu u skolu ili negdje drugdje.Sramota je da niko ne pomogne a ja mislim da grad split i Trogir dobro zaraduju u turistickoj sezoni pa sto nesto od tih para ne dadu Prometu da kupi koji bus nego nista.A ovi sadasnji busevi koji se koriste nece moc dugo jer nema dijelova pa ce se neki rastavit  da se drugi popravi, a i to nije dobro, a buseva sve manje na cesti i u garazi.

Kolega Ćole

Počeli su uništavati autobuse današnji prvi je bio #138 nakon skoro 40 godina neprekidnog rada zauvjek je stao.

Lion's Driver

Citat: Kolega Ćole  u Lipanj 28, 2016, 11:33:25
Počeli su uništavati autobuse današnji prvi je bio #138 nakon skoro 40 godina neprekidnog rada zauvjek je stao.

Meni je rlto jako tuzno...radije ga usminkat i ostavit sa strane  :'(

tramvajac 92

Trebalo je sačuvat DAFčinu, neku Dubravu, saad slovenskog SGa, i kad dođe vrijeme Eurobuse.
Dafčina iz voznog parka, autor Michał Wojtaszek


Pusti stare O305 i SG ove, njih ima na svakom uglu.

Paško

#247
Nisi u pravu za SG 220, u Njemačkoj ih ima samo 2 u voznom stanju. Napravio sam grešku jučer jer je #161 još uvijek bio čitav prije sat vremena (izgleda da je jučer samo #162 raskomadan). Onda je #122 taman bio u procesu uništavanja,  a #129 i 138 su već bili povijest. Par DAF-ova našeg tipa (i još daleko stariji) su sačuvani u Nizozemskoj gdje imaju više muzeja autobusa. Najgore je što neće ništa naše biti sačuvano - Dubrave, TAM-ovi...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

vozilo SSC

#248
Citat: josipgrgin  u Lipanj 28, 2016, 11:02:30
Grad split i okolica ovise o javnom prijevozu ,pa zasto ne pomognu opcine i gradovi skupit novce i spasu Promet nego se svi  prave gluhi a ti veliki ljudi u opcinama tj. njihova djeca se sigurno koriste javnim prijevozom kad idu u skolu ili negdje drugdje.Sramota je da niko ne pomogne a ja mislim da grad split i Trogir dobro zaraduju u turistickoj sezoni pa sto nesto od tih para ne dadu Prometu da kupi koji bus nego nista.A ovi sadasnji busevi koji se koriste nece moc dugo jer nema dijelova pa ce se neki rastavit  da se drugi popravi, a i to nije dobro, a buseva sve manje na cesti i u garazi.

Ne znan ili imamo pamćenje ko zlatna ribica ili što, tko je kriv što autobusi nisu kupljeni nakon što je istekao lizing i što sad Promet duguje milijune¸(koliko je novih autobusa mogao nabaviti za te novce!?)!? Sad bi općine koje ionako nemaju sredstava i komunalna infrastruktura im je u banani bi trebala izdvojiti novce za spas Prometa radi podobne i nesposobne uprave na čelu s gradskim vodstvom koja nije otkupila autobuse nakon lizinga nego ih je Promet nastavio koristiti, ma kako smo još!?  >hammer<  >hammer<


Paško

Slike od jučer, Neoplan na trećoj slici je #173, u otpadu je #162, ostalo sve znate.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Danas
:'( :'( :'(

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man323

Iako sam se jedan, jedini put vozio u #138, žao mi je, da je taj bus završio kao i svi ostali, s obzirom na to da je vozio 38 godina, i šteta je što ga nisu ostavili.
Samo je pitanje dana kada će nas i posljednji Prometov O305G, naime #65, i zadnja MAN SG220 Avtomontaža #688 napustiti.

josipgrgin

Ako nista drugo bar imamo slke za uspomenu.

C2

#253
Ako sam dobro upamtio #138 je u Promet došao u osamnaestoj godini godini starosti. Skoro pa je pola vijeka odvozio u Prometu.

Kolega Ćole

Citat: man313  u Lipanj 28, 2016, 20:10:23
Iako sam se jedan, jedini put vozio u #138, žao mi je, da je taj bus završio kao i svi ostali, s obzirom na to da je vozio 38 godina, i šteta je što ga nisu ostavili.

I meni ga je žao ipak je to autobus u kojeg sam moglo bi se reći najviše vozio,a za svoje godine je bio izvrstan autobus također žao mi je i neoplana jer su jedinstveni primjerci kojih nema puno u svijetu trebali su barem jednog sačuvat,ali nije mi toliko žao neoplana koliko #138.