Rashodovanje autobusa

Autor maky, Studeni 21, 2007, 08:59:00

elez

Pošto imam neke veze s spomenutim Drnišom jednom prilikom san isa na selo buson (prije cca. 3 godine) . Iz ST je isa #159 a 2 dana poslije iz Drniša je isa #251. Iskreno ugodnije mi je bilo putovat Regiom, zakon za državne ceste do 70 km\h, s time da trosi puno manje nego Eurobus.
Tako da jedno veliko NE visokoturistickom busu.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

Naravno, ne visokoturističkom busu koji bi vozio na linijama. Ali da visokoturističkom busu koji bi se mogao koristiti za posebne vožnje i specijalne prigode (možda neki shuttle prijevoz) te agencijske vožnje. Prije nešto godina Prometovi autobusi vozili su za agencije tipa Elite tours. Tijekom ljetne sezone za njega bi sigurno bilo posla.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

conecto

Ne vidim smisla da pokraj tolikih prijevozničkih firmi Promet uopće vozi za agencije, a pogotovo s jednim ili dva busa poput najmanjeg privatnika. Osim toga tu se troše i vozači kojih ni u jednoj firmi nema. Ako se razmatra nabavka visokoturističkih buseva trebalo bi vidjeti koliko uopće ima vožnji na kojima su oni isplativi jer Regio ili Crossway mogu većinu toga što i oni u daleko većoj mjeri nego obrnuto
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

qwertz

Promet bi se isključivo triba bavit komunalnim prijevozom JGP a privatnici neka voze ostalo tipa naruđbe,turiste itd

Paško

Sječa se nastavlja: #178 bez tablica.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

josipgrgin

To je i za ocekivat. Stizu novi busevi pa zasto popravljat starudiju. Ipak nedostajat ce nam pojedini busevi na koje smo navikli ali zato imamo slike za uspomenu.

netko

Sa Eurobusevima smo točno na broju 30 od ukupno 34 autobusa koja se moraju "zamjeniti".
Računao sam sve ispod 2003. godišta.
Ostaje vidjet koja su to još 4 koja će otić osim ako u igri ne budu zapaljeni i karambol.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

RegioBus

Sad je i #148 sluzbeno odjavljen

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


Paško

Citat: netko  u Srpanj 23, 2019, 09:14:03
Sa Eurobusevima smo točno na broju 30 od ukupno 34 autobusa koja se moraju "zamjeniti".

Referiraj se na ovaj moj post. Nije skroz točan jer jedan od navedenih kako sada stvari stoje ipak neće u rashod, ali rano je da vam otkrivam koji. ;D Plus, tad još nisam znao da je #208 pa-pa.

Citat: amfan  u Siječanj 25, 2019, 21:13:21
Dakle, 34 autobusa ide u otpis. Ne znam hoće li u to biti uključeni Eurobusi. Lako je moguće da hoće iako bi po mom mišljenju bilo najpravednije da se zglobni mijenja za zglobni i slično. No, ono što znam je da su u program za zamjenu uključeni i ovi odavno odjavljeni autobusi: #65, 150, 152, 154, 183, 196, 303, odnosno sedam autobusa. Dakle, preostaje za rashodovati još 27 autobusa. Od tih 27 #688, Sanosi, O345G, O405/407, stari Citari, NL 263 i dva bivša Panturistova čine 22 komada. Ostaje još pet; ili četiri Eurobusa i još jedan iz 2003., ili pet autobusa iz 2003.

Citat: RegioBus  u Srpanj 23, 2019, 23:32:55
Sad je i #148 sluzbeno odjavljen
#176 i #159 također
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

#369
U pravu si. Nešto sam krivo zbrojia. ::| ;)

Ako sam dobro sad pribrojao odlazi 11 zglobnih gradskih, 3 turistička, 12 solo gradskih i 6 prigradskih(#182).

To je 32. Jedan Eurobus ostaje, znači odlaze još dva iz 2003(vjerovatno zglob).

11/(13) se nadopunjuje sa 20, a 12 sa 14. Turističke valda nitko i ne računa jer ili nisu potrebni ili se mogu zamjenit Regiima i Croswayima.
Neznam kakva će biti situacija sa ovim prigradskim jer recimo iz RJ Trogir odlaze #179, #182, #304, #305 i #306.
Uglavnom, ovaj prvi dio rashoda/nabave je pojačanje na gradskima.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

man323

Mislim da ova dva ex Panturistova ne će dirat.

COVIK

A uz njih još najbolje da ostave 688 i bar jednog makedonca   >hammer< russian_roulette >hammer< russian_roulette
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

josipgrgin


netko

Citat: man313  u Srpanj 24, 2019, 09:12:56
Mislim da ova dva ex Panturistova ne će dirat.
To bi bila ona još 2 za odlazak iz ekipe 2003. Teško će se zadržat iako postoje neki iz 2003 koji su zbog svog stanja možda daleko gori nego #305 i #306.
BTW
#305 i #306 očajnički trebaju limara zbog korozije koja izbija....
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

#179 ipak još nije za rashod. Bio mu je otišao diferencijal, ali sređen je (valja su prebacili sa #178) i danas je vozio 5A.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!