Groblja autobusa i napušteni autobusi

Autor maky, Siječanj 06, 2008, 21:04:28

Tomek

A evo i starih autobusa koji su parkirani u ulici gdje parkira Šabić -- neki mi izgledaju obnovljivi i ne djeluju da su u tako jako lošem stanju dok su neki čisti rashod

Prvo dva TAM-a 260A119 za koje sumnjam da su ex Promet Makarska




TAZ Dubrava


TAM-ovi




TAZ Mercedes O303




I neki rijetki primjerci koji nisu baš bili popularni na našim cestama







arsenal

Bravo Tomek!!!!!! fantasticne fotke, a tu ima i buseva koji bi MORALI ici u muzej a ne pod brenere... Naprimjer, ona prekrasna stara Dubrava ili splitski sanos....

conecto

Ovaj zglobni Mercedes je 90-ih stalno vozio Split-Dicmo i tome slično.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

shef

Vetteri poput ovoga, a i inače autobusi ovog proizvođača su postali jako rijetke biljke.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Feter

Pričaj mi o tome...znam možda pet kod nas. Djelova nigdje, još od '90-ih...

Shole

Pa u čem je problem sa djelovima, zar nije to više manje Mercedes samo u drugoj karoserijskoj izvedbi?

zlikowszky

Vraćam se malo na Tomekove slike....pa Dubrava ima još i ratkape i bijele navlake na zicevima!!!!!
Neke koje su još u eksploataciji to nemaju!!
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Pozega

Nedaleko od rafinerije u B.Brodu,dugo već tamo stoje


mirzony

#53
Citat: Tomek  u Travanj 20, 2010, 14:45:52
TAM260A120T
http://i959.photobucket.com/albums/ae71/autobusi99/IMG_2588.jpg

Ovaj TAM 260 A 120 po boji bi se reklo da je nekada bio u vlasništvu Servistransa iz Donjeg Vakufa. Inace ovako su oni farbali svoje autobuse.

miham

Citat: erobuss  u Listopad 01, 2008, 17:13:47
Propala firma, ova tri jadnika tu trunu već mjesecima :-\
Najbolje bi bilo ispilati ih u staro željezo...

Kako se mogu kupiti u staro zeljezo ovi autobusi...??? :))

arsenal

Ova u prvom planu je sigurno ex "Montenegroexpress" Budva, a vjerovatno i ona druga....

Citat: maky  u Siječanj 06, 2008, 21:25:34
Na Sirobuji sam naišao na ove dvije stare rashodovane Dubrave. Pretpostavljam da su pripadale možda nekoj građ. firmi. Nažalost nemam bolju sliku od ove, poštovao sam oznaku na kapiji "Čuvaj se psa". Nastojat ću napraviti koju bolju sliku...


troosovinac

DUBRAVE su vlasništvo bivše firme MARJAN SPLIT koja je vozila linije CROATIA ZADAR LINE  gazdi je to bilo malo pa kupija građevinsku firmu TEHNOGRADNJA  i onda poleka  ::| ::| ::| ::|
bela lađa

manoplan

To je ona poznata priča o koncesijama, podkoncesijama i stečaju Croatia Zadar line-a. Pravu redaljku su napravili. I Presečki je bio u igri.
Sjećam se da je vladala prava jagma za tim linijama. 

arsenal

To sto pricate o "Marjanu" Split i propasti "Croatia Zadar Linea" mi zaista nije poznato, ali je nedvojbeno da je ova dubrava u prvom planu u originalu bila "Montenegroexpress" Budva jer je jos uvijek na njoj stara i jedinstvena kolor sema te firme. "Montenegroexpress" je svojevremeno od TAZ-a kupio sigurno nekih dvadesetak sto niskih sto visokih dubrava sa MB motorima, bili su to odlicni busevi.

troosovinac

ove DUBRAVE su imale FAP-ove motore..
bela lađa