Rasprava - razno

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 21:15:50

aaaaa

Citat: damir050  u Prosinac 03, 2009, 22:00:21
ma i ovi su polovni uvezeni a godina nabavke  je  ja mislim 1999 ili  2001 , ako mozes uslikati jednu karosu nije  vazno koji  broj da imamo na stranici
obicno nju mozes uhvatiti dole u Nedzaricima  kod  Sfora , ili  na Otoci preko puta  Mercurov  centra , dje trola za jezero polazi


ovi Otoyoli su nabavljeni novi 2007. godine ....imaju retarder za razliku od onih koji su dolazili ranije a Karosu imas na Ilidzi ili na terminalu Franje račkog

The_Dubster

Citat: aaaaa  u Prosinac 03, 2009, 22:05:10
Citat: damir050  u Prosinac 03, 2009, 22:00:21
ma i ovi su polovni uvezeni a godina nabavke  je  ja mislim 1999 ili  2001 , ako mozes uslikati jednu karosu nije  vazno koji  broj da imamo na stranici
obicno nju mozes uhvatiti dole u Nedzaricima  kod  Sfora , ili  na Otoci preko puta  Mercurov  centra , dje trola za jezero polazi


ovi Otoyoli su nabavljeni novi 2007. godine ....imaju retarder za razliku od onih koji su dolazili ranije a Karosu imas na Ilidzi ili na terminalu Franje račkog

znam, jer mi je tu odmah fax, a često sam i na ilidži pa će biti karosa ;)

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Prosinac 03, 2009, 20:39:53
danas uhvaćen jedan muzejski primjerak na terminalu ilidža. mercedes koji je vozio za hrasnicu. ne znam kako se GRAS-u isplati ovo držat. bus je, malo je reći, u katastrofalnom stanju :-\



Mercedes o.305 gb. 714. Proizveden 1983,  nabavljen 1997 iz Solingena, od '97 do sad nadživio najmanje stotinjak MLAĐIH autobusa (od Ikarusa čak i mlađih Mercedesa do Neoplana) nadživio je i mnoge 10-15 godina mlađe autobuse (Karosa, Renault, Neoplan, MAN itd... ) da mi je neko rekao početkom 2005 da će nadživjeti tada novopridošle niskopodne Neoplane koji su 11-13 godina mlađi, rekao bi mu da je lud, a danas više ni jedan od njih 5 Solo-troosovinaca ne vozi, a ovaj bus sa katastrofalnim održavanjem joč vozi, čuo sam čak da nema ni amortizere ali neznam koliko je to tačna
Evo jedna stara slika  (između 2001-2004)

Slika sa www.ht-busser.dk

aaaaa

dobro si čuo, nema amortizera "amortizuje" samo na jastucima a ono sto je zanimljivo da je Mercedes već tada dakle 83. godine a i ranije ugrađivao dva para amortizera na prednji kraj autobusa zato i ne cudi udobnost koju mercedes ima, za razliku od svih drugih koji i dan danas imaju po jedan par amortizera...

damir050

od kada voze autobusi Vilsonovim Setalistem , ja kolko znam zabrana je  za  aute da voze kroz  Vilsonovo

aaaaa

zbog radova na terminalu zeljeznicka stanica polazno stajaliste za linije 15,23 i 23a izmjesteno je prije izvjesnog vremena u ulicu Franje Račkog gdje je nekad davno bilo polazno stajaliste za pomenute linije

damir050

sta  sada  rade na terminalu Zeljeznicke stanice ,gore malo malo  nesta jal  asfaltiraju jal kopaju prije 3 god je  novi asfalt postavljan , ja mislim sad ce se pravo zakuhati oko  izgradnje nove Autobuske Stanice

aaaaa

Citat: damir050  u Prosinac 05, 2009, 18:57:57
sta  sada  rade na terminalu Zeljeznicke stanice ,gore malo malo  nesta jal  asfaltiraju jal kopaju prije 3 god je  novi asfalt postavljan , ja mislim sad ce se pravo zakuhati oko  izgradnje nove Autobuske Stanice

Vozila koja bi isla sa terminala nebi se mogla ukljucivati na ulicu "Put zivota" nego moraju ici prema autobuskoj na raskrsnicu ...kakogod malo komplikovano. Sumnjam da ce se terminal ikada biti vracen na zeljeznicku. Osim toga ako se bude gradila nova autobuska a izvjesno je da hoce postojala je mogucnost da zeljeznicka stanica bude izmjestena na Stup ...ko zna sta ce na kraju biti

The_Dubster

pa tamo nesto ono rade na zeljeznickoj pa su tu stanicu izmjestili u ulicu franju račkog i odatle voze sve linije koje su polazile sa ŽS dok se tamo ne vrate

damir050

to  se rijesava prikljucno , izkljucnim  trakama , al  je opet pitanje materijalno tehnickih sredstava kod grasa , a  za izmjestaj  na  stup , ja kolko znam nema  mijesta na stupu jedino ako ze ona  zelena povrsina ne  preuredi u  stajaliste za  autobuse , preko puta onih kioska ,ustvari sa ledja od kioska

aaaaa

Citat: damir050  u Prosinac 06, 2009, 12:21:56
to  se rijesava prikljucno , izkljucnim  trakama , al  je opet pitanje materijalno tehnickih sredstava kod grasa , a  za izmjestaj  na  stup , ja kolko znam nema  mijesta na stupu jedino ako ze ona  zelena povrsina ne  preuredi u  stajaliste za  autobuse , preko puta onih kioska ,ustvari sa ledja od kioska

izgleda da se nismo najbolje razumjeli. Nema Gras nista sa izmjestanjem željeznicke stanice koja bi se eventualno izmjestila na mjesto gdje je sada  zeljeznicki "depo" na stupu...

The_Dubster

danas sam se vraćao iz sarajeva i u vogošći na stanici zapazih nešto čudno.
vidim ovog OTOYOLa al mu maska ne štima nikako, kao da mu je od neoplana ??? jbg slika nije baš najbolja jer sam slikao u "letu"

damir050

cisto  sumnjam  da je od  neoplana , jel  je  neoplan malo  siri , prije  bi rakao  da je od nekog kombi  vozila , mada je  sve moguce

The_Dubster

Citat: damir050  u Prosinac 06, 2009, 19:26:30
cisto  sumnjam  da je od  neoplana , jel  je  neoplan malo  siri , prije  bi rakao  da je od nekog kombi  vozila , mada je  sve moguce

i ja sam kontao na širinu, al opet omžda je od kakvog neoplanovog minibusa... ovi dupli farovi me neodoljivo podsjećaju na neoplan

shef

Ne znam u čemu je problem, kakav sad Neoplan, ovo je standardna maska za Otoyol m23
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic