Rasprava - razno

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 21:15:50

aaaaa

Citat: alarm  u Prosinac 24, 2009, 19:21:33
sta je danas sa autobusa na stupu ko garaza svima pise "pokvaren"i parkirani. A na liniji za rajlovac neki vozac vozi jucer sam se vozio u rajlovcu ide 80kmh sa zglobnim onim man sve unutra lupa samo sto ona stakla ne podpadaju :-[


Ma ima likova koji to voze tako a ima i netacnih tahografa...znas li garazni broj slucajno? To bi trebao biti 463 ako se ne varam

alarm

ja mislim da jeste gb463 stvarno vozac prolijece kroz stanicu
Tito je uvijek svima naređivao a vozačima se obraćao sa Gospodo vozači molim Vas

MILCHO

Šta se dešava sa 499? vidim, prebačen je među rashodovane autobuse (nemora značiti da je rashodovan).

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 25, 2009, 16:48:53
Šta se dešava sa 499? vidim, prebačen je među rashodovane autobuse (nemora značiti da je rashodovan).

nije rashodovan najvjerovatnije mjenjac koji ga "zeza" evo vec duze vremena...

Majstor

O kakvom mjenjaču je riječ, zna li tko ???
Samo mi sudite pošteno !

aaaaa

Citat: Majstor  u Prosinac 25, 2009, 21:53:22
O kakvom mjenjaču je riječ, zna li tko ???
trobrzinski mislim da je "voith"....

Majstor

obzirom na godiste prije je Mbenz W3E110 mjenjac promasena serija
Samo mi sudite pošteno !

aaaaa

ma na spisku voznog parka stoji da je 1988 godiste cini mi se međutim mislim da je to mala greska. Koliko se ja sjecam on je dosao uvezen tj kad je tek dosao bio je na "zoll" tablama.Kupljen je preko Transmont Kladanj koji ga je uvezao ali ga nikada nije registrovao na sebe.  Ako pretpostavimo da je godinu pa i dvije stajao tako dok ga nisu prodali GRAS-u 2005. znaci mogao je biti najstarije  1993. godiste jer je uvoz autobusa preko 10 godina starosti bio zabranjen.
sta ostali misle*

MILCHO

Citat: aaaaa  u Prosinac 26, 2009, 17:06:48
ma na spisku voznog parka stoji da je 1988 godiste cini mi se međutim mislim da je to mala greska. Koliko se ja sjecam on je dosao uvezen tj kad je tek dosao bio je na "zoll" tablama.Kupljen je preko Transmont Kladanj koji ga je uvezao ali ga nikada nije registrovao na sebe.  Ako pretpostavimo da je godinu pa i dvije stajao tako dok ga nisu prodali GRAS-u 2005. znaci mogao je biti najstarije  1993. godiste jer je uvoz autobusa preko 10 godina starosti bio zabranjen.
sta ostali misle*
ups. to je moja greška, učinilo mi se da, je ovaj otišao u BIH a ustvari otišao je u Lisabon. Mercedesi O405G od Post auta su 1987-1990 (poznati).
http://www.phototrans.eu/2415,2797,104,0,f.html
mislim da je GRAS ipak nabavljao Autobuse starije od 10 godina. Npr. kada su kupljeni zglobni Renaulti u novinama su pisali da su 1994 godište, ali koliko ja vidim oni su 1988-1990
http://www.phototrans.eu/2415,2629,630,0,f.html (na popisu je 495 koji je u saabruckenu nosio broj 117).  isto tako mislim da ni zglobni Neoplani sa starom maskom i Mercedes farovima nisu 1997. a takvi su u GVB Graz nabavljani 1992

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 26, 2009, 18:07:09
Citat: aaaaa  u Prosinac 26, 2009, 17:06:48
ma na spisku voznog parka stoji da je 1988 godiste cini mi se međutim mislim da je to mala greska. Koliko se ja sjecam on je dosao uvezen tj kad je tek dosao bio je na "zoll" tablama.Kupljen je preko Transmont Kladanj koji ga je uvezao ali ga nikada nije registrovao na sebe.  Ako pretpostavimo da je godinu pa i dvije stajao tako dok ga nisu prodali GRAS-u 2005. znaci mogao je biti najstarije  1993. godiste jer je uvoz autobusa preko 10 godina starosti bio zabranjen.
sta ostali misle*
ups. to je moja greška, učinilo mi se da, je ovaj otišao u BIH a ustvari otišao je u Lisabon. Mercedesi O405G od Post auta su 1987-1990 (poznati).
http://www.phototrans.eu/2415,2797,104,0,f.html
mislim da je GRAS ipak nabavljao Autobuse starije od 10 godina. Npr. kada su kupljeni zglobni Renaulti u novinama su pisali da su 1994 godište, ali koliko ja vidim oni su 1988-1990
http://www.phototrans.eu/2415,2629,630,0,f.html (na popisu je 495 koji je u saabruckenu nosio broj 117).  isto tako mislim da ni zglobni Neoplani sa starom maskom i Mercedes farovima nisu 1997. a takvi su u GVB Graz nabavljani 1992

Ako su kupovali starija vozila od 10 godina onda su nesto mutili sa carinskim papirima ....to je tako. A što se tiče ovog 495 evo i sam vidis da mu godina proizvodnje nije naznacena. A sto se tice slike ona je skroz "izokrenuta" djeluje kao fotomontaza iako to nije i osim toga ono nije ulica Marsala Tita nego obala Kulina bana sto znaci da i na onoj stranici ima gresaka

MILCHO

#220
Citat: aaaaa  u Prosinac 26, 2009, 18:16:48
Ako su kupovali starija vozila od 10 godina onda su nesto mutili sa carinskim papirima ....to je tako. A što se tiče ovog 495 evo i sam vidis da mu godina proizvodnje nije naznacena. A sto se tice slike ona je skroz "izokrenuta" djeluje kao fotomontaza iako to nije i osim toga ono nije ulica Marsala Tita nego obala Kulina bana sto znaci da i na onoj stranici ima gresaka
Ako su mogli kupovati mjenjače za tramvaje, Rashodovati autobuse na kojima je neposredno prije toga urađena generalka, i raditi mnoge druge mutne radnje, zašto nebi onda mutili i sa autobusima starijim od 10 godina?

Što se tiče renaulta PR180. na sajtu neznaju koje je godište 495 ex 117 (stari broj je bio nazad) ali znaju godišta, serijske brojeve, stare garažne brojeve i stare registracije onih koji su otišli u poljsku (sajt je poljski) znači ako su 105 i 109 proizvedeni 1988 a 212, 213 i 215 proizvedeni 1990. onda je 495 ex 117 proizveden između '88 i '90 a 494 ex 103 proizveden '88 ili ranije. Smatram da su podaci 95% pouzdani.
Što se tiče slike ne radi se ni o Titovoj ni o Obali. Slikana je na Marin-dvoru u ulici Zmaja od Bosne blizu 'Y' raskrsnice sa Titovom i Hisetom. Nije foto-montaža, nego je slika jako zumirana pa se pojavljuje optička iluzija da su Trebević, 'Gorenje' neboder i druge zgrade možda suviše blizu.
na slici se vide i 2 tramvaja jedan krajnje lijevo drugi krajnje desno se slabije vidi.

aaaaa

Ma i to što kažeš ...ko zna..

damir050

ovaj autobus je  upecan  tacno preko puta  Holiday inna  na  glavnoj  dzadi pravac Ilidza jel tako , nek  neko ko je iz Sarajeva potvrdi

The_Dubster

mislim da jest, ovaj zeleni tramvaj lijevo stoji i čeka crveno da se prebaci na drugu stranu... a taj dio je tačno kod holiday inn-a, mjesto gdje ljudi prelaze cestu i idu na filozofski fax...

MILCHO

493 juče na 31


Zna li ko šta se događa sa trolejbusima? Ne rade za Dobrinju cijelo jutro.

Ide zamjenski autobus, izgleda skroz do Trga austrije,