Rasprava - razno

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 21:15:50

elvis

Ovo je zapravo stajaliste na Socijalnom prema Ilidzi,tu su uvijek auta parkirana,kad bi policija samo tu pisala kazne mogli bi podijeliti dobre plate u jednoj PU

The_Dubster

da to je to... kasnije kad je policija došla, bila dva auta i kao oni opasni pa su ih otjerali, a jednom sam prisustvovao kad je policija pisala kaznu vozaču zato jer se ostavio tu...

aaaaa

to je jedna od najproblematicnijih stanica u gradu. Non stop se obavjestava policija i non stop isti problem. Parkirana auta u stanici putnici izlaze na cestu nerijetko prolaze ispred autobusa prijeti opasnost da ih neko "pokupi" s autom...

MILCHO

#348
Svaka čast GRAS-u na stvarno redovnom osvježavanju svoje web stranice

Koliko redovno osvježavaju svoju stranicu www.gras.co.ba govori i ovaj
IZVOD IZ TROLEJBUSKOG REDA VOZNJE iz 28.08.2000.


MILCHO

Znači možemo očekivati da 105 i 106 prorade do nove godine. a stvoren je i glavni preduslov - nova vozila.
Linija 21 bi vjerovatno bila zatvorena, time bi se rasteretilo 5 zglobnih autobusa.

Kontakt mreža će 99% biti italijanska kao i na ostalim linijama.

The_Dubster

znači da bi bilo više (i boljih) buseva, npr za ilijaš, jer čini mi se da sam juče ujutro vidio da je na 22 bio čini mi se 463, uglavnom neki sg312 i izgledao je JAKO loše :-X

btw, reče mi jedan uposlenik CTS-a da je napravljen dogovor između njih i GRASA - CTS se neće miješat na liniji 31e, i ni na jednu liniju po sarajevu, s tim da GRAS njima ostavi ilijaš i tako ima je GRAS dao 6 polazaka za ilijaš ::|

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Ožujak 03, 2010, 09:14:12
znači da bi bilo više (i boljih) buseva, npr za ilijaš, jer čini mi se da sam juče ujutro vidio da je na 22 bio čini mi se 463, uglavnom neki sg312 i izgledao je JAKO loše :-X
Ne vjerujem da će biti više buseva za Ilijaš. Pa dobro sad što se tiče Ilijaša njima uglavnom idu novija vozila a ponekad naleti i nešto starije poput 463.

e sad postoji nekoliko mogućnosti ako se ukine 21, da navedem dvije najvjerovatnije:
1. Da se pojačaju neke linije sa po jednim vozilom.
2. Da se rasterećenje iskoristi za rashod ili prodaju do 4-5 starih/dotrajalih vozila (Ne mislim na vozila koja rade na 21, nego na vozila koja bi se raspodjelom po linijama rasteretila.)

The_Dubster

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/putnici-u-opasnosti-zbog-izlaska-iz-tramvaja-na-kruznom-toku-na-ilidzi

a dešava se često ne samo tu, već i na ostalim dijelovima... a i pušači puno puše i u busevima i tramvaju tokom vožnje >:(

MILCHO

Odavno nisam vidio Iveco minibus sa četverokrilnim zadnjim vratima, ima li još i jedan u životu?

elvis

Citat: The_Dubster  u Ožujak 14, 2010, 21:48:19
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/putnici-u-opasnosti-zbog-izlaska-iz-tramvaja-na-kruznom-toku-na-ilidzi

a dešava se često ne samo tu, već i na ostalim dijelovima... a i pušači puno puše i u busevima i tramvaju tokom vožnje >:(

U tramvaju sam bio mnogo puta i bas nikad nisam vidio nekoga sa cigarom u toku voznje,isto tako ne otvaraju im vozaci vrata nego kreteni sami silom otvore jer im je problem sacekati jos par sekundi,to sam vidio par puta na starim tramvajima,
moguce je i da im vozaci otvaraju ali to nisam vidio

The_Dubster

Citat: elvis  u Ožujak 15, 2010, 00:26:22
Citat: The_Dubster  u Ožujak 14, 2010, 21:48:19
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/putnici-u-opasnosti-zbog-izlaska-iz-tramvaja-na-kruznom-toku-na-ilidzi

a dešava se često ne samo tu, već i na ostalim dijelovima... a i pušači puno puše i u busevima i tramvaju tokom vožnje >:(

U tramvaju sam bio mnogo puta i bas nikad nisam vidio nekoga sa cigarom u toku voznje,isto tako ne otvaraju im vozaci vrata nego kreteni sami silom otvore jer im je problem sacekati jos par sekundi,to sam vidio par puta na starim tramvajima,
moguce je i da im vozaci otvaraju ali to nisam vidio

zadesio sam se par puta lično kad su otvarali vozači vrata svojim "kolegama" i "poznanicima" na raznim dijelovima trase, a par puta isto se desilo i da vozač zapali cigaretu, i to najčešće od stupa prema energoinvestu pa do terminala....

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Ožujak 15, 2010, 11:22:53
Citat: elvis  u Ožujak 15, 2010, 00:26:22
Citat: The_Dubster  u Ožujak 14, 2010, 21:48:19
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/putnici-u-opasnosti-zbog-izlaska-iz-tramvaja-na-kruznom-toku-na-ilidzi

a dešava se često ne samo tu, već i na ostalim dijelovima... a i pušači puno puše i u busevima i tramvaju tokom vožnje >:(

U tramvaju sam bio mnogo puta i bas nikad nisam vidio nekoga sa cigarom u toku voznje,isto tako ne otvaraju im vozaci vrata nego kreteni sami silom otvore jer im je problem sacekati jos par sekundi,to sam vidio par puta na starim tramvajima,
moguce je i da im vozaci otvaraju ali to nisam vidio

zadesio sam se par puta lično kad su otvarali vozači vrata svojim "kolegama" i "poznanicima" na raznim dijelovima trase, a par puta isto se desilo i da vozač zapali cigaretu, i to najčešće od stupa prema energoinvestu pa do terminala....

ma jarane sve to sto si nabrojao je bilo i ranije i bice uvijek tako da ti se ne vrijedi boriti protiv toga

The_Dubster

gras počeo da svoja vozila registruje na novim tablicama... danas sam u roku tri minute vidio gbr 85,833 i 834 na novim tablama

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Ožujak 15, 2010, 19:55:42
gras počeo da svoja vozila registruje na novim tablicama... danas sam u roku tri minute vidio gbr 85,833 i 834 na novim tablama

833 i 834 su stajali vise od godine dana u kvaru tako da im je istekla registracija a kada registracija istekne vise od mjesec dana obavezna je promjena registarskih tablica  ..... za 85 ne znam sta je u pitanju