Puntamika line - razno

Autor tovar, Srpanj 21, 2008, 16:37:35

Tlimfocit

I još jedna: Zadar-Brežice.

Casper

Hmmm pa onda će morati uskoro povećavati vozni park ako već nisu... stvarno za svaku pohvalu!

Majstor

Mb. 3- Os travego 2 ili tourismo ?
Samo mi sudite pošteno !

ChRiStIaN

@ Autobusi Hrvatska @

Casper

Što se tiče autobusa, na slikama se vidi da je to Travego... a linija za Brežice je stalna ;)

bonaparte12

Msm da je dosao kraj za linije iz Brezica tj uvodi se zabrana kabotaze na medjunarodnim linijama kava big_boss
POLAKO I SIGURNO

Casper

Mozes li molim te pojasniti sto to znaci?

bonaparte12

Kabotaza je prijevoz putnika unutar jedne drzave na medjunarodnoj liniji, tj. autobus koji krece iz brezica nesmije uzeti putnike u zgb i voziti ih u zd a takodjer ne iz zd za zg nego samo za brezice
POLAKO I SIGURNO

Casper

A kako onda Zadar-Zagreb- Ljubljana? Biti će to zanimljivo ako se netko uhvati toga jer je i Croatia bus tako napravio Brežice Zagreb Rijeka...

Maverick

da se radi o slovenskom prijevozniku onda da,i ako je moguće da i on dobie dozvolu za stajanje i u zg,dok domaći prijevoznici dobivaju dozvolu za obavljanje kabotaže bez problema.

NP-549

nema kabotaže u EU.  Isto tako više nije potrebno da postoji i  "kontra" prijevoznik,   odnosno da postoji prijevoznik iz suprotne države koji će vozit istu liniju u nekom drugom terminu

bonaparte12

Neki prijevoznici su vec dobili obavijest o zabrani kabotaze, tako da ove dozvole koje su izdane od ministarstva i vrijede jos pet godina nemaju smisla jer ce im zabrana biti uvedena. Znaci dozvola ostaje a kabotaze nema!!!
POLAKO I SIGURNO

NP-549

Hmmm,  kako su onda uspjeli dobit to od ministartva ? 

shef

Mislim da im to neće proći... kosi se sa načelima EU o slobodi prometa ljudi i dobara. Mislim, kako onda Avrigo drži gradsku liniju između Gorizie i Nove Gorice i normalno kupi putnike (ukrcaj/iskrcaj) u talijanskom dijelu trase?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Casper

Dobro, recimo da je to stvarno tako i zabranit će liniju za Brežice. Ali što i kako sa drugim gradovima? Teoretski se i Slovenci mogu pobuniti jer im se ukida linija za odlazak na more i veza sa Zagrebom... Brežice i taj dio Slovenije gravitiraju Zagrebu...