Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

markost

Ono "kockasto" šta se pituravalo uopće nije bija Prometov bus nego neka prerada ka bibliobus..  ???

A ovih dana tražim DAF-a g.b. 24 ,ali njega nigdi nema  ??? jel ga ko vidija u zadnje vrime  ???  a možda je na Šolti  ???

netko

Što je sa g.b.154.Već je polovica 11.mjeseca.Da li je dobio novu registraciju.
Inače g.b.100 i 104 imaju novu svježu registrciju.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

G.b. 154 je još u garaži samo sad stoji isprid radione.Nisam uspija vidit jel još ima registracije,ali mislim da je on odvozija svoje.  :(

maky

Od naših junaka, u MAN centru Dugopolje stoje parkirani jedan Lion`s Classic i jedan Lion`s Classic Ü.
Mercedesov centar nije baš pri ruci , pa nisam vidio šta tamo ima...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

"Stare majke" su ovaj tjedan bile u pogonu zato jer se Turčinima koji su kupljeni prije 5 godina obavljao godišnji tehnički pregled i registracija, a i svima su im ugrađivani neki uređaji za mjerenje potrošnje. Uglavnom, remont je bio pod opsadom Turaka i sad se polako sve vraća na svoje mjesto...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mansg313

Citat: maky  u Studeni 28, 2008, 23:29:24
"Stare majke" su ovaj tjedan bile u pogonu zato jer se Turčinima koji su kupljeni prije 5 godina obavljao godišnji tehnički pregled i registracija, a i svima su im ugrađivani neki uređaji za mjerenje potrošnje. Uglavnom, remont je bio pod opsadom Turaka i sad se polako sve vraća na svoje mjesto...
Ako je to ono šta imamo u Zagrebu onda ste naj.... zato jer kada se pređe određena brzina kod nas je postavljeno na 60 počne tako cviliti nesnosno da bi ga najrađe šakom okinuo ;D

maky

Nadam se da nije, ali ako je, već ćemo ga mi nekako ušutkat...  :)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mansg313

Citat: maky  u Studeni 29, 2008, 13:41:08
Nadam se da nije, ali ako je, već ćemo ga mi nekako ušutkat...  :)
Ma znam ja da si ti Maky xpert za to ali vozači nisu ali imaš caku oni su ukopčani iza nekom žicom tako samo ih isključiš i zdravo :D

netko

Mala novost.Conecto A/C je dolutao u Trogir.Ne vozi puno čini mi se,ali je tu.Koliko će biti vidjet ćemo. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

Danas su u garaži bili uredno parkirano ,mislim svi, MAN-ovi SG313, a na ulice je izašla stara garda MB 0305G i MAN-ovi SG 220.  8)  8)  8)

markost

A danas su svi odreda MAN-ovi SG 313 u pogonu..

maky

Znao sam da će se dogodit neko teško sranje sa ovim mjeračima goriva jer je to obično i bespotrebno govno, koje samo služi da bi se potrošile pare.  Naravno, stručnjaci koji su ih postavljali su ih uspjeli krivo spojiti, odnosno napraviti kratki spoj, pa su se tijekom proteklog tjedna užgala 3 autobusa. Znam da je jedan od njih bio i g.b. 214...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Citat: maky  u Prosinac 06, 2008, 13:30:42
Znao sam da će se dogodit neko teško sranje sa ovim mjeračima goriva jer je to obično i bespotrebno govno, koje samo služi da bi se potrošile pare.  Naravno, stručnjaci koji su ih postavljali su ih uspjeli krivo spojiti, odnosno napraviti kratki spoj, pa su se tijekom proteklog tjedna užgala 3 autobusa. Znam da je jedan od njih bio i g.b. 214...
Ostala 2 su g.b. 191 i g.b. 194  ;)

Bilo je čak i posla za vatrogasce, ali sve je  nasreću riješeno...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Ja neznam šta se ovo događa, ali ovo ništa nije normalno.

Danas van prometa 4 Citara (g.b. 267-razbiven, g.b. 273-kompresor, g.b. 271-uhvaćen na putu za Dugopolje, g.b. 274-nema ga na liniji, neznam što je), a Citaro g.b. 270 vozi, iako bi trebao na servis, jer zvuči jednako loše kao što je to bio slučaj sa g.b. 269 koji je sad popravljen.

U garaži također 4 MAN-ova troosovinca (g.b. 225-stakla, g.b. 228-problem s vratima, g.b. 224-neznam zašto i još jedan, nisam gledao g.b.). Bio je i jedan solo Lion`s City u remontu, pretpostavljam g.b. 222.

Neki od turske ekipe iz 2003. su također van pogona...

Uglavnom, danas se po linijama vrte g.b.138 i 92 na liniji 9, g.b. 64 na liniji 1, g.b. 117 na liniji 17, g.b. 190 na liniji 18 (umjesto 274), g.b. 149 na liniji 4, g.b. 681 na liniji 11, g.b. 59 na liniji 9, g.b. 152 na liniji 22, itd, itd...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Večeras sam išao u Dugopolje i natrag sa g.b. 177. Mila majko...
To je dobar autobus, nije neudoban, dobro ide i po ravnom i uzbrdo, može potegnut, ALI - temperature ovih dana su dosta niske.  U Splitu je hladno, ali tek kad sam došao u Dugopolje osjetio sam što znači biti nekoliko stupnjeva ispod ništice u autobusu u kojem grijanje nešto jadno kašljuca ko da ima astmu i ništa ne grije. Nazad nema uopće grijanja, a dakako, ima rupetina na sve strane, počevši od vrata na kojim fale zaštitne gume, pa nadalje...
Poslao bi nekoga bisera iz servisa da se s tim vozi gore po Dugopolju dok ga sa svih strana odnekud zapuhuje ledeni zrak. Ja sam se smrzao živ! Još mi je neki led u kostima dok ovo pišem...

Inače, kad sam već kod Dugopolja, jedan Regio i jedan Classic su u MAN Importeru parkirani...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!