Razno

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:20:18

netko

#480

55 autobusa ne može dobiti licencu za vožnju.Ako zbrojiš sve što je ostalo uvezeno i Avtomontaže dobiješ 38.Ako ćeš još i tome dodati i Sanose i O345G što je pomeni glupo jer to su još mlađahni autobusi opet nečeš dobit 55 autobusa.Sanosi i O345G su još relativno mladi autobusi i to je čisto stvar održavanja,dok su već O305G ušli u godine i to je teško održavati.

10 autobusa je za rashod.Koji?Ako češ računati 7 Avtomontaža koje niko ne voli voziti,koja su to ostala 3.Zašto bi 63,64,65 bili bolji od 118,119,120?
Moje mišljenje ja da je malo više autobusa za rashod s obzirom na stanje u kojem se nalaze.

9 autobsa nedostaje za održavanje postojećih linija.Ni u to nisam siguran,jer ako je to istina što onda rade Avtomontaže i O305G,da nema ni njih onda bi viđali solo autobuse kako pokrivaju gradske linije.

Vožnja bez tehničkog pregleda.Odavno sam govorio da mi se čini nemoguće kako neki autobusi u takvom stanju mogu proći teh.pregled,pa me ovo i nečudi baš.

59 sudskih sporova,a samo jedan može ugroziti daljnje poslovanje.Odakle ih se toliko stvorilo i zbog čega samo Bog zna.

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

1. Nema to veze sa starošću autobusa. Negdje se gledaju i sitnice tipa naljepnice za otvore u nuždi i čekići za stakla, te još mnogo toga, ako ćemo baš cjepidlačit...

2. Min. 10 autobusa je za rashod istog ovog trenutka dok ovo pišemo. Ne možeš niti pomisliti na usporedbu g.b. 63, 64, 66 sa serijom 118, 119, 120. Pa čovječe 66 je najveći otpad koji trenutno postoji u voznom parku, trebalo ga se rješit još prije 5 godina. 64 ima svojih problema koji se javljaju svako malo, dok je 63 trenutno solidan. Što se tiče serije 118, 119, 120, oni su 3 godine noviji od ostalih, a i definitivno su najbolja serija od starih O305G koji su preživjeli. A ne zaboravi i da je g.b. 120 sa turbo motorom.
Ti računaš samo zglobne autobuse. Sjeti se da prometuju još i g.b. 82, 122, 123, 127,138 koji su stariji nego pola ljudi na forumu. A ima ih još...

3. u zadnje vrijeme se nerijetko zna vidjeti da i solaši pokrivaju gradske linije, stari autobusi su redovito u prometu, a vjeruj, uvijek treba postojati i određena količina u pričuvi jer se uvijek dogodi da treba...

4. vožnja bez tehničkog je što se mene tiče pretjerivanje

5. nakupilo ih se tokom ovih 20 godina i više nego što misliš...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Ok,slažem se. ;)
Ipak su sva 3 turbaci,ali opet ima nekih stvari...... ;)
118 ima dosta jake vibracije koje nisu baš ugodne(dok je na mjestu).
120 ima problema sa bukom motora.Je da ide,ali nemožeš ni čut sam sebe dok vozi 60km/h.
119 je najbolji.Turbo,dosta tih i može dobro potegnuti.
117 neznam onda zašto je rashodovan?
A ako češ gledati još i unutrašnjost,koja je u ne baš dobrom stanju........
Sve u svemu dobri autobusi(posebno 119),ali ih onda treba dovesti u barem neki red.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Shole

Za rashod ti se gleda stanje šasije i rešetkaste konstrukcije karoserije. Nije bitno kakav je pod, dal je lim oko kotača trul i kako bus ide jer to sve se može riješit u tjedan dana, a ono prvo se nemože. To su ti kriteriji za rashod, taman da bus izgleda neznam kako lijepo i da ide ko lud završit će pod pilom.

A tehnička neispravnost je također relativan pojam ko što je Maky već rekao.  Avtomontaže su najvjerovatnije 100% ispravne jer se tamo nema šta pokvarit. Motor  i ostali vitalni djelovi su nepoderivi, a od dodatne opreme ionako nema ništa. Oni noviji busevi koji nešto imaju od opreme  tad to podliježe i ocjeni ispravnosti.

maky

Citat: netko  u Veljača 24, 2011, 03:07:42
Ipak su sva 3 turbaci,ali opet ima nekih stvari...... ;)
Nisu, samo g.b.120 je turbo. Cijela serija je bila sa običnim motorom, samo je u g.b. 120 kasnije ugrađen turbo motor...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

tramvajac 92

Primjećen Regio 246 u Zagrebu (moram priznati da ga se jako dobro vidi  :)evil)

COVIK

Bilo bi lipo kad bi netko s foruma (od prometovih vozača) malo poslikao garažu,da vidimo kako su složeni busevi,radione održavanja,pumpu,i sve ostalo u krugu gdje je nama ostalima nemoguć pristup.Mene osobno zanima kako izgleda lista rasporeda buseva po linijama,volio bi vidit otpisane i rashodovane buseve itd.Ili možda da se otvori tema "garaža" pa da tu bude sve na jednom mjestu.
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

maky

#487
Malo je nezgodno ulazit na nečiji posjed i slikavat, te to objavljivati. Bez dopuštenja od nekog s vrha čisto sumnjam da bi bilo pametno...

A za rashodovane autobuse imaš temu "Rashodi"
http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=36.0

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Bari

Citat: maky  u Ožujak 06, 2011, 12:46:30
Malo je nezgodno ulazit na nečiji posjed i slikavat, te to objavljivati. Bez dopuštenja od nekog s vrha čisto sumnjam da bi bilo pametno...

A za rashodovane autobuse imaš temu "Rashodi"
http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=36.0

A jel bi bilo moguće dobiti to dopuštenje s vrha? Da se pita u ime foruma
KREPAT MA NE MOLAT !

maky

Citat: Bari  u Ožujak 06, 2011, 16:06:18
A jel bi bilo moguće dobiti to dopuštenje s vrha? Da se pita u ime foruma
Pa neznam, mada ne vidim neku posebnu svrhu, a ni potrebu jer je to polako uplitanje u poslove firme...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

COVIK

Mislim da to nije uplitanje u poslove firme,pa 90% garaže se može vidit i uslikat s ceste s donje i gornje strane,a i s viših katova stambene zgrade na istoku.Ali nije to to,puno lipše bi bilo vidit slike iz same garaže.Neznam zašto bi netko iz Prometa to branio pa nije to uvid u poslovne knjige.
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

Tomek

Dečki, ako bude dovoljno zainteresiranih, probat ćemo nešto dogovoriti ;)

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

troosovinac

Citat: maky  u Ožujak 19, 2011, 14:41:14
Jadan ti je ovaj grad, a još veći jad njegovi stanovnici:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/132606/Default.aspx
da slažem se
slušaju ČETNIKA i napadaju HRVATSKOG vozača
bravo mangupi zato su krvarili vaši očevi
bela lađa

Mudrac

Citat: troosovinac  u Ožujak 19, 2011, 14:44:45
Citat: maky  u Ožujak 19, 2011, 14:41:14
Jadan ti je ovaj grad, a još veći jad njegovi stanovnici:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/132606/Default.aspx
da slažem se
slušaju ČETNIKA i napadaju HRVATSKOG vozača
bravo mangupi zato su krvarili vaši očevi
ma da,ali najgore od svega je to što su u autobusu SIGURNO bili putnici,i nitko,ali baš nitko nije htio pomoći napadnutom vozaču...
A policija sigurno neće naći te balavce,koji su očito jači od nas svih jer im nikad ništa ne bude,pa im se na neki način i dopušta takvo ponašanje... >hammer<