Razno

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:20:18

torrente

nedavno se mom kolegi ,isto na 18-ki dogodilo isto ....ja sam ima polazak amo reć u 17 i 20 i kad je došla ura ,krenia sam naravno,al taj moj kolega se odjedanput stvoria iza mene(mislim da je doša prazan iz garaže) i jednostavno me preteka i počea stajat na sve stanice ispred mene(a ja gledam njegovu  tabelu iza,piše isto 18,nije mi jasno ???) onda ja pogleda svoju eksploataciju d anisam ja možda falia...vidim sve u redu al on ništa ,vozi on lipo i dalje isprid mene,putnici lipo ulaze,pola u njegov ,pola u moj bus i smiju se kako lipo imaju na izboru dvi 18-ke  :D......i tako kad smo došli gore kraj victe ,on sta na stanicu u ugibalište al ja nisan iza njega nego kraj njega na cestu,otvoria vrata i svirnia mu,ja mu kažen da pogleda svoju eksploataciju a on pogleda,uvatia se za glavu i počea se smijat:ajme ja iša na tvoj polazak ;D....onda je prekrca svoje putnike u moj bus i vratia se nazad...samo iša je skrooooz okolo da bi se vratia na početnu st

maky

Danas oko 16:30 ja u liniji 18, idem od HNK ,prema  Mejašima, stajemo na stanicu Pazar. Kad ono  neka pobuna vani...  Nisam ja ni skužio u prvi mah šta je bilo, vidim svi autobusi koji su se u to vrijeme zatekli na tom mjestu su trubili, šoferi su nešto dovikivali kroz svoje prozore ili bi otvorili vrata. Priključio se i naš šofer, onda sam skužio u čemu je stvar...
Prometov djelatnik, parkirao je službeni Prometov automobil, Opel Astru karavan sa velikim natpisom Promet na bokovima, na kraj ugibališta za autobuse, jer je bio na dužnosti i došao je na tu stanicu skinuti stari vozni red i postavit novi. I kad se čovjek okrenio, pauk od HVIDR-e mu diže auto!  I onda se počeo prepirati s njima, priključili se šoferi, nastao kaos, "častili" se međusobno kojekakvim riječima i tako su ovi sa paukom nakon izvršenog pritiska odustali od dizanja auta.

Mislim, to je stvarno nečuveno i bezobrazno! Čovjek je na dužnosti, službeni Prometov automobil i oni se idu pravit pametni i dizat ga, a 10 metara dalje stoje uvijek auti parkirani, znaju zakrčit i cijelu jednu traku ulice i njih su preskočili. Sramota!

Inače je taj isti čovjek danas bio i na okretištu linije 18, pratio je jel troosovinci stružu i uvjerio se da jesu. Zvao je jednog vozača da ga obavijesti da malo pripazi tamo kad sam ja bio u busu, te je spominjao da će trebat to napravit kako triba... Super! Drago mi je da ima ljudi koji bi htjeli radit i koje zanimaju neke stvari...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

VIDIM DA JE OVAJ NAŠ SPLITSKI FORUM DOSTA ŽIVNIJA U ZADNJE VRIME.SVAKA ČAST!!!samo tako nastavite ljudi!

torrente

Citat: maky  u Ožujak 13, 2008, 23:13:25
Danas oko 16:30 ja u liniji 18, idem od HNK ,prema  Mejašima, stajemo na stanicu Pazar. Kad ono  neka pobuna vani...  Nisam ja ni skužio u prvi mah šta je bilo, vidim svi autobusi koji su se u to vrijeme zatekli na tom mjestu su trubili, šoferi su nešto dovikivali kroz svoje prozore ili bi otvorili vrata. Priključio se i naš šofer, onda sam skužio u čemu je stvar...
Prometov djelatnik, parkirao je službeni Prometov automobil, Opel Astru karavan sa velikim natpisom Promet na bokovima, na kraj ugibališta za autobuse, jer je bio na dužnosti i došao je na tu stanicu skinuti stari vozni red i postavit novi. I kad se čovjek okrenio, pauk od HVIDR-e mu diže auto!  I onda se počeo prepirati s njima, priključili se šoferi, nastao kaos, "častili" se međusobno kojekakvim riječima i tako su ovi sa paukom nakon izvršenog pritiska odustali od dizanja auta.

Mislim, to je stvarno nečuveno i bezobrazno! Čovjek je na dužnosti, službeni Prometov automobil i oni se idu pravit pametni i dizat ga, a 10 metara dalje stoje uvijek auti parkirani, znaju zakrčit i cijelu jednu traku ulice i njih su preskočili. Sramota!

Inače je taj isti čovjek danas bio i na okretištu linije 18, pratio je jel troosovinci stružu i uvjerio se da jesu. Zvao je jednog vozača da ga obavijesti da malo pripazi tamo kad sam ja bio u busu, te je spominjao da će trebat to napravit kako triba... Super! Drago mi je da ima ljudi koji bi htjeli radit i koje zanimaju neke stvari...
jesi vidia kad se prometovci pobune šta je to ;D

torrente

a to ti je dobro ali bome i teško pitanje ::| a neman pojma zašto je obično iskidana harmonika na dnu,pretpostavljan da se takva oštećenja stvaraju malo po malo,najviše zimi od vlage,kiše,a kako je to platno harmonike napravljeno od nekog plastificiranog osjetljivog  materijala ,s vrimenom ga vlaga valjda grize ,onda puknu ti neki laštici s kojima je ispod podvezano,pa se objesi i vuče po cesti ,i unosi prašinu unutra :-\

netko

Evo jedno pitanje za sve.Znate li gdje naći na internetu nešto o Šolti jer tako me to muči.O tome neznamo ništa samo vozni red i da su dva minibusa na Šolti.Bar da imamo neku sliku ili nešto vako kao što je našao TAMlover.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

tamlover

Vjeruj mi da je to jedina fotka autobusa sa Šolte koju ćeš naći na netu. Ja sam upravo prekopao cijelu foto arhivu obiteljsku ne bi li našao koju fotku starijeg datuma na kojoj je neki šoltanski autobus ali nemam sreće...
Morat ćemo čekat ljeto  ;D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

maky

#22
Danas su Prometovi Eurobusi AV 120 cijeli dan radili punom parom, međutim  za njih  neuobičajene linije. Vozili su od sjeverne luke do trajektne luke cijeli dan, zato jer su vozili posadu onog američkog broda što je tamo na vezu. Sad sam došao iz grada i vidim da su ih na dužnosti zamijenili MAN SU 313 (g.b. 198) te Conecto H...

EDIT: danas sam se na liniji 12 vozio sa Lion`s Cityjem, gotovi su radovi

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#23
Stojim na pazaru, kad me odjednom iznenadiše dva lava (g.b. 219 i g.b. 222) sa natpisom "SLOBODNI PRIJEVOZ" na displayima. Gledam, ima ljudi u njima, a ne voze američke vojnike...


Malo sam se zaintrigirao što bi to mogli voziti, kad mi se odjednom upalila lampica. Sjeo sam u autobus br. 3 i ravno na Lovrinac. Nisam se prevario. Vozili su na posljednji ispraćaj velikog Borisa Dvornika.




Shole je malo preoptimistično parkirao g.b. 219. Srećom ovaj rubnjak nije viši inače bi bilo bye bye ratkapa:


Amerikance je naravno vozio g.b. 198 kao i jučer:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Scena:
Ide školski autobus u smjeru grada sa tabelom na kojoj piše ZA ĐAKE ili tako nešto i zaustavlja se ne stanici kraj Gradske sigurnosti na Poljičkoj cesti. Bio je dosta popunjen, a ono ide neka baba ući i pita - "A ide li ovi autobus do bolnice?"
- "Ne ide baba, čekajte vi drugoga" a zapravo je išao jer svi autobusi koji staju na tu stanicu idu i do bolnice osim linije 15...

Uglavnom, nevjerojatne su, jer ovo nije izolirani slučaj. Bar na toj stanici prolazi ogroman broj autobusa i ja mislim da prođe bus svako  5 minuta. Ništa joj neće biti pričeka li još 5 minuta, kao ni ostalima, ali ne, uvijek se one guraju u prvi bus koji naiđe, na kojoj god stanici bile, niti ne gledaju tabelu,  nego je glavno ugurat se unutra. Tek onda nastanu problemi kad skuže da bus ne ide tamo gdje one hoće ići, pa se raspituju "A koji je ovo bus? A jel ide do bolnice?". Ufff, nepojmljive su mi neke stvari.
Trebali bi nam starij islužiti kao primjer ponašanja, a ne da rade svašta od sebe.
Da ponovim još jednom: Pa pustite mlade da odu i dođu iz škole pa onda idete u bolnicu ili na pazar! U penziji ste, imate vremena, preskočite one udarne termine! Ako ne to, barem onda ne ulazite u autobuse s natpisom ZA ĐAKE!

Eto, možda netko i bude surfao netom pa vidi moj apel...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#25
Jučer na liniji 8 standardna situacija.

Došli smo sa g.b. 113 do okretišta kod Sv. Frane. BMW je bio parkiran tako da je shole morao smotati jače nego bi trebao, a Fiat je bio namješten tako da to bude neizvedivo. Stajali smo na mjestu 8 minuta i svirali, čak je i shole izašao vani, ali  isto je dosta trebalo dok se razriješi situacija.


Najkrvavije od svega je što je tu bila i policija, koja se umjesto uvođenjem reda bavila hostesama na Boat Showu. Divno!


A linija 8 je možda i najduža gradska.  Tko zna jel se shole uopće stigao odmorit na okretištu  :-\

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Samo mislim da nije g.b 130 nego 113.  ;)

maky

Citat: markost  u Travanj 07, 2008, 19:05:50
Samo mislim da nije g.b 130 nego 113.  ;)
Eh da, u pravu si, malo mi se zaletilo dok sam pisao...  :-[

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

torrente

e maky baš mi je drago šta si stavia ove slike na forum ,nek se vidi kako pojedinci redovito parkiraju svoja osobna auta na samo okretište autobusa...8-ica je jedna od najgorih linija šta se toga tiče.......valjda će se jednom stat na kraj tom bezobrazluku

maky

Stojim ja danas s prijateljima kod Muškog đačkog doma, završila svima škola koji smo imali nacionalne ispite i taman stiže bus na liniji 17. Ekipa ušla, natrpali se unutra, a bus nas je čekalo toliko da bi tek 3 autobusa bila dovoljna. I kažem ja  prijateljima (bilo je 9 i 20), ma  nemojmo ulazit, sad će osamnaeska, evo sad će krenit. Čekali mi, nakupilo se još ljudi, al osamnaeske nigdje. E sad, ili se pokvarila ili je imala sudar, ne vjerujem da je shole preskočio tek tako  ;)

Ali nije to sve. Dovukao se ja nekako do pazara, čekam bus za nazad.  Stiže g.b. 224, bilo je  10 i nešto. E sad, kako je jedan preskočio, a to je isto jedan od udarnih termina, nakupilo se ljudi  ko u priči. I otvori shole vrata, a ono nagrnuli unutra. Majko mila, da je to bilo snimat. I onda dolazimo do problema. Napunio se bus, pun puncat da puniji ne može biti. Nisi mogao iglu bacit unutra, a  vani ostalo još dosta ljudi, među kojima i maky naravno.  >:( >:( >:(

Kad ugledah odjednom svjetlo dana, g.b. 119 dolazi na stanicu i vozi liniju 11. I ja lijepo ušao i vozio se sprije nego da sam išao nanogge. Ljudi moji, on se jedva vuče, a uzbrdo ide, ni manje ni više nego ljudskim hodom od 5 - 10 km/h. I baš ga pratim cijelo jutro tako vozi, a šta je najgore, uopće ne bude pun. Mislim da je nešto opako pkrenilo po zlu s njim jer se jedva vuče. Neću vam reći gdje sam danas išao, ali samo ću napomenut da sam ja nanoge došao prije njega...  :-X

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!