Iveco Stratos LF 38 CNG

Autor Majstor, Prosinac 02, 2014, 21:53:56

Majstor

Tehnikalije, Zet ih nece preuzeti jer nisu u skladu sa natjecajem
Otklanjaju se nedostaci i propusti u proizvodnji
Samo mi sudite pošteno !

Shole

Barem se kod vas našao netko pametan.  Naši ni nakon skoro 2 godine nisu kao po natječaju pa nikom niš

822DoDo

Jucer sam vidio dva Stratosa u Novom Jelkovcu (ili je to bio jedan te isti?)...uglavnom...izgleda bolje od Cacciamalija
Das Beste oder nichts. MB

Mihailo Mateljan


ChRiStIaN

Vidio ga danas uživo dok su ga vozili pretpostavljam do okretišta ili garaže. Moje osobno mišljenje glede dizajna je da gadnije vozilo nisam videl nikad. Osim prvih svjetala sve drugo koma. Nekak me podsjeća na ovo:



A sad vozne osobine, praktičnost, pouzdanost...to je već nešto drugo. Nek se iskaže i neka ne bude uzaludno bačen novac!  thumbs





@ Autobusi Hrvatska @

Shole

#35
Ima još jedan gori od ovog,  mi ih imamo 10 komada   >hammer< >hammer<

Da, prednji kraj je solidan,  mada je šajba trebala bit malo veća i displej s unutrašnje strane, a ne ova rugoba na krovu.  Isto tako,  zadnje staklo nije trebalo ić u koso,  više svjetla bi bilo unutra i izgledalo bi prostranije da je po cijeloj širini nisko postavljeno. 

Čim uspijete saznat molim da napišete koliko može preć kilometara sa jednim punjenjem

Ivan

Rijetko što na kotačima može biti čudnije dizajnirano nego Cacciamali Urby (meni nije bio odmah ružan, ali jasno mi je da se takav ne može većini svidjeti). Ovo mi se čini sasvim u redu što se tiče izgleda, više se pitam kakav će kaos biti u prometu kad ih je previše. :(

Ovo s izbočenim displejem na krovu je prilično uobičajeno za gradske minibuse izvedene iz kombija, vidio sam slično i na onima izvedenim iz Sprintera, ljepše je naravno s unutrašnje strane šajbe, ali vjerojatno je ovo za putnike praktičnije ako se zamagli.


Kako će ovo bit raspoređeno, sve u APP? Ili možemo očekivati još Cacciamalija u Dubravi, možda i za par linija u VG?

MAN19464

#37
Ja sam siguran če nešto starih midija doći u vg. Samo nenam jel bi bili od koristi.

Dreamwalker

Što se tiče dizajna, ovo je koma. Cacciamali je ružan, ali ovo je još gore. Očito treba neko vrijeme da se naviknemo. Koliki je kapaitet ljudi koji mogu stat unutra? Neki dan sam vidio u Cacciamaliu je 33+12+1, a i ovdje bi nekak oko tog broja trebalo ići. Iako su Cacciamali prošli tek nešto iznad 200 tkm, po meni su u jako lošem stanju za svoje godište i kilometražu, pa navijam da ih probaju uvaliti nekome po nekoj dobroj cijeni.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

Prema slikama i prema onome što se može naći na netu kao uobičajeno za ovaj model, ovo je 14 sjedala (ako nema iza pomoćnih kod prostora za kolica, što se ionako obično ne računa), a malo duži hodnik bez stepenica znači vjerojatno još 4-6 stajaćih mjesta više, dakle ništa osjetno veće od Cacciamalija.

To za 33 stajaća mjesta kod Cacciamalija mi ne izgleda uvjerljivo, osim ako su računali po zastarjelim standardima 6 ili možda 6,66 putnika/m2 umjesto danas uobičajenih 4 put./m2 po čemu bi bilo vjerojatno 22 putnika, no dobro, ponekad se vidi i na drugim novijim autobusima cifra po starom izračunu, mislim da i kod NG313.

hrvoje.skoc

Upravo sam vidio jednog na VG obilaznici u smjeru Velike Gorice, možda ide u APVG ???

Dreamwalker

#41
Ide kod Zubaka na TP i na registraciju. Nego, koje gbr bi mogli dobiti??? 41-56 ili 351-366?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

#42
Mislim da je 41-56 logično jer su dosad svi mali imali najviše dvoznamenkaste brojeve, a 351- ostave za neku novu solo seriju; sad bi bilo dobro vrijeme za standardizaciju g.b. na razini cijelog autobusnog podsustava da se ide po veličini i serijama umjesto po pogonima između kojih se očito stalno nešto premješta, no ne bi me čudilo da nastave s neredom.

421

Prema viđenom na slikama:
+
-klizna vrata umjesto preklopnih
-dupla klizna vrata sprijeda
-LED rasvjeta straga
-crveno/bijela kontrola iznad bočnih vrata

-
-položaj vanjskih retrovizora prenizak i opasan za putnike, slaba vidljivost
-nedostatak maglenki
-prenizak jednodijelni prednji branik
-prednji vozački suncobran s lijepljenim vodilicama umjesto onog na škare
-bočni suncobran s vodilicama
-ručni mjenjač
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Nadam se da su bar uzeli narančasti display, iako je zeleni bolji za slikanje.  Čemu to crveno/bijelo služi?