Nedostatak vozača autobusa po pogonima

Autor MAN19464, Veljača 11, 2023, 10:47:55

MAN19464

Poštovani.
Možda bi ovo bila dobra tema, da nam vozači sa foruma pišu koliko nedostaje vozača po pogonima i koliko autobusa nije izašlo zbog nedovoljnog broja vozača autobusa.
Koliko je došlo novih vozača, a koliko otišlo vozača iz ZET-a.
Ta tema, ako nebude zanimljiva, slobodno obrišite temu.
Lijep pozdrav.

NP-549

Nije loša tema, uvijek je aktualna. Samo neki malo spretniji naslov pa uključiti tu i koliko je vozača ostalo sjedit u kantini zbog nedostatak autobusa.

MAN19464


MAN truck bus

Prošli tjedan nije bilo srednje smjene na 201/2, 215/1, 217/2 i 290/2. Jedan dan je bilo smjene na 215/1, ali je bio preusmjeren na 290.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Nakon uspješno potpisanog Kolektivnog ugovora, desetak mjeseci prije isteka starog, 15tak kolega odrađuje otkazni rok. Uvjeti u austrijskom Postbusu neusporedivi su s našima, a otvaranjem granica unutar Schengena, Austrija i Njemačka su postale još bliže, a vinjete kroz Sloveniju i Austriju jeftinije (godišnje).
Prošli tjedan u APD je došla kolegica i četvoro kolega koji su već odradili vožnje s mentorima, samo je pitanje koliko dugo će se zadržati nakon što počnu voziti sami na 107,222,215,216,235,268.
Svima puno sretnih kilometara.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Putnik79

A malo bolovanja kontrolirati!!?Možda se intu skriva manjak vozača u pojedinim mjesecima godine...!?

ChRiStIaN

Kod nas u APP je otišlo nekoliko mladih vozača a nerijetko daju otkaz nakon samo mjesec, dva u firmi. ZET jednostavno nije više atraktivan poslodavac nekome sa D kategorijom. Iako ne bi rekao da je neka velika nestašica jer sam nedavno bio pričuva i kolega koji je bio sa mnom i ja nismo nigdje izašli. Sve linije su bile pokrivene. Prema riječima dispečera cijeli tjedan je možda samo 2 dana pričuva izašla na liniju.

Neljubazni putnici, dotrajao vozni park, ispodprosječna plaća za vozača autobusa su samo neki od razloga zašto sve više ljudi odlazi iz ZET-a.

Na malo više sat vremena iz Zagreba u Sloveniji se bolje zaradi, uredniji je i bolji posao sa kud i kamo boljim voznim parkom i uvjetima rada. A još malo dalje, u Austriji, neusporedivo. I još se radi 4+2, 3 dana spavaš u Austriji, 3 dana doma u HR. Za 2400€+
@ Autobusi Hrvatska @

Citaro G Facelift gbr.185

Citat: ChRiStIaN  u Veljača 13, 2023, 09:23:07Kod nas u APP je otišlo nekoliko mladih vozača a nerijetko daju otkaz nakon samo mjesec, dva u firmi. ZET jednostavno nije više atraktivan poslodavac nekome sa D kategorijom. Iako ne bi rekao da je neka velika nestašica jer sam nedavno bio pričuva i kolega koji je bio sa mnom i ja nismo nigdje izašli. Sve linije su bile pokrivene. Prema riječima dispečera cijeli tjedan je možda samo 2 dana pričuva izašla na liniju.

Neljubazni putnici, dotrajao vozni park, ispodprosječna plaća za vozača autobusa su samo neki od razloga zašto sve više ljudi odlazi iz ZET-a.

Na malo više sat vremena iz Zagreba u Sloveniji se bolje zaradi, uredniji je i bolji posao sa kud i kamo boljim voznim parkom i uvjetima rada. A još malo dalje, u Austriji, neusporedivo. I još se radi 4+2, 3 dana spavaš u Austriji, 3 dana doma u HR. Za 2400€+

Kak uopće nekome može dobra plaća biti tek od 2400€ na više, kaj bi onda tek rekli oni koji imaju 10 000 kuna plaću (malo manje od 1500€). Šta je njima premalo 10 000 kuna? Mislim stvarno to nema nikakve logike...

Putnik79

#8
Pa ako pogledaš cijene svega počevši od hrane, stanovanja, obleke, higijene da 10000 je malo......još pogotovo ako imaš djecu.Postali smo Njemacka i Austrija, pa nek imamo i njihove plaće.

ChRiStIaN

Citat: Citaro G Facelift gbr.185  u Veljača 13, 2023, 16:24:30Kak uopće nekome može dobra plaća biti tek od 2400€ na više, kaj bi onda tek rekli oni koji imaju 10 000 kuna plaću (malo manje od 1500€). Šta je njima premalo 10 000 kuna? Mislim stvarno to nema nikakve logike...

Miješaš kruške i jabuke pa te molim da čitaš s razumijevanjem. Pričamo o Austriji koja je za naš uhljebistan i dalje pojam uređene države. Tamo je to neki prosjek plaće. Niš specijalno.
A kod nas, nije isto konobariti za 1500€ ili voziti autobus. Nek se ne uvrijede konobari pa čak i vozači kamiona ali plaća vozača autobusa mora biti sukladno cijeni kategorije koju posjeduješ i MORA biti viša. A u Čistoči se vozači kamiona izborili i voze smeće za isti koeficijent 2,40 za koji mi vozimo ljude. I to nakon 3 godine provedene u ZET-u, manje od 3 godine imaš 2,20. Jel to fer? Nije! Nije mi žao kaj su se izborili, žao mi je kaj se nisu naši izborili za nas.
@ Autobusi Hrvatska @

MAN truck bus

Radnici u Čistoći su stvari preuzeli u svoje ruke dok u ZETu još uvijek naivno vjeruju sindikatima i nadaju se njihovom spasenju.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

jakov5

Citat: ChRiStIaN  u Veljača 13, 2023, 09:23:07jer sam nedavno bio pričuva i kolega koji je bio sa mnom i ja nismo nigdje izašli.
Sad računaj vas dvoje, da je u svakoj smjeni po dvoje to je šest.
A koliko je voznih redova reducirano u odnosu na full raspored? Toliko da vas 6 nije dosta za redovan izlaz.
S ovim zbrojem vozača vozni red se nikako ne može pojačavati. Još kad ovi koji odrađuju otkazni rok odu, prva bolovanja i ispadaju 118/4 i 109/5 odmah iz optjecaja.

A ovo za konobarenje od 1500 eura... Vjerojatno ljeti, u sezoni, na obali.
Ljude se općenito odbija plaćati kako treba, ali mi je žao vas koji npr. u odnosu na trgovce imate kao firma puno sindikata kojima bi se mogli izboriti za bolje uvjete. I u poziciji ste da se udružite zaustaviti promet u cijelom ZG, dok tete iz studenca kad dignu ustanak kupci uvijek mogu ići u Kaufland kava .
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

sofer29

Citat: 421  u Veljača 12, 2023, 14:57:32Nakon uspješno potpisanog Kolektivnog ugovora, desetak mjeseci prije isteka starog, 15tak kolega odrađuje otkazni rok. Uvjeti u austrijskom Postbusu neusporedivi su s našima, a otvaranjem granica unutar Schengena, Austrija i Njemačka su postale još bliže, a vinjete kroz Sloveniju i Austriju jeftinije (godišnje).
Prošli tjedan u APD je došla kolegica i četvoro kolega koji su već odradili vožnje s mentorima, samo je pitanje koliko dugo će se zadržati nakon što počnu voziti sami na 107,222,215,216,235,268.
Svima puno sretnih kilometara.
Zasto mislis da su vani uvjeti bolji?

Kolega iz Zeta sa cca 25 do 30 godina staza kao vozac prvo,pa onda prometnik dao otkaz u Zetu,delal 3 mjeseca u Postbusu i sad moli J&J,Sambolicku i Bogdanovica da ga prime natrag u Zet..


421

Ovo je tema o vozačima, ne o kontroloru otpremniku.



Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Putnik79

Citat: sofer29  u Veljača 14, 2023, 16:10:31Zasto mislis da su vani uvjeti bolji?

Kolega iz Zeta sa cca 25 do 30 godina staza kao vozac prvo,pa onda prometnik dao otkaz u Zetu,delal 3 mjeseca u Postbusu i sad moli J&J,Sambolicku i Bogdanovica da ga prime natrag u Zet..


Neznam od kud ti te informacije, pa prije nego što pišeš takve stvari provjeri prvo.....rekla -kazala.....