Pozdrav iz Zagreba

Autor Adrian, Siječanj 13, 2024, 22:43:41

Adrian

Pozdrav svima!

Zovem se Adrian, imam 28 godina, i od malena sam htio biti vozač autobusa... Na kraju me život odveo malo drugačijim putem ali ta želja je ostala tu negdje tako da sam si unazad dvije godine položio profesionalne kategorije, i prekvalificirao se za KV vozača. Ovaj forum pratim dugo, makar je ovo prvi put da sam se odlučio i registrirati.
Uvijek su me fascinirali veliki putnički autobusi, tako da sam još u osnovnoj i srednjoj po forumima skupljao slike raznih velikih Neoplana, najdraži su mi bili modeli s kraja 90-ih, a i danas koliko god da su rijetki kad ih vidim divim se 😅 Uvijek me zanimalo kako je voziti nekog Megalinera ili Jumbocruisera...
Trenutno bih volio pronaći dobar primjerak Mercedesa O303, po mogućnosti putničkog, ne prigradskog, i sačuvati ga kao oldtimer autobus, voziti a njim poneku turu na neke bliže relacije... Zadnjih tjedana intenzivno listam oglase po cijeloj Europi, koliko vidim većina ih je prodana zadnjih par godina u zemlje bliskog istoka, tamo su izuzetno traženi zbog izdržljivosti... Preko jednog dečka iz Splita, moguće da je isto član ovog foruma, sam uspio saznati da postoji jedan primjerak u Slavonskom Brodu, pa čekam ponedjeljak da probam nazvati... Osim toga prodaje se jedan dosta dobar primjerak u Njemačkoj... U svakom slučaju ako netko zna za koji, neka javi :)
Slike su samo informativnog karaktera
`        .------------------------------------------------------====
      //||__.---.   .---.  .---.   .---.   .---.   .---.   .---.  .---. |
      |j|||| |___| |___| |___| |___| |___| |___| |___||___||
      |=||==============================||
      [_|j|||||||(O)\________________(O) |(O)\_____.]

Paško

Dobro nam došao! Josip je, naravno, član foruma, a info o autobusu dobio si preko druge dvojice članova, mate i mene, tako da smo se već na neki način upoznali. hi Želim ti sve najbolje i sreću s O303!
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Adrian

Hvala na dobrodošlici, da, i mislio sam da je to sve povezano :)
Hvala, saznao sam i za još jedan primjerak u DE koji je na prodaju tako da ću se ovaj tjedan raspitati za oba :)
`        .------------------------------------------------------====
      //||__.---.   .---.  .---.   .---.   .---.   .---.   .---.  .---. |
      |j|||| |___| |___| |___| |___| |___| |___| |___||___||
      |=||==============================||
      [_|j|||||||(O)\________________(O) |(O)\_____.]