Croatia bus - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 14:00:52

tramvajac 92

Ima li dozvolu za cjelogodišnju vožnju ili sezonski? Ima hrpa prijevoznika s kontinenta koji voze sezonski neku liniju, a van sezone niš.

Tlimfocit

Maky prijatelju, mi se nećemo složiti u ovoj temi, a samo zato jer govorimo o različitm stvarima. ;)

Ja govorim o tome da je Globtour kupio CB na način da je dao najbolju ponudu i usto ispunio sve druge uvjete natječaja. Ispunili su ih i drugi, ali su dali manje novaca. I to je to. Ti pokušavaš dokazat meni da uvjeti rada u Globtoura nisu dobri, a ja to nisam ni spomenia. Svi znamo za koliko se vozi i koliko se vozi. A znamo i da plaće nikad ne kasne.

Gdje bi mi došli sad da gledamo tko koje auto vozi? Ili vlasnik koje firme se tuži po novinama kao "jadni useljenik iz Novog Zelanda" kojeg maltretira Hrvatska? Ili da gledamo vlasnik koje firme se traži u RH za gospodarski kriminal i nesmije ući u zemlju? Ili vlasnici kojih prijevozničkih firmi su zaradili novac za svoje autobuse krađom na kartama upravo u Croatia busu? Ili koji su vozili u Croatia busa pa kasnije postali generali? Ili vlasnik koje firme je političkim vezama došao do jedne Hercegovačke firme, a nedavno i jednu firmu iz Imotskog kupio? Došli bi do toga da apsolutno nitko nije apsolutno čist. Ali o nekima se ne priča...

mile6

globtur je dao pet tisuća kuna više nego črnja... pametnom dosta da shvati kakav je natječaj bio

mondia

mislim da su sa ovom transakciom na gubitku samo radnici Croatia busa koji su do sad bili gospoda.
ostalo je pozitivno, jel osim problema sa odnosom prema radnicima i masi placa, Globtour je sasvim solidna firma.
ako se Croatiabus i Panorama budu vodile od vodecih ljudi iz Zagreba a ne iz Medugorja bit ce to prava firma....

ist

Šta znači da su dosad bili gospoda i zašto je bitno ODAKLE se upravlja nekom tvrtkom? Ajmo se ne zajebavat, tamo se dosad kralo, koliko je gospode kralo nemam pojma, ali da se nije kralo i da je među gospodom bilo reda, ne bi došli do stečaja.
Ne sumjam da je prije, a i tijekom stečaja bilo ljudi koji su dobro živjeli od mutljavine, kao što sam siguran da im to novi gazda neće dopustiti. Kako sam pročitao na blogu sindikata Croatia busa, htjeli su da radnici preuzmu tvrtku uz Zubaka kao strateškog partnera. No, on se nije javio na natječaj i sad imaju to što imaju. Imaju gazdu koji se obogatio u državi manjkave zakonitosti - BiH - ali koji ima tvrtke i u zemljama gdje je opasno varati (Skandinavija, Švicarska) i koji dolazi iz istog biznisa. Mnogima vjerojatno nije pravo, ali imali su priliku ponuditi devet milijuna kuna i tako pobijediti Zeleniku. Nisu i sad je ta priča gotova.

talavizija

dragi tlimfocit ti si to nabrojio dobro ali već sam ti napisao da je autotrans prije RADOŠEVIĆA bio najb autobusi najčistiji najuredniji vozači itd nije autotrans počeo od Radoševića nego od47me god a globtur je počeo sa konjskim zapregama i još je na njima to je razlika sorry

ist

Čini mi se da bi ovo administrator trebao prekinuti, a dijelom i izbrisati, jer ne vodi nikamo

Konj

Odite u CB i pitajte vozače o novim uvjetima ugovora o djelu i da je prošao 15. i nisu došle plaće a da o dnevnicama ne
pričamo, pitajte ih o zakonskom poštivanju sati vožnje i odmora i pitajte ih o dnevnicama koje u tom ugovoru kao stavka ne postoje.
I pitajte zašto ljudi odlaze od tamo masovno nakon 15. 11. 2013. I zašto im matična bivša firma koja formalno postoji
a ne postoji nije isplatila zaostale novce? I zašto se ovakav slučaj ne vodi javno i nije javno popraćen jer je ta firma
bila u povijesti ove nove Hrvatske koja je prva štrajkala....????????

Budite realni i maknite osjećaje bilo koje vrste. Jer se to ne događa samo ovdje nego svagdje, nažalost to nama nije bitno i
za to nisu važni referendumi jer ljudi bili oni ovakvi ili onakvi zbog VELIKIH GAZDA neće imati ni Božić ni Novu Godinu niti njihove
obitelji ne samo u CB nego u cijeloj RH.


Konj


ist

Zašto bi netko odavde išao i pitao? Ako su ugovori nezakoniti, neka zovu inspekciju rada ili tuže onog tko im je dao nezakonit ugovor. Radni sporovi imaju prednost na sudovima, relativno brzo mogu dobiti

BlablaPricasBezVeze

Citat: mondia  u Prosinac 18, 2013, 21:40:54
mislim da su sa ovom transakciom na gubitku samo radnici Croatia busa koji su do sad bili gospoda.
ostalo je pozitivno, jel osim problema sa odnosom prema radnicima i masi placa, Globtour je sasvim solidna firma.
ako se Croatiabus i Panorama budu vodile od vodecih ljudi iz Zagreba a ne iz Medugorja bit ce to prava firma....

Jeste bili su gospoda ?? .... Zato i jesu pričali "Jebo plaću" .... Bili bi svi gospoda da uzimamo sa strane više nego što u firmu donosimo ma gdje radili, svi bi imali peterokatnice i vikendice po moru i auta...  i još neko vidim priča svi normalni su otišli poslje 15.11. ... nisu otišli svi normalni nego oni koji znaju da kod Zelenike nema krađe i škartanja sa strane... Ostali su pošteni i ljudi kojima treba posao... Croatia bus je preuzeta prije nepuna 2 mjeseca ja neznam tko još može dignuti stečajne standarde toliko brzo a vi stvarno mislite da gosp. Zelenika i suradnici imaju čarobni štapić.. Ja duboko vjerujem da će se firma vinuti na stare staze ponosa i slave ,i još se nadam da ste vi sudionici ovoga foruma i prijevozničke branše došli gledati jedan rast velike Croatia Bus, a ne okaljati ugled jedne firme iz BIH koja ju je preuzela ...Hvala

Tomek

Mislim da su ove rasprave totalno nepotrebne. Vrijeme će pokazati, tvrtka je kupljena i to je to. S jedne strane sam čuo da se Panorama bus gasi i sve prebacuje na Croatia bus, al vidim da CB autobusi počeli dobivati Panoramabus naljepnice vlasnika. Zna li netko više?
Inače nadam se da će Globtour/Panorama zaposliti dovoljno stručnih ljudi u organizaciji prijevoza, a ne da se kao sad događa u Panorami da neki bus bude van prometa i po mjesec dana jer su zaboravili na njega gdje je :D To znam iz prve ruke :) Slične stvari se događaju i u Čazmatransu, al neke ozbiljne firme si to ne bi smjele dopustiti.
Vozni park, bili oni Volvo, Setra, Mercedes, Neoplan je potpuno nebitno, glavno da je što više novijih autobusa i da se dobro održavaju (dugo je održavanje CB-a bilo top, al zadnjih 3-4 godine je rapidno palo)..
Zato smirite se, tako i tako ništa se ne može promjeniti.. Ako je bilo nekih nezakonitosti prilikom preuzimanja, sve se to da istražiti, al ne mi ovdje nego nadležna tijela.

mondia

Citat: ist  u Prosinac 18, 2013, 23:31:41
Šta znači da su dosad bili gospoda i zašto je bitno ODAKLE se upravlja nekom tvrtkom? Ajmo se ne zajebavat, tamo se dosad kralo, koliko je gospode kralo nemam pojma, ali da se nije kralo i da je među gospodom bilo reda, ne bi došli do stečaja.
Ne sumjam da je prije, a i tijekom stečaja bilo ljudi koji su dobro živjeli od mutljavine, kao što sam siguran da im to novi gazda neće dopustiti. Kako sam pročitao na blogu sindikata Croatia busa, htjeli su da radnici preuzmu tvrtku uz Zubaka kao strateškog partnera. No, on se nije javio na natječaj i sad imaju to što imaju. Imaju gazdu koji se obogatio u državi manjkave zakonitosti - BiH - ali koji ima tvrtke i u zemljama gdje je opasno varati (Skandinavija, Švicarska) i koji dolazi iz istog biznisa. Mnogima vjerojatno nije pravo, ali imali su priliku ponuditi devet milijuna kuna i tako pobijediti Zeleniku. Nisu i sad je ta priča gotova.

bili su gospoda, jel su znali na vrijeme svoj raspored voznji, jel su znali kojim autobusom idu na tu voznju,jel su imali svu pratecu papirologiju pripremljenu za tu voznju, jel su dosli u ociscen i opran autobus itd,sto od sad bas i nece biti tako.
bitno je ODAKLE se upravlja jel znam iz vlastitog iskustva kvalitetu ljudi iz Panorame,kao i ovih iz Medugorja koji nemaju bas ni trunke razumijevanja niti ljudskosti prema vozacima te se ponasaju kao robovlasnici, sto je kod ovih iz Panorame ako nista onda bar manje izrazeno....

ist

A sad ne znaju gdje idu?
Joj, daj, molim te...

Shole

vjerovatno znaju danas za sutra raspored, dok si prije mogao izračun mjesec dana unaprijed kad ćeš gdje bit jer si imao ustlaljeni ritam na svojoj liniji.  Toga više nema nigdje jer je broj putnika pao, tako da CB/Panorama/Globtour nije nikakava iznimka. 

U pravu je također i onaj koji je napisao da su krali više nego što su dali u firmu,  a to se isto tako radilo i drugdje. Najveće kuće u Lošinju nemaju pomorci iako ih je masa i to kapetana i upravitelja stroja,  najveće kuće imaju šoferi od Autotransa. Zna se zašto.  Nema više ni toga, iz isotg onog razloga . Pao broj putnika. 

O preuzimanju CB, a neću trošit riječi,  službeno je prošla najjača ponuda.  Kako i zašto je ona najjača to će istražit druga tijela,  al nemojte zaboravit da smo identičnu ovakvu diskusiju vodili u temi Autopoduzeće Imotski gdje su pojedinici  trkeljali svakakve gluposti o Hercegovcima koji su ih preuzeli.  Kako je sada vozačima u API neznam,  ali vidim da sve izgleda 10 puta ozbiljnije nego pred pola godine!