Linije - razno 2011.

Autor conecto, Siječanj 01, 2011, 12:14:34

MAN19464

Citat: Shole  u Lipanj 01, 2011, 19:11:54
Možda će se vozit po voznom redu za radni dan pošto se ipak očekuje puno ljudi
provjerio sam što se tiće linija 310 311 313 neće sigurno voziti u nedjelju bez obzira što bi bilo zainteresiranih putnika za prijevoz na svetu misu.

marin

Kakva je to pak linija 144 koja ide sa Črnomerca.
Na busu čini mi se piše dom sv. Josipa i još nešto, a kada se vračao na Črnomerec onda mu je pisalo SRETAN BOŽIĆ
(to sam jučer vidio)..

tramvajac 92

Posebna vožnja za dom umirovljenika Sveti Josip. Ima i neka linija Sveti duh-Orahovac

Ivan

Citat: tramvajac 92  u Lipanj 03, 2011, 17:52:00
Posebna vožnja za dom umirovljenika Sveti Josip. Ima i neka linija Sveti duh-Orahovac
To je 128 skraćen do škole na Svetom Duhu dok hrpe ljudi idu u školu i bolnicu. Da se mene pita, takvi skraćeni bi vozili puno više, potrebni su cijelo vrijeme od 7 do 15 h.

marin

Da tu 128 sam i ja danas vidio..

marin

A ako ta linija ima broj možda se varam ali šta nebi trebao biti i vozni red negdje  ???

Westin

#141
Citat: www.zet.hr
Tramvajski promet je redovit na svim linijama. *Zbog radova na Jadranskom mostu moguća su odstupanja od voznih redova na autobusnim linijama koje prometuju sa Savskog mosta kao i na autobusnoj liniji 109 Črnomerec – Dugave

Radovi asflalitanja  traju do petka 24.06. u 5 h.
Mogla bi se dodati i linija 234

dean25

U četvrtak ujutro u 3:45 po dolasku tramvaja nl 31 na Črnomerec,autobus na noćnoj liniji 172 (polazak u 3:45) krenuo s terminala točno u sekundu,i izgubio se "spoj noćnog busa i tramvaja".Da je pričekao 10 sekundi putnici bi stigli na njega.Znači,ignorirano je to što tramvaj taman dolazi.Kako sljedeći polazak ide tek u 5:20,a dežurni u Centru nije mogao ga vratiti natrag na Črnomerec po putnike,poslan je iz garaže zamjenski bus koji je već u 4:05 bio na Črnomercu,pokupio putnike i odvezao ih prema Zaprešiću.

tramvajac 92

Trebalo bi pomaknuti te polaske minutu kasnije da se ovakve stvari ne bi događale..

dean25

Citat: tramvajac 92  u Lipanj 24, 2011, 16:52:46
Trebalo bi pomaknuti te polaske minutu kasnije da se ovakve stvari ne bi događale..
Ah,slažem se da bi trebalo,ali ubuduće neće biti problema sa spojevima s obzirom da će se voditi više računa o tome.

Ivan

Citat: tramvajac 92  u Lipanj 24, 2011, 16:52:46
Trebalo bi pomaknuti te polaske minutu kasnije da se ovakve stvari ne bi događale..
Ne slažem se, ako 31 kasni onda bi mogao zakasniti i 5 dodatnih minuta, npr. ako zaglavi u snijegu ili nešto, a nema smisla sad polaske (i čekanje u regularnim uvjetima) odgađati desetke minuta... Treba naučiti vozače da čekaju ako piše da treba čekati, osim ako centar javi da ovaj drugi uopće neće doći.

tamlover

baš tako, to nema nikakve veze s voznim redom. za takvog šofera se bez problema može pronaći par sočnih...
a vodit će se više računa o tome do nekog novog indolentnog za volanom noćnog Zaprešića.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

plavi ZET-ov bus volim

Citat: dean25  u Lipanj 24, 2011, 16:26:12
U četvrtak ujutro u 3:45 po dolasku tramvaja nl 31 na Črnomerec,autobus na noćnoj liniji 172 (polazak u 3:45) krenuo s terminala točno u sekundu,i izgubio se "spoj noćnog busa i tramvaja".Da je pričekao 10 sekundi putnici bi stigli na njega.Znači,ignorirano je to što tramvaj taman dolazi.Kako sljedeći polazak ide tek u 5:20,a dežurni u Centru nije mogao ga vratiti natrag na Črnomerec po putnike,poslan je iz garaže zamjenski bus koji je već u 4:05 bio na Črnomercu,pokupio putnike i odvezao ih prema Zaprešiću.

Nije to prvi put. Nekoliko puta je već bus znao otići s Črnomerca bez tramvaja. Ne kužim onda koga uopće taj bus vozi, pošto većina putnika dolazi iz grada.
U takvim situacijama za šofera samo preostaje  mad057...
Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.

421

@ dean25
-očigledno ima veze s centrom i zna događaje koji se šalju prema"gore".
Zašto ne sluša "vox populi"- čitaj vozače i predstavnike Sindikata koji dolaze s rješenjima, korisnim i konstruktivnim prijedlozima ovisi o njegovom šefu (očigledno!).
@Ivan,tamlover
Kao putnici svakako  imate pravo negodovati, ali pročitajte tekst malo bolje i sad nemate pravo vrijeđati vozača jer:
"autobus na noćnoj liniji 172 (polazak u 3:45) krenuo s terminala točno u sekundu" i hipotetsko razmišljanje:
"Da je pričekao 10 sekundi putnici bi stigli na njega."
Ne poznam dovoljno terminal ČR, znam samo kako tramvaj dolazi, poziciju NL 172 ne znam ( okrenut čelom prema NL 31, gleda dolazak tramvaja kroz ogledalo itd..) pa shodno tome ne donosim zaključke.
Sad još samo fali isprika glasnogovornika DJ TJ: "Ispričavamo se što je autobus na NL 172 krenuo na vrijeme...!!!
Veću odgovornost imaju ( nekoordinirani )  prometnici tramvaja i autobusa koji vide pozicije vozila na ekranu, pa ne reagiraju.
Svaljivati krivnju na vozača busa (opet i uvijek!) koji nije kriv OSIM ako je namjerno krenuo prerano ili nije sačekao  tramvaj
koji isto tako može biti uzrok zbog SVOG kašnjenja (namjernog ili ne) ne daje vam za pravo čovjeka linčovati zbog toga što poštuje vrijeme polaska.
Da ATRON radi, da vozač iz NL 31 može  komunicirati s vozačem NL 172 i kaže mu svoju poziciju te da ga  eventualno sačeka 10 sekundi, 1 minutu ili 5 minuta ( nije novi sadržaj romana J.K. Rowling, autorica sage o Harryju Potteru) tad sve ovo ne bi bilo potrebno pisati.
Obzirom da ste dugo na forumu, znate za ustroj i rad u ZETu, a razmišljate kao kumica iz Zadrkovca!
@ tramvajac 92
Što učiniti kad ti kolega s tramvajem krene 10 minuta ranije, pa moraš u uniformi čekati noćni u društvu narkomana, cugera, beskućnika i ostalih ?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Tomek

Zar ne piše na voznom redu da je taj polazak konekcija sa noćnim tramvajem i da bus mora čekati da tramvaj dođe?