Nove autobusne linije

Autor sokre, Lipanj 15, 2011, 16:42:22

smogovci.bbb2

Poznavajući ZET polasci će biti usklađeni sa 219 tako da voze istovremeno
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Sad će 219 postati tipa linija 114, po ljeti ne vozi, umjesto zglobnog solo (i tako to, dok se ne ukine nakon tridesetak godina postojanja)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

#47
Ne kužim kako neki misle da nova linija za VP nije potrebna kad vidimo kaos na 268, no to je onda trebalo značiti i da 268 ima par stanica manje umjesto sadašnje neodržive katastrofe a ne ubačaj nove linije bez koodrinacije s bilo čim drugim.

Ja bih volio vidjeti usklađenu kombinaciju 166-229-241 koja s ukupno 5-6 autobusa od Buzina pa preko SRNj mijenja funkciju 268 (kombinirane s 330) koja bi imala samo par stanica u VP i Buzinu (recimo može od MSU do V.  Mlake i samo recimo kod Oreškovićeve i kod ambasade) koji bi onda bili kao 123 i 131 za 172 - koja bi bila jadna i neodrživa da stoji svakih 300 m kao 268.
Takva kombinacija linija ako vozi svakih 10-15 minuta i nema 120 putnika po busu bi bila daleko bolja nego 268 teoretski svakih 7-8 a praktično dođe kad dođe i na kraju nitko nije zadovoljan.

219 bi vjerojatno bilo bolje ukinuti i pojačati 220 ili 229.

smogovci.bbb2

241 će jednog dana voziti do Zapruđa preko Sarajevske (kad i ako se izgradi nadvožnjak iznad Ranžirnog) good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

Usput, zadnji dio Velikog Polja je oko 1,5 km od glavne ceste i još više od ž.s. Odra, tako da već zbog toga treba dodatnu liniju po pravilima dobrog JGP-a po kojima se pokrivenost računa na 500 m od busa ili 1000 od vlaka.

I tu živi 10x više ljudi nego u zaselcima poput Komara ili Havidića do kojih je trebalo puno više uložiti u ceste da bus uopće počne voziti.


Uglavnom, ovo se već trebalo dogoditi, ali umjesto ubacivanja nove linije s prerijetka dva busa trebala je biti uvedena kao češća okosnica šireg plana za razrješenje katastrofalnog stanja linije 268-330.


Što se tiče Zapruđa, o tom potom, još puno toga se može tada izmijeniti.

smogovci.bbb2

Evo fotke sa polaznog stajališta u VP. Ovo je improvizacija a ne stajalište. Okreće se na kružnom toku. Po meni trebali su napraviti da bus vozi kružno kroz Buzin a da izlazi kroz VP na AVH
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

545

Kad smo kod nove linije za Veliko Polje, evo i popisa novih linija koje su u planu za naredno razdoblje:

151 Kustošijanska - Završje - Vrapčanska - Horvatnica

211 Markuševec - Deščevec

235 Čučerje - Medvedski Breg - Trstenik - Jalševec

239 Dubec - Branovec - Veli Vrh - Novoselec

240 Dumovec - Sesvetski Kraljevec


Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk


smogovci.bbb2

I 242 Glavni kolodvor-Podbrežje
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

545

Zanimljivo je da je za Podbrežje trebao voziti 235 preko Kajzerice, prije 10-ak godina.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk


MAN truck bus

Ja nebi uvodio novu liniju nego stavio da 281 prolazi kroz Resnik.
1. Izbjegao bi gužvu na Slavonskoj.
2. Više ljudi bi koristilo 281.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN19464

Lin. 241 vozit ce jedan zglobni bus, smjer A 25 min. Smjer B 30 min.

smogovci.bbb2

To je tako radi 218 sa kojom dijeli peron na GLK?!
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

Ja mislim da to neće biti dovoljno vozno vrijeme, ne kužim otkud su ga izvukli, no očito ništa zadnjih godina ne znaju unaprijed isplanirati.

Ako je jedan bus mogli su definitivno kombinirati vozno vrijeme s 229, a i polazni peron. Također zašto bi vozio zglobni ne kužim jer tri mjesta koja pokriva 229 imaju otprilike duplo više stanovnika od V. Polja.

Uglavnom nula bodova od šire slike i kombinatorike, no drago mi je da se linija uvodi.

Ne kužim jamranje oko polazne stanice, bolje izgleda od pola stanica u gradu, i prigradu pogotovo.

smogovci.bbb2

Osim što je napravljena na nogostupu
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza