Slike autobusa 2009.

Autor maky, Prosinac 23, 2008, 00:30:21

baco

182 je danas vozio l.29 umjesto 223, koji je u petak u 7 i 15h "crkao" na lovrincu kad je bilo u njemu biče 10O ljudi. (naravno na liniji 29 Naklice - Split) Bus je zezao od samog početka več u Naklicama nije htio upaliti a kad je krenuo iz "Barutane" brisači su se pripali od one kiše pa su i oni prestali raditi. Tako nas je iskrcao na lovrincu i mi trčali na tricu  ;D ... Već danas popodne nije vozio 182 nego 217 na l29

baco

stare mama  ;D kao što su 685... su u pokretanju bolji nego novi busevi. Kad idem sa Regijom trebaa mu minimalno minuta dok upali. Mora namistit visinu, "udahnuti zrak" i još miljun čuda. Najjače mi je kad neče a neče da upali a oni  neki zvuk zviždi dok pokušava upaliti. pip...., pip..., pa brže pip, pip , pip i odjednom upali napokon borbe...  ;)

maky

685:


g.b. 190. na liniji 37 (fotkan sa komandnog mjesta iz Iveco Euroclassa od Dalmacija Busa, ne pitajte kako sam se dočepao toga  8) ):

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Svi znamo da je Split najluđi grad na svitu, ali svake godine ostanem iznova iznenađen...

Jutros sam napravio par traumatičnih krugova do  vrha Marjana i natrag. Kad sam došao do HNK, bilo je već puno ljudi. Nakon više od 20 minuta došao je jadni g.b. 176. Uspio sam se nekako ugurati unutra, penzioneri su se gurali ,tukli, laktali, padali po stepenicama, gazili, uglavnom užas. Stao sam kraj vozača, skoro sam sjedio na njemu koliko su me zbili unutra. I opet, vrata se nisu mogla zatvorit, čovjek je ljude vukao za ruku van iz autobusa i ručno gurao vrata da se zatvore... Problem je bio u tome što je g.b. 123 ostao u kvaru (onda ga je zamijenio g.b. 152) kod starog Hajdukovog i sve je palo na g.b. 176.
Ležali smo u podu, a preko svake grbe je autobus nabijao i strugali smo po asfaltu (da, toliko smo bili puni). Ljudi su nas u čudu gledali. Pratio sam vitalne znakove života i svi su bili perfektni, uzbrdo temperatura u zelenom području, zrak na 7, pritisak ulja ok, išao je ko tenk. Kad smo došli na Marjan, izašao sam da fotkam prednji desni kotač. Uhvatio me smijeh, jer se trećina ljudi već iskrcala, a on je još ležao u podu, možete zamislit onda kako smo vozili puni...




Čekao sam da se svi iskrcaju i ponovno ušao u tenkić, vozio se do vrha, zaokrenuo i natrag kod HNK...


Tu sam izašao i čekao g.b. 152 jer sam se želio s njim provozati. Naravno, pucao sam od smijeha na komediji koju su mi priuštili naši vrli penzioneri i čudio se kako g.b. 176 može ovakav vozit...




Natrpaj se! Nestat će fažola!


E sardinice moje...


Suludo, šta da vam kažem...


I odoše oni polako, s time da sam struganje lima o asfalt čuo još sve dok su išli prema trafostanici...  ::|


U međuvremenu se pojavio i treći autobus kao pojačanje. Bio je to g.b. 122. Nakrcan je za tren i vozi...


Onda je došao i jadni g.b. 152 koji je bio užasno spor. Neću se vozačima miješati u posao, niti govorit da bi ja to bolje radio, ali samo ću reći da ima vozača koji ga voze daleko bolje od ovoga koji ga je danas vozio. Stavi ga lola u prvu brzinu i gas do poda, motor urliče, vozimo se 5km/h. Ponekad bi šaltao drugu, a po ravnom je komotno mogao i u treću, ali neće čovjek... I tako smo se uz jedvite jade vukli na Marjan, uzbrdo prvom brzinom, nešto brže nego što ljudi hodaju. Od dna do vrha je motor bio u crvenom, bez šanse da malo prodiše ili ohladi.
g.b. 122 je bio nevjerojatno brz i dok smo se mi popeli, on se već bio spustio i ponovno nas sustigao. Skupa smo se iskrcavali na Marjanu:


opet sam se ukrcao u g.b. 152, otišao do vrha, okrenuo se i nazad nizbrdo prema HNK. S time da nas je g.b. 122 na vrhu sustigao i odmaglio nizbrdo... Došli smo kod HNK, g.b. 122 je već nakrcao svoje putnike i odletio nazad za Marjan, a ja više nisam imao snage za daljnje mučenje nego sam čekao autobus za doma. g.b. 152 se opet napunio i otplovio... Morate primjetit srednja vrata. Bio je toliko prekrcan u vožnji kad sam se ja s njim penjao na Marjan, da su ljudi uspjeli izbaciti vrata iz vodilica i više se nisu mogla vratiti, tu će biti posla za majstore u remontu. Toliko su bili zbijeni...


Ali ovo se fotkama ne može ni približno dočarati, ovo se mora doživjeti...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

#49
Šoltanski vozni park




maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Ajme, g.b.147 nije jedino makedonče šta ima Poli reklamu. Dobio ju je i g.b. 148  :-\

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Berlingo

Pozdrav Splitu.Evo vam jedan slikan jutros u Delnicama.I prosli petak je bio jedan ali ne ove boje.Nisam ga uhvatio.

maky

Dobio je i on novu salam... pardon, reklamu:


Mašina 682  8)





NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

#55
Evo jedne od novoopituranog VOLVA .Nije baš nešto ,ali vidi se dobar posal.




Berlingo

Danas sredinom dana na usponu prema Grobniku izmedju cvorova Orehovica i Cavle. Ispricavam se na kvaliteti ali vecinom sve slikam u voznji.

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 186 na trogirskom prijelomu:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Kratki popravak vrata na trisedmi kraj garaže i g.b. 64 je za sekundu opet spreman za vožnju. To je bio samo kratki pit-stop...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!