Nibus: Nis-ekspres -- razno

Autor BGS1, Lipanj 19, 2008, 01:28:24

svicar

VI koji bolje poznajete, cije motore i sasije koriste ti busevi i koliko kostaju za izvoz, zatim koje cirtifikate  posjeduju?

daf

Ja nisam bas siguran ali mislim da koriste najvise  man i mercedes motore a kad su pocinjali osnova im je bio sanos 315. a od sertifikata znam sigurno da imaju njemacki tif odnosno cuvenu stotku.

djordje

Pocetna cena midibusa je 80 000, dok visokog troosovinca je 150 000 eura. To su siromasnije verzije koje imaju estetskih mana ( koje su nabrojane u prethodnih nekoliko strana), dok verzije pune opreme kostaju nekih 30 000 vise. To su informacije sa Beotruck-a.

ivances

nisu ovi Nibusi toliko ruzni koliko je ruzna kolor shema "Nis expresa". I Becej Prevoz ih ima i izgledaju 20 piuta lepse od ovih skroz crvenih... Jedino sto bih promenio pod hitno na njima, a mislim da ne iziskuje previse ulaganja su brisaci (obratite paznju na nibusu Becej Prevoza su sasvim drugaciji) i promenio bih zadnja svetla jer su ova bezveze...inace, vozio sam se u nibusima od BG do Nisa, i mogu vam reci da su prilicno udobni i tihi....pozdrav svima...

inspektor Maska

Sinoc,U srijedu ujutro oko 3 sata negdje izmedju Sl.Broda i Zagreba prestigao sam jedan Nibus koji je isao prema Zagrebu,a pisem ovo jer mi se desilo nesto sto do sad nisam vidio,naime prilikom preticanja uvidio sam da je mali otvor ispred prednjeg lijevog tocka na busu otvoren,i to gornjom stranom prema vani,tako da se nalazio u mojoj traci,par puta sam blicnuo soferu a nakon sto se oglusio na to upalio sam duga svjetla,tek tad je shvatio zasto sam blicao i pomakao se prema zaustavnoj traci dok sam prosao,ali nije se zaustavio da rijesi kvar nego je normalno nastavio voziti kao da se nista nije desilo...

Mislim da je u Zagrebu bio nekad u jutarnjim satima,izmedju 6 i 7 ako nije nigdje jos poslije mog preticanja svracao...
I jos da kazem,isao sam malo iza njega prije preticanja,njegova brzina kretanja iznosila je ravnih 120 km/h

jesrib

nislije dosta vrse povezane linije npr.: linija skopje- nis se produžava na liniju nis-beograd-ljubljana a kreču bas 16.45 iz skopja, tj. 15 min prije hisara. a ova ohrid-nis se produžava na nis-beograd. (tz. vezane linije ili po domače: nelojalna konkurenca)
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

Nešić

Citat: jesrib  u Srpanj 10, 2011, 10:59:53
nislije dosta vrse povezane linije npr.: linija skopje- nis se produžava na liniju nis-beograd-ljubljana a kreču bas 16.45 iz skopja, tj. 15 min prije hisara. a ova ohrid-nis se produžava na nis-beograd. (tz. vezane linije ili po domače: nelojalna konkurenca)
Do pre 2 godine je isao i turnus Ohrid - Zrenjanin i obrnuto, ja mislim iz Ohrida kad je isao da se u Nis menjao autobus pa sutradan iz Zrenjanina ide direkt za Ohrid.. Ne mogu da se setim kako bese bilo..

aaaaa

Citat: Nešić  u Srpanj 05, 2011, 01:26:07
Citat: svicar  u Kolovoz 08, 2010, 18:50:53
VI koji bolje poznajete, cije motore i sasije koriste ti busevi i koliko kostaju za izvoz, zatim koje cirtifikate  posjeduju?



a druze ko ce ovo kupiti????

Nešić

Citat: aaaaa  u Srpanj 10, 2011, 20:57:01
Citat: Nešić  u Srpanj 05, 2011, 01:26:07
Citat: svicar  u Kolovoz 08, 2010, 18:50:53
VI koji bolje poznajete, cije motore i sasije koriste ti busevi i koliko kostaju za izvoz, zatim koje cirtifikate  posjeduju?



a druze ko ce ovo kupiti????
Kupili su Becejci jedan N 400.31 oprema ista kao u Ekspresovim po starom 562-398, 563-399, 564-400 (Boksevi na vazduh, Temsa galerija, WC, T 100 retrovizori, Sedista po Nemackim standardima, Klima Siitrak sa 10/12 motora i jos neke sitnice) e  samo za razliku od ekspresovih kupac je trazio neki jeftiniji motor pa mu je ubacena Mecka od 340 KS dok ekspresovi iz iste serije imaju MAN euro 3 trebalo bi da je 38-ca... Prosle godine sam cuo od njihovih vozaca (Becej prevoz) da ga u firmi mehanicari a i vozaci, kazu od celog voznog parka on em im je najejvtiniji za odrzavanje em ih nije nikad izdao kazu ljudi Nibus im je najjaci. Plus da zacinimo najbolji vozac u firmi ga vozi..

aaaaa

Citat: Nešić  u Srpanj 11, 2011, 18:15:13
Citat: aaaaa  u Srpanj 10, 2011, 20:57:01
Citat: Nešić  u Srpanj 05, 2011, 01:26:07
Citat: svicar  u Kolovoz 08, 2010, 18:50:53
VI koji bolje poznajete, cije motore i sasije koriste ti busevi i koliko kostaju za izvoz, zatim koje cirtifikate  posjeduju?



a druze ko ce ovo kupiti????
Kupili su Becejci jedan N 400.31 oprema ista kao u Ekspresovim po starom 562-398, 563-399, 564-400 (Boksevi na vazduh, Temsa galerija, WC, T 100 retrovizori, Sedista po Nemackim standardima, Klima Siitrak sa 10/12 motora i jos neke sitnice) e  samo za razliku od ekspresovih kupac je trazio neki jeftiniji motor pa mu je ubacena Mecka od 340 KS dok ekspresovi iz iste serije imaju MAN euro 3 trebalo bi da je 38-ca... Prosle godine sam cuo od njihovih vozaca (Becej prevoz) da ga u firmi mehanicari a i vozaci, kazu od celog voznog parka on em im je najejvtiniji za odrzavanje em ih nije nikad izdao kazu ljudi Nibus im je najjaci. Plus da zacinimo najbolji vozac u firmi ga vozi..


Kupili Bečejci???? Nemoj zezat??? Ja kontao kupili Belgijanci ili Berlinci daaaaaj ba ne budi neozbiljan....

Nešić

Citat: aaaaa  u Srpanj 12, 2011, 18:22:26
Citat: Nešić  u Srpanj 11, 2011, 18:15:13
Citat: aaaaa  u Srpanj 10, 2011, 20:57:01
Citat: Nešić  u Srpanj 05, 2011, 01:26:07
Citat: svicar  u Kolovoz 08, 2010, 18:50:53
VI koji bolje poznajete, cije motore i sasije koriste ti busevi i koliko kostaju za izvoz, zatim koje cirtifikate  posjeduju?



a druze ko ce ovo kupiti????
Kupili su Becejci jedan N 400.31 oprema ista kao u Ekspresovim po starom 562-398, 563-399, 564-400 (Boksevi na vazduh, Temsa galerija, WC, T 100 retrovizori, Sedista po Nemackim standardima, Klima Siitrak sa 10/12 motora i jos neke sitnice) e  samo za razliku od ekspresovih kupac je trazio neki jeftiniji motor pa mu je ubacena Mecka od 340 KS dok ekspresovi iz iste serije imaju MAN euro 3 trebalo bi da je 38-ca... Prosle godine sam cuo od njihovih vozaca (Becej prevoz) da ga u firmi mehanicari a i vozaci, kazu od celog voznog parka on em im je najejvtiniji za odrzavanje em ih nije nikad izdao kazu ljudi Nibus im je najjaci. Plus da zacinimo najbolji vozac u firmi ga vozi..


Kupili Bečejci???? Nemoj zezat??? Ja kontao kupili Belgijanci ili Berlinci daaaaaj ba ne budi neozbiljan....
Niti sam neozbiljan niti zezam... Nibus je kao prvo za malo para mnogo muzike! Finalna obrada i nije neka, ali zato je mehanika odlicna, i njegovo ponasanje na putu takodje odlicno, a ni za putnika nije lose(niko se od putnika nije zalio na udobnost pa cak ni onih medjugradskih).. S obzirom na to da u Srbiji nikome ne cvetaju ruze, Lasti je vise od pola voznog parka pod lizingom Nis ekspres veoma stabilno posluje a Nibusi bez problema stizu i do Nemacke i Austrije, i da jedini srpski autobus koji ima Nemacki Sertifikat Tuv i T 100...

aaaaa

Mjerilo kvalitete je mogućnost plasmana na zapadnoevropsko tržište. I nema tu puno pametovanja. Dzaba ti svi certifikati, ispunjene sigurnosne pretpostavke i sl ako te nema u Evropi kao branda možeš svu tu priču okačiti mačku o rep. SOLARIS je za veliku većinu bio nepoznanica donedavno. Ali su se veoma brzo probili na trziste. zasto??? Zato sto posjeduju kvalitet i tačka. Danas SOLARISe možeš vidjeti i u Frankfurtu i Manheimu i u Munchenu ali i širom Austrije odnosno Švicarske. Nibus možeš vidjeti u Srbiji i nigdje dalje. Shvatam ja tebe da kad je u pitanju NIBUS mora postojati odredjena doza subjektivnosti ali ipak treba biti realan...

Nešić

#87
Nibus pre svega sa Setrom ili nekom drugom evrposkom markom ne moze da se poredi. Shvatite da Setrina fabrika u Ulmu proizvede godisnje oko 50.000 buseva a kod nas u Nis ekspresovoj remontnoj hali se godisnje proizvede/remontuje oko 400 buseva. NIBUS nije vozilo koje se pravi za trziste vec za potrebe Nis ekspresa, a u Srbiji ima par prevoznika koji su odkupili starije Nibuse koje je Ekspres hteo pod noz: Jugotrans Leskovac je uzeo 350-tku iz 97-me pa iz Bosne Teslic prevoz isto 350-tku... I ganc novi Nibus 400.31 kupio je Becej prevoz!

Nešić

Citat: aaaaa  u Rujan 24, 2009, 20:27:32
Citat: Aleks_Beograd  u Rujan 22, 2009, 00:06:17
Generacija 2000
http://i793.photobucket.com/albums/yy216/Aleks_BGD/DSCN0086.jpg


a rugobe od busa Bože sačuvaj
Eh ovo su jako udobni busevi za putnike, tek za voznju su ekstra.
Maska je istina malo ruznjikava ali zato je unutrasnjost odlicna, evo i danas posle 10 godina nisu rastreseni.