Openstreetmap i autobusne linije

Autor Janjko, Veljača 10, 2012, 12:42:55

Janjko

Citat: 421  u Veljača 10, 2012, 23:48:46
204 u povratu ka Kvaternikovom trgu ide do kružnog toka Voćarskom, u Petrovu pa na Kamaufovu,Derenčinovu, Martićevu i lijevo na Kvaternikov trg.
Ne vidi se skretanje iz Petrove u Babonićevu i iz Babonićeve u Voćarsku u dolasku 204!
Osim toga nedostaje (na karti )ucrtano okretište na Kvaternikovom trgu kod stajališta linija 201/202 iza bivšeg kupališta (sad Croatia banka).  I zašto Heinzelova nija spojena od Kvatrića do stajališta 237,215,217,216/276?
Sredio 204 da ide okolo Kamaufovom. Bude se vidjelo sutra ili preksutra.

Okretiste je ucrtano, ali nije crveno. Vidi se na ovoj karti: http://osm.org/go/0IssQJCpG-- Izgled karte se moze mjenjati desno na malom plusicu.
Naime, ja crvenim samo one djelove kojima se voze putnici, dakle ovaj dio izmedju izlaska svih putnika i ulaska prvih putnika ne ucrtavam.
E sad, nisam siguran gdje na Kvatricu izlaze putnici , jel tamo kod cvjecarnica?

421

Citat: Janjko  u Veljača 11, 2012, 20:45:29
Citat: 421  u Veljača 10, 2012, 23:38:32
Sa Svetica ne ide linija 106 koju treba zamijeniti  linijom  203 Svetice - Vinec-Krematorij. Fali i okretište Vinec kod #Česmičkog /Vinec.

106 je vec preimenovan u 203, to sam jucer napravio. Moze se viditi na karti. A okretiste, di je to? Jel to ovo: link

I tko se tamo okrece?
Ako pogledaš na linku koji si poslao , bus upravo stoji na stajalištu! Tu se u biti i okreće( na tom raskrižju).Radi se o tome da linija 203 ima polaske do Vinca i Krematorija, pa je Vinec prolazno stajalište za onaj vozni red koji ide do Krematorija ili početno /krajnje stajalište za onaj vozni red koji vozi do Vinca.
Citat:E sad, nisam siguran gdje na Kvatricu izlaze putnici , jel tamo kod cvjecarnica?
Kod cvjećarnica je prostor predviđen za stajalište ali ga rijetko koristimo zbog blizine semafora i problema pri uključivanju u promet, tako da je izlazno stajalište poslije semafora ,iza  početno/krajnjeg stajališta linije 204.

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Janjko

Citat: 421  u Veljača 10, 2012, 23:55:44
231 i 269 ne idu desno ka Sveticama već iz Borongaja idu samo lijevo Budakovom na Branimirovu ulicu- ta trasa je višak!
Obrisao ficlek prema Sveticama. Imao sam jos jedan prema zapadu Branimirovom.

421

Možda bi bilo bolje da si išao liniju po liniju-uz naše komentare i preinake, išlo bi brže?!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Janjko

Citat: 221  u Veljača 11, 2012, 12:11:19
Prvo, svaka čast na trudu!

Jedna greška:
linija 166 skreće u Islandsku ulicu (kao i 221), zatim skreće u SR Njemačke i nastavlja dalje prema Dragonošcu. Isto tako pri povratku, ne skreće u V. Holjevca nego nastavlja po SR Nj. do križanja s Islandskom i dalje kao 221.

Također ZET-ova karta krivo pokazuje.


Hvala  :)

Evo ucrtao. Sad mogu reci da imamo bolju kartu od ZET-a  ;D

Janjko

Citat: STIB  u Veljača 11, 2012, 12:41:00
Linija 155 je valjda Samoborčekova? Ako je tako, onda treba smisliti neki sistem po kom će se brojevi razlikovati od ZET-ovih (bar dok nemamo tarifnu uniju oko Zagreba  ;D)
Kakva je to linija Zg-To i gdje bi trebala završiti?
Je, 155 je Samoborcek. Upisao sam u podatke da je to Samoborcek, ali se ne vidi na karti. Postoji mogucnost da sami napravimo svoju kartu od tih podataka na kojoj bi se sve vidjelo, ali to je malo vise posla. Kad bi se pokazao neki interes, sve bi se moglo  :)

Zg-To je netko drugi ucrtao liniju Zagreb - Topusko. Ne slaze se bas sa Prigradskom kartom, ali linija postoji pa sam ju ostavio. Kad bi radili drugu kartu onda bi uzimali u obzir samo operatore prigradskih linija.

Janjko

Citat: 421  u Veljača 11, 2012, 21:37:13
Citat: Janjko  u Veljača 11, 2012, 20:45:29
Citat: 421  u Veljača 10, 2012, 23:38:32
Sa Svetica ne ide linija 106 koju treba zamijeniti  linijom  203 Svetice - Vinec-Krematorij. Fali i okretište Vinec kod #Česmičkog /Vinec.

106 je vec preimenovan u 203, to sam jucer napravio. Moze se viditi na karti. A okretiste, di je to? Jel to ovo: link

I tko se tamo okrece?
Ako pogledaš na linku koji si poslao , bus upravo stoji na stajalištu! Tu se u biti i okreće( na tom raskrižju).Radi se o tome da linija 203 ima polaske do Vinca i Krematorija, pa je Vinec prolazno stajalište za onaj vozni red koji ide do Krematorija ili početno /krajnje stajalište za onaj vozni red koji vozi do Vinca.
Citat:E sad, nisam siguran gdje na Kvatricu izlaze putnici , jel tamo kod cvjecarnica?
Kod cvjećarnica je prostor predviđen za stajalište ali ga rijetko koristimo zbog blizine semafora i problema pri uključivanju u promet, tako da je izlazno stajalište poslije semafora ,iza  početno/krajnjeg stajališta linije 204.


Aha, budem tu stanicu nazvao Vinec.

A linije kod Kvatrica cu produziti do stanice od 204.

Janjko

Citat: 421  u Veljača 11, 2012, 21:54:35
Možda bi bilo bolje da si išao liniju po liniju-uz naše komentare i preinake, išlo bi brže?!
Evo, napokon dostigao  ;D

Ja sam za sve oblike suradnje  :) Mozemo liniju po liniju.

Janjko

E sad sam se sjetio.. Gledao sam jedan putopis na vasem forumu i vidio da sve linije koje idu iz Dubeca staju u Sesvetama. Jel to znaci da sve naprave krug po Ninskoj ulici i stanu pored zeljeznicke stanice?

P.S. oprostite na nedostatku dijakritickih znakova, imam nekakav komp sa engleskom tastaturom  >hammer<

Ljubicasti

#24
U Dubrancu 311 skreće kao i 322 prema Cerovski Vrhu, a ne u Vukomerić.
U Čičku Poljanu ide linija 324, a ne 323.
I nigdje ne vidim liniju 225.

Ivan

#25
Citat: Janjko  u Veljača 11, 2012, 22:27:08
E sad sam se sjetio.. Gledao sam jedan putopis na vasem forumu i vidio da sve linije koje idu iz Dubeca staju u Sesvetama. Jel to znaci da sve naprave krug po Ninskoj ulici i stanu pored zeljeznicke stanice?

P.S. oprostite na nedostatku dijakritickih znakova, imam nekakav komp sa engleskom tastaturom  >hammer<
261, 262, 263, 280 rade krug kroz terminal u oba smjera, iz Dubca se zaustavljaju na Ninskoj, na svojim peronima, zatim na raskrižju Zagrebačka-Bistrička, u povratku stoje na Ninskoj i na izlaznom peronu na terminalu; 270-274 u smjeru iz Dubca stoje samo na raskižju s Bistričkom, u povratku voze kroz terminal i stoje na Ninskoj i izlaznom peronu na terminalu.

Što se tiče materijala koji mogu pomoći, ne volim se hvaliti ali pošto nitko ne spominje moju kartu za koju mislim da je ipak bolja od često očajnih planova na ZET-ovoj stranici, onda mislim da bih mogao podsjetiti. Prigradski dio nije dovršen, ima sigurno nekoliko grešaka što se tiče smještaja i odstupanja od ZET-ovog imenovanja stanica (ili zapravo starijih imena, neke stvari su bez posebnog razloga mijenjali), ali trase linija su točne (osim eventualno za putnike nebitnih malih zavrzlama poput povratka 204), nadam se da može pomoći sa geografskim smještajem većine stajališta (samo podsjećam da sigurno ima grešaka koje sam već ispravio poslije, neću još stavljati noviju verziju, ali već sam napravio hrpu malih promjena od lipnja).
http://www.mediafire.com/?u67rx2o2po241gt

221

Iako vozi samo nedjeljom, mislim da i linija 295 GK - Sajam automobila treba naći svoje mjesto na karti  ;).

Janjko

Citat: Ivan  u Veljača 12, 2012, 00:32:21
261, 262, 263, 280 rade krug kroz terminal u oba smjera, iz Dubca se zaustavljaju na Ninskoj, na svojim peronima, zatim na raskrižju Zagrebačka-Bistrička, u povratku stoje na Ninskoj i na izlaznom peronu na terminalu; 270-274 u smjeru iz Dubca stoje samo na raskižju s Bistričkom, u povratku voze kroz terminal i stoje na Ninskoj i izlaznom peronu na terminalu.

Što se tiče materijala koji mogu pomoći, ne volim se hvaliti ali pošto nitko ne spominje moju kartu za koju mislim da je ipak bolja od često očajnih planova na ZET-ovoj stranici, onda mislim da bih mogao podsjetiti. Prigradski dio nije dovršen, ima sigurno nekoliko grešaka što se tiče smještaja i odstupanja od ZET-ovog imenovanja stanica (ili zapravo starijih imena, neke stvari su bez posebnog razloga mijenjali), ali trase linija su točne (osim eventualno za putnike nebitnih malih zavrzlama poput povratka 204), nadam se da može pomoći sa geografskim smještajem većine stajališta (samo podsjećam da sigurno ima grešaka koje sam već ispravio poslije, neću još stavljati noviju verziju, ali već sam napravio hrpu malih promjena od lipnja).
http://www.mediafire.com/?u67rx2o2po241gt
Vidio sam tvoju kartu, itekako je prisutna na hrvatskom webu :) Rjesila mi je mnoge dileme. Ova openstreetmap verzija jos dugo nece biti dobra kao tvoja sto se tice odvojenih linija i lakoce iscitavanja gdje ide koja linija.

Hvala na objasnjenju Sesveta, budem ucrtao.

Janjko

Citat: 221  u Veljača 12, 2012, 11:24:21
Iako vozi samo nedjeljom, mislim da i linija 295 GK - Sajam automobila treba naći svoje mjesto na karti  ;).
Jel se on okrece na ovom krizanju?

I ovako sam si zamislio rutu: od glavnog kolodvora, preko mosta slobode, pa skrene u Gavranovu pored Bundeka, i samo ravno ispod mosta mladosti, do ovog krizanja. Ispravite me ako grijesim!

421

Citat: Janjko  u Veljača 12, 2012, 12:07:02
Citat: 221  u Veljača 12, 2012, 11:24:21
Iako vozi samo nedjeljom, mislim da i linija 295 GK - Sajam automobila treba naći svoje mjesto na karti  ;).
Jel se on okrece na ovom krizanju?

I ovako sam si zamislio rutu: od glavnog kolodvora, preko mosta slobode, pa skrene u Gavranovu pored Bundeka, i samo ravno ispod mosta mladosti, do ovog krizanja. Ispravite me ako grijesim!
Linija 295 kreće sa stajališta linije 330 sa Glavnog kolodvora i krajnje/početno stajalište se nalazi UNUTAR sajma Jakuševec.
Na slici nađi završetak vojarne "Croatia" (ograda i drveće ) , vide se dva vozila- ispred prednjeg bijelog  je skretanje udesno, 50ak metara dalje nalazi se objekt  kod kojeg bus staje, iskrcava putnike, uzima druge i izlazi van lijevo prema mostu Mladosti.
Zamisli slovo Y koje je položeno s  donjim krakom okrenutim ulijevo: na gornji krak ulaziš, na donji izlaziš. Otprilike tako je na slici
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln