Razno (2)

Autor shef, Ožujak 30, 2012, 22:16:14

mivano

702 prokišnjava na sve strane. Jučer bio na L11. Koja je to smjena i što inače duže?
Jesu li svi Citari pričuvni? Pretpostavljam da jesu s obzirom na starost?

gorgoroth

761 na probama

gorgoroth

Početkom 2024. u Autotrolej stižu prvi vozači iz Indije, Nepala i Filipina

Autotrolej već dulje vrijeme ima problema s nedostatkom vozača, a taj svoj problem nije uspio riješiti ni određenim povećanjem plaća i ostalih uvjeta rada svojih djelatnika. Nije pomogla ni plaćena marketinška kampanja koju su provodili u određenim sebi bliskim regionalnim medijima.

Zbog toga je direktor Autotroleja, Robert Mrvčić, nedavno najavio kako će biti primorani početi zapošljavati strane vozače iz dalekih država.

"Kao obveznik javne nabave moramo provesti javno nadmetanje za ponude za ustupanjem radnika putem agencija za zapošljavanje. Agencije, koliko sam saznao, zapošljavaju ljude iz većeg broja zemalja, uglavnom istočnih, poput Indije, Nepala i Filipina. Znamo da je dio tih ljudi vozio autobuse u Katru, za vrijeme Svjetskog nogometnog prvenstva i u drugim državama. Mislim da nam ne preostaje drugo, nego pokušati zaposliti strance i vidjeti kako će to ići", rekao je nedavno Mrvčić.

Sad je potvrđeno kako se na realizaciji stranih vozača već radi te je otkriveno kad bi prvi takvi djelatnici trebali sjesti za volan autobusa na riječkim cestama. Otkrili su to riječki sindikalisti koji su krenuli u pregovore o novom povećanju plaća za vozače, a direktor Mrvčić im je pritom spomenuo kako se prvi strani vozači na riječkim cestama očekuju tijekom veljače 2024. godine.

https://www.fiuman.hr/pocetkom-2024-u-autotrolej-stizu-prvi-vozaci-iz-indije-nepala-i-filipina/

MateV

Ako autobuse misle vozit isto ko one Wolt i Glovo skutere, jadna nam majka. Nema šanse da taj mene vozi.

Trebalo bi usput zaposlit još ljudi u timu za remont, trebat će  glavauzid

pehar_11

Autotrolej je upravo prestao biti riječka firma, postao nepalska ili kojagod. Bit će svega, show počinje
Vrijeme je novac.

Vanjac

Ne vidim razloga za toliku skepsu. Svi se žale kada ljudi nema sada kada ljudi ima opet ne valja.

Strani radnici drže Arrivu na nogama i ispravite me ako griješim ali ne čini mi se da je to uzrokovalo veće probleme od toga da autobusi uopće ne voze.
"U raju je dobro, al u paklu je ekipa"

MateV

Istina, nikako ne valja.

Arriva je po meni potpuno druga priča, jer jedno je vozit većinom po autoputu, a potpuno druga stvar je vozit harmoniku po gradu usred gužve. Neka jednom naglo zakoči i baba koja unutra stoji će se srušit i eto ti tužbe.

Vanjac

Pa iste su kočnice kod nas i u Nepalu :)
"U raju je dobro, al u paklu je ekipa"

kico101

Citat: Vanjac  u Studeni 23, 2023, 10:59:26Pa iste su kočnice kod nas i u Nepalu :)
Jesi li siguran?

U Nepalu su standardi malo drugačiji nego kod nas. Pod normalno se putnici voze na krovu, vise kroz prozore, ukrcavaju se i iskrcavaju u vožnji. Pravila u prometu se svode na to tko jači taj prolazi, semafor je dekoracija u bojama, a kočnice služe za nuždu da ne pokupiš slona.

Komunikacija s putnicima će vjerojatno biti Yes-Yes, Kukuljani ili Kukuljanovo , who cares, smjer A /B - što je to.

Da, biti će zanimljivo.

Kao radnici su vrijedni, to znam i vidim i u svojoj firmi, ali mislim da će kao vozači na riječkim ulicama biti možda malo neprilagođeni. Volio bih da sam u krivu, jer trenutni vozni red u gradu je elementarna nepogoda ( neću navoditi primjere, jer bi se tema o stranim radnicima razvodnila ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

lussin

Arrivini, odnosno Autotransovi Nepalci jer ne znam za Panturist, voze uglavnom lokalne linije i prilično su se dobro uklopili. Već dugo voze GP Krk i ne znam jesu li imali neko veće sranje ili nešto što se nije moglo dogoditi i nekom domaćem. Na Lošinju su cijelo ljeto vozili zahtjevnu cestu za Veli Lošinj i također nisu imali većih problema. Istina je da nemaju osjećaj kao domaći šoferi ali to je razumljivo, a u odnosu sa putnicima su izuzetno profesionalni

conecto

Kad raspisuju natječaj znači da će pobijediti "najpovoljnija ponuda". To bi moglo značiti da bi između ionako jeftinih Nepalaca u Autotrolej mogli doći oni najjeftiniji
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

gorgoroth

Spominje se ljude što po kiši i buri voze skutere po gradu, jadno, dečki voze smireno i bez problema za razliku od lokalaca.Pljuvanje bez ikakvoga razloga.

lussin

#1437
Veći problem od njihove vožnje će biti što dio putnika i domaće tretira kao stoku, a kamoli neće strance

EDIT:
Iz teme ZET-razno (4)
Citat: zagrebackapekara  u Studeni 23, 2023, 20:01:36užas jebe*i užas, pun mi ih je kufer na Glovu kaj ih vidim, a kamoli da me voze u ZET-u, sigurnost vožnje pada za 40%, vozaci u ZETu su svi naši još fala bogu, kaj bu glupi nepalac meni u busu, ne zna beknut hrvatski, fljisku bi mu zavaljo da mi kaze "ticket is 80 cents.."

To je ono o čemu ja pričam

pehar_11

#1438
Citat: gorgoroth  u Studeni 23, 2023, 15:34:54Spominje se ljude što po kiši i buri voze skutere po gradu, jadno, dečki voze smireno i bez problema za razliku od lokalaca.Pljuvanje bez ikakvoga razloga.
Neki da, neki ne. Naravno, više je onih koji je. Ako si u autu cijeli dan, onda su super, ako si pješak pa odeš đir po gradu, onda vidiš kakva sranja rade. To što voze po kiši pa nam je žao tako ih vidjet nema opravdanja za sranja koja rade. Neda mi se o tome, nije ni mjesto ni vrijeme. Uostalom, nije pljuvada ako postoji istine. Tema je o vozačima autobusa, ne ovima koji po Krorzu lete 60 na sat da ti pojedeš doma burger.

Arriva i Autotrolej nisu isti. Voziš Arrivu, sjedneš u bus i voziš do Krka, Zagreba, Senja. Komunikacija se svodi na minimum, pogotovo ako su duže relacije pa pored tebe sjedi kolega koji te nakon određenog vremena mijenja, što znači da je u tom trenutku posao na isključivo njemu (sve osim vožnje, naravno). Smatram li da nam Neplaci rješenje? Ako ti treba ljudi, da, ako ti treba sigurnost i efikasnost, onnda bome ne. Naučili smo se na "naše" ljude i ljude koje gledamo svaki dan u istom busu, koji ti stanu, pričekaju, kažu koju besedu, voze kako voze, ali sve ide. Ovaj nezna engleski (osim ako ga ne nauče, a za to ti treba novaca, vremena i ljudi), snalaženje po gradu mu je nešto vangalaktičko, nezna sve zakone, propise, kakve su ceste kod nas, kakvi su naši ljudi i kako voze, kako funkcionira ovo, kako funkcionira ono. Puno je više tehnikalija nego u negom prijevozniku kao što je jedna velika Arriva. A da ne govorim da su ljudi kakvi jesu, pa će i komentari o njima pljuštit na sve strane, a vjerujem da im nije svejedno. Naravno, ako sve ode po planu, super, ali idalje mislim da znamo premalo i nismo navikli da ih dočekamo sa "ma ok je, sve 5, ić će to glatko". Neće
Vrijeme je novac.

gorgoroth

Citat: pehar_11  u Studeni 23, 2023, 21:51:02Neki da, neki ne. Naravno, više je onih koji je. Ako si u autu cijeli dan, onda su super, ako si pješak pa odeš đir po gradu, onda vidiš kakva sranja rade. To što voze po kiši pa nam je žao tako ih vidjet nema opravdanja za sranja koja rade. Neda mi se o tome, nije ni mjesto ni vrijeme. Uostalom, nije pljuvada ako postoji istine. Tema je o vozačima autobusa, ne ovima koji po Krorzu lete 60 na sat da ti pojedeš doma burger.

Arriva i Autotrolej nisu isti. Voziš Arrivu, sjedneš u bus i voziš do Krka, Zagreba, Senja. Komunikacija se svodi na minimum, pogotovo ako su duže relacije pa pored tebe sjedi kolega koji te nakon određenog vremena mijenja, što znači da je u tom trenutku posao na isključivo njemu (sve osim vožnje, naravno). Smatram li da nam Neplaci rješenje? Ako ti treba ljudi, da, ako ti treba sigurnost i efikasnost, onnda bome ne. Naučili smo se na "naše" ljude i ljude koje gledamo svaki dan u istom busu, koji ti stanu, pričekaju, kažu koju besedu, voze kako voze, ali sve ide. Ovaj nezna engleski (osim ako ga ne nauče, a za to ti treba novaca, vremena i ljudi), snalaženje po gradu mu je nešto vangalaktičko, nezna sve zakone, propise, kakve su ceste kod nas, kakvi su naši ljudi i kako voze, kako funkcionira ovo, kako funkcionira ono. Puno je više tehnikalija nego u negom prijevozniku kao što je jedna velika Arriva. A da ne govorim da su ljudi kakvi jesu, pa će i komentari o njima pljuštit na sve strane, a vjerujem da im nije svejedno. Naravno, ako sve ode po planu, super, ali idalje mislim da znamo premalo i nismo navikli da ih dočekamo sa "ma ok je, sve 5, ić će to glatko". Neće
Ja sam po osam sati na ceti po gradu i okolici i nikada nisam vidio da rade probleme na skuterima, zato i stajem u njihovu obranu, znam o čemu pričam