Razno (2)

Autor shef, Ožujak 30, 2012, 22:16:14

kico101

#180
Iako se ne radi o Autotroleju, nego o Autotransu, iz nostalgije prema vremenima kada je Trolej vozio za Poljane, evo jedno pitanje potkrijepljeno slikom:

Da li je uvođenjem Autotransa na trasu bivše linije 35, isti dobio koncesiju i za promjenu imena naselja Poljane?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Zar samo zbog tog pitanja si postavio ovaj post ?

Al s obzirom na to kako se razvija stvar sa linijom 31,  vrlo je izgledan i skori povratak spomenute 35

kico101

Znam da je tipfeler, ali neke se stvari ne mogu tolerirati.
Ča se tiče 35-ce, vidim da ima dovoljno Kafena, pa bi mogli jednu gore hitit. Za onih par điri bit će dovoljno plina, taman još ostane do Baračeve.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Krug na liniji 35 kad ide samo do Svetog Petra je oko 20 km, dok po ovoj trasi je barem još dodatnih 3 u svakom smjeru pa je onda 1 krug oko 25 km.  Pošto po voznom redu postoji 11 polazaka to bi ispalo oko 275 km, i sa odlaskom u Rijeku na servis otprilike oko 300 dnevno što je mission imposible za Kafenu.   Osim toga, školski polazak ujutro oko 7:20 jedva je mogao pokupit i veliki bus, isto kao i u 14.10 ili kad je već išao.  Identičan problem se javlja i na liniji 36.  Zbog dva polaska u danu na liniji mora bit veliki bus.

kico101

Možda bi se moglo iskombinirati nekako da ta 2-3 polaska odradi solo koji bi recimo noćio na Veprincu ili Poljanama ( između tih polazaka možda može uletit na 37 ili kakav BIS na 32 ), a ostalo kafena ( pa bi mu možda bilo i dovoljno plina s obzirom na 3 đira manje ). Isto i na drugoj strani , kombinacija 32A/36.
Ovo je samo nekakvo razmišljanje i ne mora biti izvedivo, ali ipak...
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

A šta misliš da taj koji je na Veprincu ili na 37 nema ujutro u  7:00 špicu na svojoj liniji !? 

kico101

Kojoj svojoj, ako je to bus izvan trenutnog rasporeda ( sve je pokriveno, zar ne )? Znači bus bez rasporeda ( trenutnog ), ako se može pronaći slobodan. Za njega bi trebalo složit nove smjene, jer je eventualno ponovo uvođenje 35-ce, ionako nova linija.
DAkle, ako tako postavimo stvari, mislio sam da bi taj novi bus noćio na Veprincu, odradio 2 ili 3 jutarnje vožnje do Opatije, a tada bi do poslijepodnevne špice ili čekao kao rezerva ili odradio smjenu na nekoj drugoj liniji, te se ponovo vratio na 1 ili 2 vožnje na 35. Nisam mislio da je to problem ( uostalom toga ima već poprilično ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Moram priznat da te baš i nisam shvatio.  Po sadašnjem rasporedu u Opatiji imaš  5 buseva,  po jedan na 32A, 36 i 37 i dva na liniji 34.  Ako ponovno uvodiš liniju 35, onda ćeš naravno uvest i jedan dodatni bus, ali kako si ti to objasnio uvela bi se dva :/

Ostravak

Bok! Od 10. 8. ću biti u Rijeci i imam pitanje. Imali mogućnost dobiti neku linijsku tablicu (najbolje liniju 32)?
Hvala za odgovor!

ikar

Linijska tablica? Vozni red po pojedinom vozilu ili nešto drugo???

Ostravak

Ne, ne. Ova "stvar", u kojoj se piše broj linije i smjer. Ne znam pravu rijeć u hrvatskom...

Bocko

Moj profesor je imao one tabele linija 1, 2 i 5. Te je onda na usmenom ispitivanju kada mu se nije dalo govoriti samo dizao te kartone.
Netko mu je "nabavio" te kartone, tj. uzeo iz stražnjeg djela autobusa.
Pitaj nekoga iz prometnog ureda na telefon ako bi ti dali neku staru, iako mi je neobično što će ti to.

mivano

669 viđen oko 7 ujutro u srijedu kako ide prema Lokvi, a na displeju "AUTOTROLEJ".

ikar

Svakodnevna pojava, već godinu dana za vrijeme škole. Ide prazan na Marčelje za liniju u 7:10.

mivano

#194


599 na 4, a ima i drugih...