Mercedes-Benz Citaro

Autor maky, Svibanj 07, 2008, 13:45:51

maky

Na dosta Citara se dogodilo da su već nestali, ili će ubrzo nestati ovi gumeni rukohvati...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 269 na liniji 11:


g.b. 261 na liniji 12:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 271:


Inače, vidio sam da je g.b. 263 popravljen i da napokon vozi...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost


maky

Citat: markost  u Kolovoz 20, 2008, 23:00:57
Prestrašno!!!
A kad je moglo na MAN-ovima biti dok ne dobiju original stakla, može i na Mečkama.
A ja bi rekao da je prestrašan grad u kojem živimo. Vozim se večeras skroz normalno u troosovincu g.b. 228, lagano se spuštamo prema pazaru, kad ono zaspe nas rafalna paljba. Putnici su se prestrašili, ali Bogu hvala, nije se razbilo nijedno staklo. A što reći, stoka, živina...  >:(

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Prestrašno i ružno.Na Citarima je baš uočljivo falše staklo.
No što se događa sa staklima.Teško ih nabaviti,preskupi su.......??
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Stakla jesu skupa, ali nije to problem, nego nabava...

Inače, večeras se vozio u Citaru G g.b. 275, krenuli s Pazara, a unutra nešto smrdi kao kad napravite kratki spoj (ako vam se ikad dogodilo, meni je  ;D ). Miris "kratkog spoja" se proširio autobusom i shole se uznemirio. Putno računalo ne dojavljuje nikakav problem, osim standardnog da je neispravan uređaj za dojavu požara. Brže bolje smo se uskomešali po autobusu, tražili izvor "nevolja" da bi na koncu otkrili da je došlo do kratkog spoja na jednom od ventilatora klime ispod vjetrobranskog stakla, a i cijela tabla se bila ugrijala. Klimu je shole ugasio, miris je nestao, a ja sam bio sretan što nismo planuli...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Dvije današnje.


Kakva je to nabava??1 mjesec.Što ima u tom staklu. ;D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

g.b. 271 je dobio novo original staklo, a g.b. 275 već nekoliko dana vozi bez zadnjih tablica.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

G.b. 275 još uvik vozi bez zadnje tablice.Ovu sedmicu je na četvorki.

maky

#55
Jutros je valjda na servisu bio g.b. 267, dakako, display nije opet popravljen. Popodne je bio u pogonu na liniji 3, koju vozi ovaj tjedan.

Jutros nije vozio ni g.b. 268, da bi se polovinom druge smjene pojavio u prometu na liniji 9.

Nije bilo ni g.b. 269 na liniji 18, mijenjao ga je g.b. 148, pa g.b. 66, pa g.b. 205

G.b. 266 je u samo takvom defektu od utorka da ne mrda dok ne dođu ljudi iz Mercedesa otkloniti kvar, na liniji 8 ga mijenja g.b. 89...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!


Tomek

Od zagrebačkih 12 zglobnih Citara, dnevno po jedan ostane na servisu, a često se dogodi da svi voze.. Doduše, proizvedeni su u Njemačkoj, a ne u Francuskoj, ali ovo je stvarno strašno koliko splitski imaju problema...

maky

#58
Citat: Tomek  u Rujan 13, 2008, 09:41:51
Od zagrebačkih 12 zglobnih Citara, dnevno po jedan ostane na servisu, a često se dogodi da svi voze.. Doduše, proizvedeni su u Njemačkoj, a ne u Francuskoj, ali ovo je stvarno strašno koliko splitski imaju problema...
Ma dobro, mislim da se jučer više radilo o redovnom servisu, nego o problemima, jedino što je sigurno je da je g.b. 266 u kvaru. Uglavnom, problemi sa hlađenjem motora, duga priča. Jedno je sigurno, a to je da ne mrda od utorka...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Na što se u Splitu može naići,a da nije MB Citaro 2. ;D
G.b.264. 8)

I g.b.267 na kojem neradi zadnji display.

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.