Reklame i druge improvizacije na autobusima

Autor nukleusri, Studeni 29, 2007, 00:20:36

MAKI

Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

kico101

Citat: Shole  u Kolovoz 15, 2010, 16:51:33
Hir it iz

[/quote]
Je li ova rešetka na krmi desno, baš po pravilniku ili bi se , možda, morala malo doraditi? :)evil
EDIT: možda se desni dio samo dobro ne vidi.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Sam si sve reko u editu.  Rešetka nije originalna nego je kućne izrade, al svejedno služi svrsi

maky

Zanimljivo kako sponzori u drugim gradovima imaju drugačije zahtjeve. Ili je zbog nekog razloga postignut drugačiji dogovor. U nas su svih 5 autobusa sa Poli reklamama poljepljeni i preko prozora...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Trolej (ili grad, to nisam siguran) nedaju da se lijepi all over jer to nije estetski  :-\.  Reklame naružuju autobuse i to je činjenica, ali ni ove naše kompletne ali bez stakala nisu niš bolje ni ljepše od onih, a na onima bi se sigurno više zaradilo i po ljeti bi dobro došle da malo manje sunca ide unutra.   Ako već oće neku estetiku onda nek zabrane i ove, a nek ostanu samo one klasične uske od 45cm koje su bile prisutne 30 ili više godina.

BARCODE

Ljudi moji danas nikoga nije briga gleda se samo prifit da je toga manje svima bi nam bilo ljepše,a usput primjetio sam da su nam i autobusi nešto prljaviji nego inače valjda recesija pa se štedi voda. 
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

Shole

Ne štedi se voda, nego ono drugo što se s njom mješa.  Čistačice više ne dobiju bocu šampona, nego samo čep.  Peru u hladnoj vodi jer ih se proziva ako često idu na špinu kod servisa gdje je topla voda.  Na pralištu na četkama više nema čovjeka perača, nego sam prođeš ako ti se da, ako ne onda samo gas kroz četke.  Pošto one stražnje ne rade kako treba već jedno 10 godina (ili uopće ne krene prat iza, a kad krene onda ostaju dve crte neopranog jer su otpale dlake).  Prije je taj perač nabrzinu prošao iza taj komad, sad nema tko.  A uz najbolju volju ni mi nemamo čime oprat jer postoji 1 kanta s jednom vodom (bez ikakvog šampona) i time bi valjda trebao oprat šofer šajbu, felge i zadnju haubu. Mogu ja tim redosljedom, al šta kad dođe onaj iza mene pa poslje moje haube ide prat svoju šajbu, krasna će mu bit. Neće se masti rješit 2 mjeseca.   ŠTEDI SE TAMO DI NE TREBA !!!

Man lion's coach

Ja vjerujem da su i place malo bolje, vozaci bi vise pripazili, a ovako za neku jadnu placu od koje jedva kraj sa krajem krpas onda ti nije ni do cega...

Shole


Man lion's coach

Citat: Shole  u Kolovoz 21, 2010, 23:13:02
Ma nemaš ni vremena uz najbolju volju.
Da i to je jedan od razloga, jednostavno se previse radi :S, ali zar bice nekad i bolje..

BARCODE

#265
Imaš pravo da ne govorim o četki sa kojom bi trebao ručno oprati šajbu katastrofa.....stara poslovica kaže: " potkivajući konja štedjeli su na čavlima pa su igubili potkovu"
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

BARCODE

Vjerujte mi ako netko drži do autobusa nije mu važna niti plaća,a ni vrjeme koje će izgubiti da ga malo uredi to je jednostavno tako.
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

Man lion's coach

Pa to jest predanost, takvih je 1:1000, ali cemu to raditi, ako se to necijeni, u nekima se cijeni u  nekim ne, ko neko ce ti zahvaliti, i to sto rade tako tu su pedaniji ljudi mozda stariji, al et...

NP-549

Meni ga nije problem oprat, dapače skoro svaki dan ću ga, ali ja imam u bunkeru svoju kantu, svoju metlu i svoj šampon i s tim perem samo stakla, dok s onom metlom koja je tamo perem felge i oko rezervara.  Al koliko ima takvih? Ostali i da oće nemaju čim, a uostalom i ne duži svako bus pa da može u njemu držat šve šta mu treba

kico101

#269
Nema druge nego pričekat neveru, nasapunat bus i izvest na čistinu da pljusak sve riješi i evo uštede. ;D
A sad ozbiljno. Doista, ako se štedi na sredstvima za čišćenje čija cijena je doista simbolična u odnosu na neke druge troškove ( neću ih namjerno spominjat ), onda bi netko stvarno trebao na doškolovanje iz financija, jer su priče o uštedama na taj način priče za malu djecu ( bez uvrede djeci ).
Koliko se novaca gubi stajanjem autobusa mjesec dana zbog jednog stakla ili prednjeg svjetla? Koliko je novaca izgubljeno u silnim čekanjima u kolonama za vrijeme gradnje zaobilaznice, zbog asfaltiranja glavnih prometnica u centru između 08-15 sati, zbog neotvaranja ceste D404? Gradska vlast koja, između ostalog ( preko nas običnih platitelja doprinosa ) plaća većinu troškova Troleja misli da zbog toga nije odgovorna. Šipak! Najlakše je kukati da je za sve kriv netko drugi. Zašto se u nekim drugim dijelovima lijepe naše prava ostvaruju na radikalnije načine, pa se ne događa da gotova gradska cesta čeka 5 godina ( i tko zna koliko će ) na otvaranje. Zato jer nema strategije i sve se bazira na improvizacijama, a za improvizacije ne trebaju tolike službe. To može i netko bez doktorata i magisterija kojima se neki toliko diče. Tko izradi pravu strategiju i osigura način za njeno provođenje, taj doista ima vlast. Ovako se stvar svodi na privilegije i prava, bez prave odgovornosti.
Skrenuo sam s teme, ali, ionako ovdje govorimo o improvizacijama, pa i nisam daleko od linije. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.