Nabavka novih autobusa (obnova voznog parka)

Autor man134, Studeni 29, 2007, 11:11:52

lussin


NP-549

Ako je za vanredne zna se šta je.
Regio ili Crossway

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549


gospardbk

Ovdje je rijec o vec nabavljenim autobusima.
Sljedece nabavke putem EU fondova slijede krajem godine iskljucivo za elektricne autobuse i mislim da ce opet MAN biti izabran.
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

Mau2403

Kako znaš da Libertas Dubrovnik ide u nabavu novih autobusa i to u tokom ove godine? Meni je samo poznato ja JGP Šibenik.

gospardbk

#981
Gradonacelnik je tako rekao kada je komentirao obnovu voznog parka.

https://dubrovackidnevnik.net.hr/vijesti/grad/otokar

Citat iz Dubrovackog :

"
Gradonačelnik Franković je kazao kako se danas završava drugi ciklus vezan za nabavu autobusa putem EU fondova.

- U ovom ciklusu smo nabavili ukupno 28 autobusa iz EU fondova. Libertas se priprema za novo financijsko-operativno razdoblje u kojem će nam biti omogućena nabavka i električnih autobusa. Napravljene su sve potrebne studije i spremi smo za to. Nabavkom svih ovih autobusa smanjena je starost voznog parka, ona je sad sedam i pol godina i možemo reći kako smo zadovoljni da nam je vozni park sve noviji. To je posebno važno jer znači da su operativni troškovi sve manji. Vjerujem kako će i kroz budući natječaj, kad nabavimo električne autobuse, vozni park biti još mlađi te ćemo dostići održivost po pitanju izmjene autobusa - kazao je Franković."
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

Mau2403

Libertas Dubrovnik ide u nabavu 3 nova solo-prigradska autobusa, ponude se primaju do 20.11.2023.

Mau2403

5x prigradska Midi-Autobusi
(Leasing) (min 2023)

3x gradska Midi-Autobusi
(Leasing) (min 2022)
Odabran OTP Leasing d.d. Zagreb


Jesu li ovi autobusi već našli put u vozni park Libertasa ili se još čeka njihova isporuka.

gospardbk

Mislim da nisu.
Očito se Midi Iveco dobro pokazao pa pojacavaju flotu.
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

Mau2403



Citat: Mau2403  u Listopad 20, 2023, 07:23:01Libertas Dubrovnik ide u nabavu 3 nova solo-prigradska autobusa, ponude se primaju do 20.11.2023.

Danas je OTP Leasing kao jedini predao ponudu.



Paško

#986
https://www.libertasdubrovnik.hr/novosti/500/dodatno-pomladen-vozni-park

Citat:Dodatno pomlađen vozni park
Libertas Dubrovniku isporučena su tri midi gradska autobusa, proizvođača Iveco, čime je dodatno pomlađen vozni park.

Vozila su proizvedena 2023. godine, dužine 8,3 metra svojim karakteristikama prilagođena su suvremenim potrebama javnog prijevoza.

Autobusi su opremljeni najsuvremenijim E6 motorima,  ukupnog putničkog kapaciteta 36 mjesta (20 sjedećih) kao asistencijom u pristupu osobama sa smanjenom pokretljivošću.

Sva tri autobusa će u narednim danima biti raspoređena unutar sustava gradskog prijevoza.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

conecto

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

gospardbk

https://www.dubrovnikpress.hr/component/k2/stigla-dva-nova-minibusa,-ali-sto-gradani-imaju-od-toga-kad-smo-na-redu-voznje-iz-proslog-stoljeca.html

STIGLA DVA NOVA MINIBUSA, ALI ŠTO GRAĐANI IMAJU OD TOGA KAD SMO NA REDU VOŽNJE IZ PROŠLOG STOLJEĆA

Foto: Libertas Dubrovnik

Vozni park Libertasa bogatiji je za dva nova minibusa čime se, kažu danas iz Libertasa, ,,kontinuirano podizanje kvalitete usluge kroz modernizaciju još jednom potvrđuje kao trajna odrednica poduzeća".

Nažalost, iako Libertas obnavlja vozni park i iako je putnicima možda ugodnije voziti se novim autobusima, napredak nikako da se osjeti na redu vožnje koji je još uvijek prilagođen potrebama iz 80-tih godina prošlog stoljeća, a ni tada zapravo nije bio dobar.

Uglavnom, nova vozila su, ističu danas iz Libertasa, ,,dužine 7,6 m, kapaciteta 22 sjedeća mjesta, opremljena su najsuvremenijim ekološkim E6 motorima, ukupnog kapaciteta 22 sjedeća mjesta te su svojom multifunkcionalnošću pogodna za linijski prijevoz, povremeni prijevoz kao i organizirani prijevoz đaka".

dpp
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom