Nabavka 214 novih autobusa

Autor Tomek, Lipanj 11, 2008, 18:47:16

brioni

danas na Z1 kažu da će ih oko 60 biti na plin
Oprostite ako ima pogrešaka

mate

Pa mozda ce ih i biti vise zbog cijene dizela...koji samo raste...uskoro ce biti i preko 10 kn/l...pa me zato i ne bi cudilo da ZET uzme vise buseva na plin...

manoplan

Citat: mate  u Lipanj 15, 2008, 21:34:44
Pa mozda ce ih i biti vise zbog cijene dizela...koji samo raste...uskoro ce biti i preko 10 kn/l...pa me zato i ne bi cudilo da ZET uzme vise buseva na plin...

Da,samo što preinaka dizelskog motora za vožnju na plin košta mnogo i nije najsretnije rješenje.Osim toga ako svi masovno okrenu na plin,budi siguran da će cijena plina brzo doseći cijenu benzina.Svijetska i domaća politika nema nikakvu srtategiju kojom bi se problem skupih energenata ublažio.
Nitko,recimo ne razmatra mogučnost kupnje japanskih ili drugih hibridnih autobusa.Pitam se zašto  ???

mate

Pa,da na cijenu instalacije sam jednostavno zaboravio...u pravu si,kad velis,da bi cijena plina skocila kad bi svi vozili na plin...svima je valjda jasno da je pitanje cijene energenata problem drzave...Mi u Hrvatskoj imamo nesrecu,da Vlada ne poduzima nista po pitanju cijene goriva,nego samo daju savjete kako ustediti gorivo...Uskoro ce onaj vic o INI,kao trgovini u kojoj je sve 12 kuna nazalost postat stvarnost,kad nitko nista ne poduzima...

mate

Citat:Nitko,recimo ne razmatra mogučnost kupnje japanskih ili drugih hibridnih autobusa.Pitam se zašto

Ja mislim da su nasi autobusni prijevoznici jos previse skepticni prema japanskim hibridima...barem zasada

Ivan

Joj, ljudi moji, pa nismo li već o tome pričali dva-tri puta... Kakva konverzija dieselskog motora, ovo plinsko što dolazi iz tvornica je sa otto motorima...

FitzTN

Nece biti MAN I MB, to zaboravite, bit ce Ikarus ili kak se vec zovu svi ti istočnjaci...Možda MAN i MB made in turska, ali malo vjerojatno

BUAHAHA  :D :D :D :D :D :D :D

Shole

Citat: Ivan  u Lipanj 16, 2008, 00:21:40
Joj, ljudi moji, pa nismo li već o tome pričali dva-tri puta... Kakva konverzija dieselskog motora, ovo plinsko što dolazi iz tvornica je sa otto motorima...

Točno!  Odi na Mercedesove stranice i naći ćeš ponudu Citara sa 300KS, 360KS i 310KS sa benzinskim motorom.  Razlika u cijeni mi nije poznata ako uopće i postoji.

STIB

http://www.javno.com/hr/zagreb/clanak.php?id=156523
Citat:ZET će do kraja godine pustiti u promet 209 niskopodnih autobusa, i tako zamijeniti stare autobuse koji prokišnjavanju i često se kvare.
Podebljao STIB  :o
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Tomek

Iz ZETovih novina koje su mi danas konačno stigle:

-još jedan kombi za invalide je poklonjen, ovaj put Ustanovi za rehabilitaciju hendikepiranih osoba -- znači još jedan manje

-kupiti će se točno 209 novih autobusa
-operativni leasing na 96 mjeseci(osam godina)
Kupiti će se:

--10 mini autobusa na pogon dieselom, isporuka do listopada ove godine, od toga dva će biti školska minija(pretpostavljam da je greška da se radi o midijima)
--60 autobusa na pogon stlačenim zemnim plinom od toga 20 solo i 40 zglobnih(niskopodnih) - isporuka do ožujka 2009.
--65 zglobnih niskopodnih autobusa na pogon dieselom - isporuka do kraja ove godine
--74 solo niskopodna autobusa - isporuka do ožujka 2009.

Kad sva vozila stignu ZET će imati najmlađi vozni park u Hrvatskoj, trenutno je četvrtina vozila starija od 18 godina..

FitzTN

Kakve idiotarije, kao da smo u Eldoradu i imamo para na bacanje, užas

maky

Citat: FitzTN  u Lipanj 17, 2008, 15:55:24
Kakve idiotarije, kao da smo u Eldoradu i imamo para na bacanje, užas
A što ćeš... To ti je kao malo dijete. Kad vidi u drugoga, onda plače da bi i ono to isto... Tako i naši Prometovci. Sa najnovijom nabavom autobusa "skresali" su starost voznog parka na 9 godina. Pritom je (uz  10 milijuna kuna koje će utrošiti u automatski ticketing) najavljena daljnja nabava autobusa čime bi se starost voznog parka svela na ispod 7 godina. Mislim, tko tu koga?!
Glavno da mi za školski prijevoz imamo najnovije autobuse, koji rade 3 puta dnevno. To nema ni u Njemačkoj...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

FitzTN

Treba svakako u Zetu maknut one najstarije, stvarno kvarljive i lose, ali 209 autobusa? WTF?

Isto oni skolski s bojanjem papagaja, koji kreten se sjetio takve buseve narucit. Mogli su narucit skrot zute, ili zute s plavom straftom , a sad imamo nesto presmijesno :-)
Zašto je uopce nabavljano masu papagaj buseva za prijevoz djece? Pa sta nije gradu lakse i dugorocno jeftinije bilo angazirat nekog privatnika?

Nemojte mislit da ne zelim nove autobuse, naravno da zelim, ali hebemu zet je najveci gubitas u gradu, nema se para za gotovo nista i onda se ide u ovakav leasing...pa tko ce to otplacivat? Drugo je kad Samoborcek ili netko kupuje buseve privatno, pa je otplacivanje njegova briga, ali ovo je nonsense.

Jos taman posla da sad dodju neki istocnjaci ili MB/MAN turci znj kvalitete koji ce se pocet raspadat prije otplate leasinga...tek onda bi to bio pravi posao :)

mate

Pa,potezi i ZET-a i Prometa su za svaku pohvalu...svi ti nabavljeni autobusi ce se po mom misljenju jako brzo isplatiti...sto vise novih i kvalitetnih buseva,to bolje... :)

manoplan

Citat: Tomek  u Lipanj 17, 2008, 15:52:47
Iz ZETovih novina koje su mi danas konačno stigle:
-kupiti će se točno 209 novih autobusa
-operativni leasing na 96 mjeseci(osam godina)

209 autobusa na operativni leasing  ::|.Pa ZG Holding se ponaša poput Rockefeller-a.'Operativni' znači da ni nakon osam godina autobusi neće biti u ZET-ovom vlasništvu već će ih morat odkupit (ostatak vrijednosti) od leasing kuće.