Liburnija – fotografije, 2007. – 2022.

Autor markost, Studeni 30, 2007, 19:56:53

Paško

To je prigradski bus na istu shemu kao i Setra S 317 UL, dva vrata tolike veličine su mu sasvim dovoljna.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

zlepur1

Tako je skroz sam previdija činjenicu da je prigradski.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

peron24

#197
Integro gbr.563, bio bi još ljepši bez reklame.

Regio gbr.507 na povratku iz Pakoštana. Iznutra je vrlo uredan,čist i namirisan, ali nije pogodan za duže linije

Extra dugi Integro gbr.555 na liniji za Vir. Ima 69 sjedala,prostran,komotan,idealan za linije sa puno stanica. Ima natpise na španjolskom


Vozni park je u dosta dobrom stanju. Po gradu voze razne generacije Citara, a na lokalnim linijama Mercedesi O405/407/408 i O405 NÜ, Integroi standardni i 3 duga, dva MB O345 i poneki prigradski MAN SÜ 363 zatim Regiji i Comforti. Problem je jedino kad na vanredne linije po Hrvatskoj pošalju prigradski bus, kao npr. Integro sa prve slike nedavno je bio u Slav.Brodu. Najduža lokalna linija je duga oko 50 km.

Tomek

Citaro gbr 233

Ovogodišnja prinova, MAN Lion's Classic gbr 511, ex Ghetaldus Zagreb

Idemo malo na Dugi Otok, gdje su viđena tri njihova autobusa u tjedan dana:
Gbr 839 je stalno u prometu, vozi sa trajektnog pristaništa u Brbinju na obje strane otoka
1. sam ga ulovio u Božavi

Jučer pak ulovljen u Brbinju, stigao po putnike koji su stigli trajektom



Kao što se vidi na fotkama, dobro bi došao i bus br. 2.
Zatim na pristaništu u Brbinju cijeli tjedan parkiran MB O345 gbr 229, tj. uvijek kad sam došao tamo je bio parkiran, al i on vozi otokom


I šećer na kraju, jedini autobus tog tipa u Hrvatskoj, MAZ za kojeg nisam znao dal još uvijek vozi, ali vozi i izgleda u odličnom stanju, isto vozi linije po otoku



tramvajac 92

Fali MAZu komad prednjeg displaya (ako se to time može zvati), bilo je 10 BIBINJE stalno napisano,

Teutonic


Pozega

Integro 560 u APP-ovoj garaži u Požegi gdje inače rashodovani završavaju,prednji dio razbijen,nisam mogao bolje od ograde i breza poslikati,koliko vidim nema rege.




andro95

Mislim da je imao nesreću s autom na Viru prije malo više od mjesec dana. Vozač auta je poginuo.

peron24

MAN NÜ 313

Gbr. 824 sa novim regama ZD-317-HZ

Mercedes Benz O408

Irisbus Iveco Crossway gbr.400

Dvije kockice koje su nezaobilazne za lokalne linije, jedna je dobila delfine, zaštitni znak firme

Ovog nismo imali: MAN Lion's City LL gbr. 509, vjerovatno iz 2008, kupljen jesenas, da ga bar malo operu. Vozio je za Pakoštane. Zanimljivo mi je bilo u njemu se voziti na predzadnjem sicu, koji je smješten na motoru, tako da glava putnicima dodje skoro do plafona.

peron24

Po gradu voze razne generacije Citara. Reklame se stalno mjenjaju i tako se fino na njima zaradjuje

Gbr. 247

Gbr.240

Nedavno pristigli gbr. 252

Stariji Citaro gbr.232 kupljen 2001, trenutno bez reklama


Da nije ovog foruma tko zna kad bi uopće navratio do Zadra. Kolodvor je kao stvoren za snimanje.

Paško

#205
Citat: peron24  u Rujan 25, 2015, 13:40:14
Ovog nismo imali: MAN Lion's City LL gbr. 509, vjerovatno iz 2008, kupljen jesenas

Ma kako nismo?

Citat: sibencan  u Travanj 12, 2015, 13:33:45
gbr. 509



On je ex Dr. Richard, godište ne znam, a došao je u srpnju prošle godine.
Inače, ove Humanic reklame mi puno ljepše stoje na Prometovim autobusima - na ovim dvobojnim Citarima previše odudaraju
super mini reportaža :)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

mate


NP-549


zlepur1

Ovog zelenog sam vidija prije nekoliko dana u Šibeniku.Izgleda super.Održavanje radi svoj posal.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Josiip

U liburniju je stigao jos jedan lions regio.
Ima li kakva slika?