Vozači i najdoživljaji

Autor maky, Studeni 30, 2007, 21:28:23

maky

Ovo su kopirani postovi sa starog foruma, sad nastavljamo ovdje o ovoj temi...

Citat: vedrobrziEvo ovako,nakon današnje vožnje,odlučio sam otvoriti ovu temu.
Na liniji 37:Najprije vozač je sa kolodvora u rikverc,kao pravi profesionalac,izašao najbrže do sad!Da bi zatim,Hercegovačkom ul.(ispod prometove garaže),uhvatili brzinu od oko 80km/h,približili se,ali i skoro pretekli,auta ispred.Nakon Prometove garaže,na raskrižju autobus kreće desno,te je odmah stanica,a na sred stanice ilegalac sa svojim novi Fordom Transitom.kombi...A mi doletjeli,a vozač je htio da mu vrata od autobusa otvori "ispred nosa",te ga zagradi da nemože izaći,ali ovaj je dao gasa,kad je vidio kako je ovaj doletio,i vozio paralelno uz nas.Sigurno bi se spojili jer je autobus na cesti,a ovaj je htio izaći,srećom vozač autobusa je zakočio te je ovaj izašao ispred njega "za dlaku".Nakon jurnjave kroz Dujmovaču,u Solinu na semaforu je crveno,imaju dvije jednosmjerne trake,lijeva vodi Trogir,desna Sinj,Dugopolje...Ispred nas Kružni taksist(taj ilegalac) a ovaj sa busom se prestrojio u desnu,te ga misli preći,ali ovaj je bio brži, i skrećemo mi desno.Na stanici u solinu ovaj "ilegalac" staje,da "ukrade" putnike a ovaj sa autobusom,punom brzinom ulijeće na stanicu,a ovaj to vidi te se kreće naprijed,kad je vidio kako ovaj ide,kojom brzinom,izletio je sa stanice,a ovaj je uletio!Tako da je ilegalni taksist ostao bez putnika.Ha,ha ;D
Napominjem da ni u jednom trenutku,putnici nisu bili ugroženi!
A do moje stanice u K.Gomilici ovaj autobus je došao za 22minute!!!A inače prosječnom autobus treba 30minuta,a autu 15-ak,osim kad nema velikog prometa.Dosadašnji rekord do moje stanice je držao g.b.119(23 minute).To je koje sam ja mjerio vrijeme.Namjerno nisam rekao koji je autobus i vozač,jer nikad ne znaš tko ovo čita.Da mi je bilo vidjeti danas tahograf!

Citat: vedrobrzisad sam se sjetio nešto u vezi jednog vozača!Ima jedan vozač,mislim da je novi,nisam ga prije viđao.On skoro non-stop vozi lions citya.No taj je vozač da ne kažem jedno obično...Prvi put kad sam sjeo u autobus koji vozi on,to je bilo na liniji 9.Krenuo je 2minute ranije,te kad je zatvorio vrata,dotrčala je žena sa malim djetetom,kojoj nije htio otvoriti.Zatim na liniji 15,počeo se derati na jednu babu što se nije ranije dgla da on vidi da ima izaći,iako sam ja vidio sa se ona ranije digla.Zatim je jednom vozio liniju 8,e tu neda ući na okretištu,već moraš ići 50m niže na stanicu čekati autobus.Jučer sam ga vidio na liniji 15,nekim curama je ispred nosa zadvorio vrata,skoro ih nije uhvatio.A izgleda kao neki baraba,a nema u njemu 1,65m.da nekažem što je...
Nije za njega rad sa putnicima.

Citat: vedrobrzievo još o jednom lošem vozaču.Samo da prije napomenem,većina vozača u Prometu zarađuje za kruh u kakvim takvim uvjetima.Tako da moram reći da neam previše luđaka,osim ovog iz Lions citya i ovog iz conecta,sada:
to je još bilo kad su došli novi conecti...
Išao sam popodne u školu,linijom 37.Autobus je bio prepun.Vozač nije otvarao prva vrata,već sva ostala.U Solinu je jedna baba htjela izaći na prva vrata.Jer je sjedila iza vozača.Ovaj joj nije htio otvoriti,uz obrazloženje da je na prva ulaz,te da nema izlaza(ako je tako zašto je nije otvarao prva za ulaz a ne ostala?!?!?!).I on krene vozit,a ova onda misli se prvoući do drugih vrata da izađe,ali kad je vidila gužvu odustala je te još jednom ga zamolila da je pusti.A on će:daj baba ne p**** izlaz je na ostala vrata,a ona ga moli a on neće.Ispode Prometove garaže moli da je pusti ili će izaći kako tako i prijavit ga u garažu.No to njega ne briga.Kad smo doši na sukoišansku on opet nije otvorio prva,a baba je vikala da će zvati policiju.Ja sam otišao tako da neznam što se dogodilo:ali znam da je ovaj vozač skoro dobio batina od huligana.Vjerojatno se i njima zamjerio pa su mu porazbijali skoro sva stakla na Conectu,na noćnoj liniji.Eto,to su dvije crne ovce,stvarno drugih takvih nema,bar bih ja prvi iznio primjedbu...

ali ima i uljudnih,neka znaju,ako nas netko čita iz Prometa!
Vozač,mlađi,vozi liniju 38,a subotom liniju 4.Njegov je uvijek MB O305G g.b.55.E to je pravi vozač!Kad god ulazite na prva vrata on će pozdraviti sa dobar dan/jutro.A kad izlazite doviđenja!Bez obzira dal ćete to vi vratiti.Jednom je jedna jedna gospođa uhvaćena od kontrole bez karte,u njegovom autobusu,pa je ona rekla da zna vozača,što je on i potvrdio(iako je nikad nije vidio),te je izvukao.Čak je jednom malo kasnio te se ispričao jednoj gospođi što je zakasnila na autobus ispred njega,jer ona tim uvijek prometuje,a sad joj je pobijegao taj autobus.Ja sam uvijek išao sa njegovim autobus u srednju školu,tako da sam vidio dosta.Najdraže mi je bilo što je radio bilo "do daske"tako da je cijeli autobus čuje glazbu!E to je vozač!!!A ovi dvoje su stariji od njega i neljubazni,a ovaj mlađi i ljubazniji,ovi bi se trebali ugledati na njega.Najbolji vozač,ima toga još o njemu samo neka se sjetim!Skidam kapu!

Citat: makyKad smo kod najdoživljaja...

To je bilo u ljeto prošle godine, vozio sam se linijom 37, ušla je neka ekipa, autobusom se orila Stavrosova pjesma:
"Dao bih i sto Amerika,
sve na svijetu ja bi dao,
tek da sjednem na trisedmu,
pa uz karte i bevandu,
brojim Kaštela!"

Što vam je Stavros nasuprot ovih... ;D

Citat: vedrobrziEvo jedan današnji doživljaj:možda čudan,ali ovo nikad nisam doživio.Na stanici kod bivše "Jugoplastike",došla 10-ka na stanicu.A kako će neki ići na more,pa autobusom do traj.luke ići će s njom.Kad ono 10 i više dječaka i djevojčica čeka kupiti kartu u vozača.Ja ostao "paf"!Red se protezao iz autobusa,pa do vani!Ni ovo nisam nikad vidio....Na stanici stali 3-4minute...

Citat: torrentee da,mala djeca uvijek obavezno kupe kartu,pogotovo ako idu sama bez roditelja.ali meni bude smiješno kako oni kupuju zasebno karte,svak za sebe!a njih pet,šest bude zajedno,onda jedan po jedan ulaze i redom kupuju svak sebi!

Citat: vedrobrzihe,he...danas na tv-u u "najslabijoj karici" jedan prometov vozaè.Oko 50-ak godina,Mladen...i dobro je prošao,zadržao se dobro,a nažalost nije pobjedio...

Citat: makyE ovo veceras je bome bio dozivljaj...

Linija 3, MAN Lions City LL, g.b. 225, polazak s Poljuda u 23:15. Na stanicu kraj opcine dolazi poluprazan autobus u 23:17, uletio je poput munje na stanicu. Ulazim, ponistavam kartu i sjedam, tek sto sam to ucinio, a vozac udri po gasu. Spustili smo se i preko djardina punom brzinom. Ljudi su skoro pa ispadali sa stolica kroz ono raskrizje gdje se ide ili dolje na Primu, ili se nastavlja prema Pazaru. Ide prvo desno, pa lijevo, fenomenalan dozivljaj. Zaista je bio uzitak to prozivjeti, ma kakvi vrtuljci i ringispili ljudi moji... Onda je i superbrzo uletio u onu ostru okuku gdje obicno radim sacekuse spustili smo se prema Pazaru. Tu smo pokupili nesto vise ljudi, ali taman dovoljno da se popune sve sjedalice. Letimo uzbrdo, desno, pa ga opet zabaci lijevo, sjajno! Sjedio sam kraj trecih vrata, gotovo na samom kraju autobusa. Kakav uzitak! Onda nas je uhvatilo crveno svjetlo. Pa je jos ljudi uslo na stanici. Onda jos 2 ili tri crvena svjetla sve do stanice kraj ambulante Mertojak. Moram napomenuti da smo i stali na svaku stanicu, kao sto je i duznost vozaca. No ipak, uspjeli smo do gore doci od Pazara za 6 minuta i kusur... Izlazim u nevjerici iz autobusa i divim se tom covjeku. Eh da nam je jos ovakvih vozaca, svaka voznja bi bila dozivljaj, a nitko nebi kasni ni na posao ni u skolu!

Odoh ja i sutra na voznju ;D 

Citat: markostE to su pravi vozaæi i super užici,a još kad ima dobru makinju,uuuuu.Takve vožnje sam veæinom i doživljava u te kasne ure.Bilo je ludih vožnja kad bi od prve stanice na Brdima do Prime(èetvorka) dolazija i za 5 min.(inaæe triba oko 15 min.).

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

man134


maky

Pričao mi je kolega torente sa starog foruma...
Ima nekoliko godina da se dogodilo,  jedan vozač je ujutro vozio  liniju 12 ili 8, nije siguran više i stao je na stanici na Zvončacu. U autobusu je bilo svega nekoliko ljudi, pa je  izašao jedan tren kupit marendu tu u Bobis-ov dućan kraj te stanice. Međutim, kad je izašao, šok! Autobusa nije bilo!
Šta se dogodilo?
Među putnicima je bio neki tip koji je sjeo za volan i išao se provozat.  Autobus su na koncu našli iza tunela, prazan. Nije mu bilo ništa, samo ga je malo ostrugao sa strane.  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

torrente

nedavno ja vozim 8-icu ,stao na stanicu kraj sv.frane i sad ljudi počeli ulazit.....a jedan stari(a biće oko 80 god) stoji ispred odma kraj prvih vrata i zagleda se u mene....ja mu govorim šjor oćete uć vi ili.....?a on me pita : al ide odma ?ajme ja sam mislia da ćete vi stat tu bar 5 minuta....,ajme ja bi se treba sekundu pomokrit ,muči me prostata za poludit,očeš me molim te sačekat ;D ;D.......a sad pošto je bilo prilično ljudi u busu a neke žene su i čule šta me je pita pa su se počele krstit ...pa mu ja kažem a di vi trebate ić,a on kaže do socijalnog(za one koji neznaju to je stanica 300 m dalje) ,i ja mu kažem sad će vam 12-ka krenit za pet min ,idite se vi slobodno pomokrit ;D

maky

LOL, a stvarno ima ljudi koji su biseri  :D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Neću reći kada ni koji g.b., nikad se nezna tko bi ovo mogao čitati.  ::|  Samo da znate da je to nedavno bilo sa MAN-om SG313. Išli smo iz smjera Solina i Uključili se na Ulicu Domovinskog rata, koja ima 3 trake. Zanimljivost je bila u tome šta je bus bio skoro pa prazan, nitko nije imao ući ni izaći na nijednoj stanici, a poviše Prometove garaže nas je uhvatilo zeleno svjetlo, tako da je shole sve do stanice kraj Diokoma vozio punim gasom maksimalnom brzinom. To bi značilo da smo punim gasom prešli cijelu dužinu Splita!  :o
Baš je bilo užitak!  8)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

I koliko je uvatija s punim gasom?Jasam danas iša iza MB 0305 g.b.83 .On je bez problema prema Solinu uvatija 80 km/h.

maky

Citat: markost  u Travanj 02, 2008, 17:36:43
I koliko je uvatija s punim gasom?Jasam danas iša iza MB 0305 g.b.83 .On je bez problema prema Solinu uvatija 80 km/h.
E stvarno ti neznam jer nisam stajao do vozača nego sam sjedio u prikolici. Neznam imaju li oni onu blokadu na 75 km/h, a ako imaju, onda je vozio toliko. Međutim, ako nemaju, onda se bojim i pomislit, vjerojatno u crvenoj zoni, kojih 90 kmh...  8)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#8
Sad sam se sjetio... Ima od toga dosta vremena, možda i 2 godine... Neznam ni sam više što sam radio u Japirku, tamo gore kraj groblja gdje se okreće linija 10, mislim da sam čekao prijatelja koji je išao na groblje.
Onaj tko se gore vozio, zna da  pri penjanju na parkiralište postoji ona poprilična uzbrdica, koja je istovremeno i  desna okuka. I vidim ja, na sred uzbrdice stao jedan Mercedes O 305 G, jedan od onih crveno-bijelo-crvenih 61, 63, 66. I naravno, ja nebi bio ja da se ne motam oko autobusa.
Šta se dogodilo,  netko je parkirao Stojadina na unutrašnju stranu okuke, tako da nije bilo teoretske šanse da shole smota autobus.  I tako ja tu stojim, kad izlaze shole i kontrolor iz autobusa: "momak, jel nan možeš pomoć?"
Ja: "Može, nema problema! Šta triba?"
Shole: "Aj uvati ga naprid!"

I tako nas trojica uhvatili prvo prednji kraj stojadina 1-2-3 hop, opet 1-2-3 hop ... I premjestimo ga kojih 30 cm, prebacimo se na stražnji kraj i napravimo isto. Shole sjede u bus i provuče se do okretišta! Joj, to neću nikad zaboravit  ;D

EDIT: također mi je jedna od komičnijih scena bila i na svečanoj primopredaji, kad je za vrijeme ceremonije jedan shole trebao ići na smjenu i lijepo on upalio Neoplana i daje gasa, čuje se sa drugog kraja garaže  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mercedes

ovo mi je prijatelj prica on se vozio u lions city na liniji 3 i uglavnom pivala je pisma od thompsona i nije bilo puno ljudi ali oni su culi to i rekli vozacu da pojaca tako da se u cilom busu orila thompsonova pisma  ;D
naj jaci su vozaci na liniji 5 najdraže mi se sa njim vozit jel koliko oni potegnu  ;D

netko

Danas sam osjetio nešto što nisam punih 8 godina.Vožnja 37-on,naravno.Prvi me dočekao g.b.118(Alianz).Jako loš bus sa onim drvenim sjedalima i više buči nego što ide,dok je g.b.89 bio pravo ludilo.Dosta tih motor,lijepa tapeciran sjedala,ma nema šta.Udobnost i sve na vrhuncu,ali motor se malo vuče,ali nema veze.Nadam se da će bar jedan o305g ostati u Prometa,da neće svi otići,jer preodlični su autobusi.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

eh neću spominjati marku autobusa,ni garažni ni vozače,ni dan...
ovako;jednog dana odlučio se ja malo provozati busom...sjeo u zadnji kraj,i vozi vozač,na jednoj stanici je ušao još jedan koji je išao na posao...i tako negdje 5-6 kilometara prije garaže bus stade.Ovaj koji ga je vozio predpostavio da je problem oko sajle i gasa.Digao se sa sjedala,ovaj dugi sjeo.Pvi je otišao u zadnji kraj otvorio poklopac iznutra i uhvatio gas te pokrećao bus do garaže.Išli smo do kojih 40km/h,a dovikivali su se "ubaci u prvu,sad aj treću"...nije bilo gužve,ali bilo mi je zanimljivo vidjeti ove puntnike koji su sjedili na "naopakim" sjedalima s mp3.Misli su da se vozač ustao i sam upravlja busom iz zadnjeg kraja dok nisu shvatili da je još jedan za volanom  ;D iskreno moram reći da mi je bilo gušt vidjeti na djelu šofersku snalažljivost  ;)
ali što je je nije baš za pohvalu... :-\ ali valjda računaju eto blizu smo pa ćemo do garaže.I tako su nas iskrcali na stanici ispred garaže i otišli u garažu...jedan na kraju drugi na početku...

brzi

inače ono što smo bili pričali u temi "tipovi autobusa na linijama",da zašto naj vozač  u Prometa nije dobio novi bus,ovaj g.b. 260 Lions Classic G je danas vozio najgori vozač u Prometa,kojem nebi dao ni voziti!!!Zašto?!Zato jer uvijek radi sr***.Jednom je došao na solinsku vozio liniju 37,ušli svi i istrao nas sve vani,zatvorio vrata,te tek nakon par minuta otvorio prva vrata i pustio nas.Uvijek su putnici na njega živčani jer ih doslovno zaj...Kao da oni žive od njega a ne obrnuto...i sad se ja pitam da li ih tko kontrolira...vjerovatno nije...nažalost takav svojim ponašanjem kvari cijelokupni ugled svojih kolega i firme...što je sve uradio ja bih mu najmanje dao opomenu pred otkaz...ali eto im tamo...istina da na 100 vozača mora biti i jedna crna ovca,ali što je previše previše...
Ali moram priznati da ima dobrih i poštenih vozača,kao npr.ovaj:

http://img208.imageshack.us/my.php?image=abcd0005pv0.jpg

a ovo je bilo 18.3.2008. na radio Dalmaciji:

po terminu su od 17 do 19.00h glazbene želje,ono tipa zoveš pozdraviš i glazbena...Zove jedna gospođa:"...halo,evo zovem vas da vam nešto kažem o ponašanju jednog prometovog vozča autobusa"voditelj:..."ma dobro gosdpođo nećemo sada takve stvari u eter(mislio da će loše reći kao i ja)...ali gospođa nastavi:"samo ću kratko,ovo nisam doživjela u svojih 47 godina u Splitu!Danas se vozim linijom 3 do gradskog groblja Lovrinac.Sjela sam iza vozača koji me ugodo pozdravio kada sam ušla na prednja vrata.Kako sam sjedila iza njega vidjela sam da svakoga pozdravlja tko ulazi i izlazi na prednja vrata...kada sam izlazila poželio mi je ugodan dan...zbog njegovog uljudnog ponašanja pitala sam ga ime,pa da ću reći upravi Prometa,a i zvati na  radio Dalmaciju"...on joj je dao ime ona je zvala Promet,a oni su joj rekli da znaju da imaju tog vozača i da znaju za njegovo pristojno ponašanje... voditelj je na kraju zaključio"...ima još dobrih ljudi!"
inače znam o kojem se vozaču radi,a i gospođa je rekla njegovo ime nek znaju i slušatelj!Čovjek se zove Nedjeljko Pauk .Možda  nije primjereno objavljivati imena na forumu,ali s obzirom da je čovjek to i zaslužio,nadam se da će moderatori se s time složiti,neka se zna tko je pravi!  :)
A također uz njega treba spomenuti da on nije jedini postoji još jedan o kojem sam puuuno pričao i na starom forumu,tako da za njih same riječi hvale.
E spomenuo bih još jednog kojeg znam,a da je odličan vozač po pitanju s putnicima,a to je naš član torrente  ;) vjerujete uvjerio sam se  :) da je takvih kao ova trojica većini putnika bi bio se gušt koristiti autobusima...

mate

E,s takvima je gust raditi...blago Prometu sto ima takve pojedince... :)
A,onaj  iz prve price nek se ugleda na svoje kolege...

brzi

stariji članak,ali bome smiješan  ;D   ;D   ;D

Ponedjeljak, 13 Kolovoz 2007
 

Nesvakidašnji događaj zbio se jutros u Prometovom autobusu broj 37, na relaciji Trogir – Split. Naime, otac jedne francuske obitelji, koja se nalazila u autobusu, morao je obaviti kratku nuždu. Nakon što se, prema pričanjima putnika, 15-ak minuta vrpoljio na sjedalici, zamolio je konduktera da zaustavi autobus, kako bi se olakšao.
Zanimljivo je bilo gledati kako mu je to pokušao objasniti na engleskom jeziku, kojega obojica slabo poznaju. Kondukter mu je, "smirenim" tonom odgovorio kako nije moguće zaustaviti autubus zbog toga.

Upitno je koliko su se razumjeli, jer je na sljedećoj stanici, u blizini Solina, Francuz užurbano izašao, počeo obavljati nuždu, a autobus je krenuo dalje. Majka, kći i sin zbunjeno su gledali oca kako obavlja nuždu i nestaje iz vidokruga. Kći je počela plakati, dok je sin nastavio slušati walk-man.

Da ipak možda nije došlo do nesporazuma, govori činjenica da su putnici vidjeli kako mu žena daje 100 kuna, vjerojatno računajući da može doći u Split sljedećim autobusom. Kako bilo da bilo, nadamo se da je obitelj opet na okupu.

Izvor: Radio Dalmacija