Vozači i najdoživljaji

Autor maky, Studeni 30, 2007, 21:28:23

maky

To je bio g.b. 188 kojega je zamijenio g.b. 89, a on nije otišao u nikakav remont, nego je zamijenjen radi utakmice. Ni sam Bog nezna zašto...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

djstiv

neznam je li prije objavljeno,a ako je unaprijed se ispricavan...ali par puta san se imao prilike voziti u busu g.b.212 i isprva sam bio zaista impresioniran vozačevim sposobnostima te brzinom kojom sam pristigao...no nakon nekog vremena san uočio da zapravo taj vozač uvelike(po mojem mišljenju)troši kočnice dotičnog busa(i ko zna sta jos ne)..jer promatrajući ga u vožnji uoćio sam da se on svki put pred stanicu zaleti zadnjih 100-tinjak metara kolikogod može i počne ubrzavati,a tek pri ulasku na stanicu počne veoma JAKO;JAAAAKO kočiti i ta kočnica toliko CVILI da je to nizdrživo...e sad da li je to slučajnost,kriva procjena,loš dan(i) ili sta već???
Ali činjenica da osim kočenja ostatak vožnje je čista uživancija...

maky

Inače ne iznosimo takve stvari, al dobro, tvoja stvar...
Kočnice cvile zato jer im se ugrađuju  pločice nulte kategorije i bez ikakvog obzira na kvalitetu i sigurnost. Jedino se gleda cijena...

A šta se tiče vozača, neću komentirat, ali vjerojato si samo ti imao takav dojam. Svatko ima pravo voziti kako je nejga volja, a ja sam uvjeren da svi oni znaju bolje nego mi kako i šta radit...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

conecto

Inače, kad kočnice cvile, rade to najjače baš kad se lagano koči, a onda to još k tome dulje traje. Možda taj vozač vozi baš tako iz tog razloga jer bi s laganim kočenjem to neizdrživo cviljenje postalo još gore i dulje. Svi smo imali takvih slučajeva, posebno u doba Ikarusa, ali ne samo njih. Zavisi kakve su pakne gore, a o tome je maky sve rekao... Odnosno, one jeftinije su tvrđe i cvile, stružu i ujedno samo brže troše tromle.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

troosovinac

tako je kolega prije se potroši tromel nego pakne. al ima tu još nešto barem ja tako radim RETARDER pa onda kočnica. s ovim nikog ne želim omalovažavat nego pišem što ja radim. ako se neko nađe uvrijeđen IZVINJAVAM SE.........
bela lađa

conecto

Mi ovdje ne znamo o kakvom se busu radi i u koje je vrijeme bilo ovo što se opisuje. Ja sam samo naveo mogući razlog zašto kolega tako vozi i pričao o busevima tipa Ikarus i sl. (koji retarder, a motorna uvijek isključena jer bi se nakon 20-30 stiskanja zablokirala, ugasila motor i čekaj majstora u kvaru - još jedan način za gablec na Ikarusu).
A možda opravdanja za ovo ni nema, ja sam samo pokušao dati moguće objašnjenje...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

mariJo

 ;D..heh..jučer na liniji 15 bija je neki ludi vozač..vozi prebrzo,od duilova do opcine mu triba nepunih 15 minuti,inace liniji broj 15 treba 20 do 25 minuta,a nekad i po ure,al on to sv nadmasi..ipak je posban..ko god je usao na druga vrata,pogotovo momci izbacio bi ih vanka uz deranje..jadni ljudi se pripali..i sad dodemo mi na pazar i on otvori prva vrata,pa druga posto je neko ima za izac...i ljudi poceli ulazit na druga,a on se digao sa sjedala i poceo se derat na ljude i psovat..ljudi se pripali i odma svi pobigli vanka..jedna cura se od straha kad se poceo derat pripala i samo sta nije proplakala..hahahha...bas je jak vozac..

a uz to ima i karakteristican nacin parkiranja... bus123

troosovinac

Citat: mariJo  u Svibanj 28, 2010, 09:34:47
;D..heh..jučer na liniji 15 bija je neki ludi vozač..vozi prebrzo,od duilova do opcine mu triba nepunih 15 minuti,inace liniji broj 15 treba 20 do 25 minuta,a nekad i po ure,al on to sv nadmasi..ipak je posban..ko god je usao na druga vrata,pogotovo momci izbacio bi ih vanka uz deranje..jadni ljudi se pripali..i sad dodemo mi na pazar i on otvori prva vrata,pa druga posto je neko ima za izac...i ljudi poceli ulazit na druga,a on se digao sa sjedala i poceo se derat na ljude i psovat..ljudi se pripali i odma svi pobigli vanka..jedna cura se od straha kad se poceo derat pripala i samo sta nije proplakala..hahahha...bas je jak vozac..

a uz to ima i karakteristican nacin parkiranja... bus123
bravo  kad sve primjetiš!!!!!!!!!!!
bela lađa

mariJo

pa naravno...i danas je bila opet ista prica s tim vozacem...hehe

maky

Danas se mislim dali da prijavim određenog vozača i rečem sam sebi, ma to zbilja nije potrebno. Zašto da ga prijavljujem prometniku, pa će za njegove propuste znati samo on, ja, a ako Bog da i dotični vozač i njegov šef. Bolje ovako da svi znaju za teror nad putnicima tog impotentnog kretenčine kojem odavno mjesto više nije za volanom. To mi se dogodilo danas, ali još se nisam ohladio i bijesan sam ko pas. Ovoga puta ću napraviti presedan i javno napisati što sve prosječan putnik mora trpjeti.
Naime, svi znaju tko je, ali imena se na forumu spominjati ne smiju. Njegov stil vožnje je karakterističan, ako se ono može nazvati vožnja.
On vozi rekordno sporo, prva il idruga brzina su očito jedine dvije koje poznaje. Vječito kasni i stvara poteškoće svima redom. Vozni red u javnom prijevozu postoji upravo zato da bi ljudi mogli isplanirati što će i kako, te kako nebi kasnili na dogovore, druge autobuse,  posao, školu, fakultet...
Ja razumijem da nitko nikome ne može govoriti kako da vozi, ali ako  to već postane toliki teror, da se ne pridržava voznog reda, onda je to teror nad putnicima i pravljenje budala od svih oko njega. A upravo se dotičnom to nerijetko događa. Poremeti vozni red, ljudi kasne gdje god su trebali ići,  pokida im živce samom vožnjom kad laganim trčkaranjem možete prije sttići negdje nego kad on vozi, a oštećuje i kolege u firmi, jer kupi svoje putnike i putnike kolega koji bi trebali voziti iza njega, a time i njihov inkas od karata... Uvijek propuštam ući u autobus kad dotični vozi, ali ponekad jednostavno ne mogu izbjeći.

Nemam potrebu žaliti se za nečijim načinom vožnje, ali ovo je nepodnošljivo. Pa zašto  bi ja kasnio ako ne moram?! Danas čekam liniju 11 kod Kauflanda.  Polazak je u 12:25, obično autobus stigne najmanje 5 minuta prije polaska. Dakako, došlo je 12:25 dotičnog još nema, 12:30 ništa (putnici na stanici već negoduju), 12:35 polako se Citaro g.b.274 kotrlja nizbrdo na leru. Majmun za volanom totalno nonšarlantan, uopće ga nije briga polako kupi putnike, naplaćuje kartu,  krećemo i onda lagano opet, što je sporije moguće. Drugi autobus na liniji 11 sreli smo  na mostu na Pujankama, a vozač nas je promatrao s čuđenjem. Kod bolnice Križine smo bili u 12:55 kada već kreće druga jedanaeska sa polaznog stajališta. I što reći?! Njemu očito nisu sve na broju, a ako nije sposoban obavljati svoj posao, nek se slobodno uhvati penzije. Nije uredu kad nas određeni zlostavljaju prebrzom vožnjom, ali ovo je druga krajnost koja postaje ozbiljan problem. Kašnjenje je gore nego kad negdje uranim...

Ak otko od šefova čita, a vjerojatno jest, neka pogledaju malo taho listić i vrijeme u kojem taj dolazi na stanice i odlazi s njih, tamo sve piše i potvrđuje moje tvrdnje.  A nebi mu škodio ni informativni razgovor...
Da nebi sve ostalo na riječima, evo i kratki video. Vožnja je u prvoj brzini i drugoj na niskim okretajima, gotovo po su ljudi okolo jednako brzi dok hodaju. Uostalom, nitko ne garantira da u ponedjeljak i ne zavrtim broj od Prometa pa se potužim. Nije da sma to ikad činio, niti mi je drago, ali neki ljudi vas dovedu do ludila.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mariJo

heh..ma ima ih svakakvih,al eto fala bogu vecinom normalnih..danas je na liniji 17 bia neki koi donese sebi neki mini laptop pa raspali muziku na njemu i brige ga  ;)

troosovinac

Citat: mariJo  u Svibanj 31, 2010, 22:17:19
heh..ma ima ih svakakvih,al eto fala bogu vecinom normalnih..danas je na liniji 17 bia neki koi donese sebi neki mini laptop pa raspali muziku na njemu i brige ga  ;)
ko rano poludi život mu u veselju prođe!!!
bela lađa

mariJo

evo ovako...danas na liniji 15 ima neki vozac koji je totalno neodgovoran...autobus treba krenit svako sat vrimena,a on na radnom mjestu spava,pa je zbog njegove pospanosti autobus sa polazista krenuo nesto kasnije...kad smo dosli o plaze znjan,vozac je zaustavio autobus kako bi popricao sa nekim prolaznicama,zar nije dovoljno sto smo zbog njega malo kasnije krenuli,pa jos moramo i cekati da  on poprica sa curama,i to se ponavlja svaki dan od utorka...a svasta cili je zbunjen,ako nije sposoban radit nek uzme slobodno par dana pa nek se posteno naspava.. >:(

maky

Dobro, dosta bi bilo za neko vrijeme. Ipak je ovo forum o autobusima, a ne vozačima. Ovo je samo trebala biti popratna tema, a ne glavni dio o kojem se stalno raspravlja...
Svi mi imamo svojih mušica...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!