Opća diskusija

Autor TAM, Lipanj 02, 2014, 22:41:25

Manas SL222

Funkcija se zove ''Retarder Direct mode''... izaberes njega i postavis tipku koja ti odgovara

prometnik

nema je, na prekidac je, a koliko ja znan omsi ne podrzava takve retardere sa ruckom ispod volana
kupi kartu spasi Promet

Manas SL222

Podrzava, neki busevi to imaju vec, samo sto se mora dodati jos par komandi

prometnik

ok, ali ti citiyi imaju retardere sa vise stupnjeva, a dosad u omsiju nisan vidia niti jedan autobus na taj princip
kupi kartu spasi Promet

Manas SL222

MAN UL automatik ima taj retarder, pa onda onaj Ikarus Scania mislim, ima jos par buseva

amalok.95

Ikarus 256.44 i Ikarus E95 imaju retarder sa 5 stupnjeva na ručkici. Dali imaju još neki neznam, ali za ove sam siguran da imaju.

prometnik

da, ikarus256.44 ima dvije zasebne komande za taj retarder a ima i kocnicu za motor od ispuha(exhaust brake)
kupi kartu spasi Promet

leonardo123

Pozdrav, moze li mi netko napisati kako da otvorim treca vrata npr. za Lion's City preko tipkovnice. Sto trebam naci u postavkama i kako se to napravi? Hvala unaprijed!

Teutonic

Sa gumbom "-",na nekim autobusima će ti se otvorit vrata odmah,na nekima moraš zaustavit bus,ali kod većine će se ta vrata otvoriti samo ako ima putnika koji zahtijevaju izlaz na tim vratima  ;)

leonardo123

Ok, probat cu. Hvala puno!

prometnik

automatski se otvaraju samo ako stisneš staničnu kočnicu
kupi kartu spasi Promet

leonardo123

Da, uspio sam i dobro je ispalo.

leonardo123

Može mi netko reći kako da stavim recimo u mapi Szczecin da mi vozi Lion's City redovno umjesto ovih starih MANova?

Teutonic

Otvori ailist.cfg u folderu te mape koji se nalazi u Maps folderu (logično  ;D ),i tu bi gdje god piše ovo:

Vehicles\MAN_NL_NG\MAN_EN92_main.bus

zamijeniš sa ovime:

Vehicles\Man_Lion_City\MAN_LCITY.bus
8000   ZG5596 DZ   ZET Zagreb
8001   ZG5597 DZ   ZET Zagreb
8002   ZG5598 DZ   ZET Zagreb

Ovo je onaj stariji city,znači ne onaj koji je izaša sa mainz addonom.
Eh,i naravno ispod su ti u retcima repaintovi,rege i gbr.
Ja sam stavio sebi ovako a možeš i ti,i radi bez problema.

Isto možeš za bilokoji bus an bilokojoj mapi napravit,znači ovo iznad regi i repainta ti je direktorij gdje je instaliran bus,odnosno u kojoj je mapi.


leonardo123

Hvalaaaa puno! @Teutonic