Opća diskusija

Autor TAM, Lipanj 02, 2014, 22:41:25

josipgrgin

A na koji windows igrate Omsi? Ja sam cuja da omsi bolje igra na w7 nego na w10.

Lion's Driver

Ja sam na win 10, sta cu, nov laptop uz njega kupio nov original sustav...

Szczecin maloprije vrti stalno 30-35 i ne zapinje nikako čak ni kad učitava nove ploče. Bus je 0305G očekivana glatkoća al hajd  yahoo

Vk01

Citat: josipgrgin  u Travanj 15, 2020, 22:12:04
A na koji windows igrate Omsi? Ja sam cuja da omsi bolje igra na w7 nego na w10.

To je već druga stvar. Da su danas sve igrice kompaktibilne sa svin windowsima koji postoje ja bi i dan danas imao xp. Windows 7 je oke jako i podnosi igrice bolje nego desetka, desetka dok vi igrate igricu ona u površini obavlja neke dodatne procese kao ono što je da kada ga pozovete pa mu govorite preko mikrofona što da upiše i tak ote gluposti, naravno to se osjeti na igrici mislim nije to jedini proces ima tu još mnogo procesa koji se odvijaju

josipgrgin

To ste u pravu jer svako malo cujem nekakve zvukove obavijesti a nema nista za vidit na ekranu vec to program sam nesto cini a ja to nevidin.
i ide mi na zivce svako malo novi update .Previse kompliciran program

Vk01

Vjerujem ja cu dokle got budme u mogučnosti ostati na sedmici baš smo ja i frend gledeali imao je sedmicu i igrao je omsi nije imao toliko problema ali kada je došla desetka uff igrica je otišla k vragu toliko da su autobusi krenuli skakakti fps 10-11, ali sredili smo i to

Lion's Driver

Za gašenje nepotrebnih aplikacija u pozadini da bi oslobodio ram koristim Razer Cortex... nesto tako... zelena ikonica koja se automatski pokreće s igrom i gasi sve nepotrebno i oslobodi većinom oko 750MB RAMa. OMSI općenito ima loš engine i svaka nova stavka grize FPS i tu nema pomoći. Najbolje bi bilo pitati nekoga ko se baš time bavi al takvi nažalost niti ne žele odgovoriti. Stvar bezobraznosti ili pun inbox pitanja ko zna.

Najžalosnije je što su autori OMSIja odustali od njega i napravili LOTUS koji ne vrijedi 2 eura kamo li 40. Gleda sam gameplay ono je odvratno... sve umjetno prazne ulice, čak ni sjedala za vozača nema... Igra koju kupci sami moraju dovršavati 🤮

MAN truck bus

Lotus je još u fazi izrade i verzija koja je trenutno dostupna je verzija kakvu imaju autori na svojim računalima gdje ju dovršavaju, to je tzv. developer verzija (beta).
Kada izađe cijela igrica cijena bi trebala pasti za 10-15€ i biti u punom "sjaju" tj. dovršena.



"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Vk01

Citat: Lion's Driver  u Travanj 16, 2020, 12:35:04
Za gašenje nepotrebnih aplikacija u pozadini da bi oslobodio ram koristim Razer Cortex... nesto tako... zelena ikonica koja se automatski pokreće s igrom i gasi sve nepotrebno i oslobodi većinom oko 750MB RAMa. OMSI općenito ima loš engine i svaka nova stavka grize FPS i tu nema pomoći. Najbolje bi bilo pitati nekoga ko se baš time bavi al takvi nažalost niti ne žele odgovoriti. Stvar bezobraznosti ili pun inbox pitanja ko zna.

Najžalosnije je što su autori OMSIja odustali od njega i napravili LOTUS koji ne vrijedi 2 eura kamo li 40. Gleda sam gameplay ono je odvratno... sve umjetno prazne ulice, čak ni sjedala za vozača nema... Igra koju kupci sami moraju dovršavati 🤮
Iskreno jedino je omsi poseban što se tiče svega od toga dda su modeli privatni privatne mape sve privatno to se nisam susreo ni u jednoj drugoj igrici samo omsi sada jel to stvar hvalisanja ili nešto drugo gledoa sma one s315 što su napravljene cijeli paket pitao sam frajera da mi ih proda kupio bi ih kao ne ne ne privatne su pa reko da ti si ih napravio viče on ne ja sam ih dobio znači neki modeli su samo kod određenih ljudi tj samo određeni ljudi imaju pristup takvima

josipgrgin

Mozete buseve skinut s stranice Omsi 2 bus mods i tamo cete naci puno buseva za skinut

Vk01

Citat: josipgrgin  u Travanj 16, 2020, 14:45:16
Mozete buseve skinut s stranice Omsi 2 bus mods i tamo cete naci puno buseva za skinut

Znam neke autobuse sam i sam bio modificirao i pomogao u izradi, ali zbog nekih drugih razloga su mi setre s315 drage

Lion's Driver

Sve je to super divno krasno, imamo hrpu mapa i buseva, sve šta se naplaćiva stvarno vrijedi novaca. Al i dalje, OMSI kao OMSI ne.

Evo danas sam skinuo Fiktiv Szczecin 2.0. Tj Szczecin s više linija i više AI linija + tramvajska linija i zapinje kod vožnje a FPS stalno 30-35. To je ono interesantno a ono što nijedan moder i programer ne popravlja. A stvarno ima ljudi koji su se više potrudili oko OMSIja nego sam MR softvare, prvi autori Hamburga ili recimo Chicaga.

Šta se LOTUSa tiče ne znam baš, već padaju negativni komentari kako i ta igra koristi star engine, i smješno je kako kažu neki "godinama će trajat dovršavanje igre".

Pokušao sam i sa Fernbus simulatorom, e to je vrhunska katastrofa. Kontrole su za  glavauzid

Vk01

Oprosti a koji ti omsi igraš piratsku verziju ili si kupio ?

Teutonic

Opet se otvara ista diskusija ko prije par godina, i djelomično zbog koje je večina stare postave koja je tu bila na ovom pdfu (ja, TAM, Manas,...) otkantala igru.Meni je to većinom razlog te nebrige samih autora a i njihovog (i dijela njemačkih fanova) elitizma prema ostalima.A šta se tiče optimizacije nažalost to se ne može popraviti kad je engine u OMSI ovakav kakav je, a ako se u LOTUSu nije ništa poboljšalo onda šteta truda.Osim te optimizacije, bezbroj puta mi se desilo da igra radi jedan dan normalno, a sutradan 5000 bugova i prozirni autobusi bez da sam išta minja.To je za ikoga iole ozbiljnoga proizvođača (a dobro je, MR to nisu bili), nedopustivo.

Druga stvar je ta da je izaša dok je još u izradi, a to sve zahvaljujući tome steam early accessu koji je djelomično uništija gaming industriju jer ima igara koje su godinama u proizvodnji ovako a nikad kraja, a ljudi ih i dalje kupuju i dok ih budu kupovali to će se nastavit.

Proba san Fernbus i mogu reći da mi se sviđa, šteta šta fizika autobusa i optimizacija još uvik nije na zadovoljavajućem nivou, ali gušt je jer dosada nije bilo nešto takvo za međugradski prijevoz.

Pitat ćete i mene jeli san kupija igru, pa naravno da nisan.Nije do balkanskoga mentaliteta jer igre kupujen već 10tak godina, za neke mi je ža šta san ih kupija, za neke mi je krivo jer san ih uzeja na popustu a ne za cilu cijenu.Ali oni to ne zaslužuju i jedino zašto OMSI ima ovoliko pozornosti je radi toga šta su jedini na tržištu i sve drugo šta simulira gradski prevoz je smijurija.

Lion's Driver

#463
Citat: Matej.123  u Travanj 16, 2020, 22:04:31
Oprosti a koji ti omsi igraš piratsku verziju ili si kupio ?

NAŽALOST kupio na Steamu i OMSI 2 i stvarno dosta add-ona
-Hamburg Tag und Nacht
-Hamburg HafenCity
-Hochbahn bus paket
-Metropollie Ruhr
-MB 0305G
-MB 0305
-Aachen
-Berlin X10

Još Hamburg kao najkompliciraniji najbolje radi od svih mapa mada što kaže @Teutonic jedan dan savršeno drugi dan neigrivo

Jedino mi nije žao kupljenih autobusa, al čemu perfektni autobusi ako nema gušta u igranju.



Ne mogu nikako sebi priznat da sam falio,  a ni prestat bit bijesan na MR što s laptopom od 1000 eura starim evo ni godinu dana ne mogu s gušrom igrat igru staru 10 godina

Fernbus također ne mogu igrat u full sa procesorom i5 i RAMom od 8 giga... a nije nešto ni zanimljiv, samo su modeli autobusa dobri.

elez

#464
Potpisujem sve. Kupio sam igru na Steam-u, 50% addon-ova i nažalost maka san se od nje iz jednog razloga a to je užasno loša optimizacija. Imam AMD FX-6300, Radeon HD 265 (2 GB), 8 GB RAM-a. Ova konfiguracija iako je stara glatko zavrti GTA 5 u FHD rezoluciji sa 30+ FPS, dok u OMSI-ju ne mogu na Berlinu vise od 20 FPS sa konstantnim trzanjem. Poanta ovoga je da bez obzira na to koliko potrošia na komp (ili laptop) ne vridi ovo igrat. Žao mi je sta su se developeri nakon sta su se nakesali para makli od igre a STEAM bezobrazno i dalje za nju traži 30 eura. Svakim paljenjem sam molio boga da igra radi okej i da učitava sve objekte navrijeme i bez prozirnih ili bijelih "ploča". Pokuša san sve moguće postavke i modove (pa čak i ovaj patch4gb) al pomaka nema. Samo svima ubuduće savjetujem da ne bacaju pare na ovo jer moze se vrlo lako nabavit piratska verzija (nemojte me osuđivat jer podrzajen piratizam).

Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...