Autobusi na probi

Autor 822DoDo, Ožujak 27, 2015, 20:40:28

smogovci.bbb2

#420
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

NP-549

Pitanje je koliko ih uopće ima okolo po probama i kako StarImport kotira u tim krugovima

Perokani

Citat: tramvajac 92  u Listopad 06, 2023, 18:20:52I ja sam se provozao, najviše dolazi do izražaja da je dulji od običnog Crosswaya, i da nema 5 sjedala iza, nego 4.  ;D
Ima li atron i jel radi?

tramvajac 92

Nema. Samo su displaye složili, kao na MANu.

Vjeko

Ima kakvih novosti o Ivecu?
Koliki je bio postotak baterije na kraju dana/ (koliko dugo je izdržao na liniji)?
Zna li se na kojem vr. (L.102) biti sutra?

smogovci.bbb2

#425
Nama na probu stari a već su izbacili novi model Crossway LE Elec
Izvor: https://www.sustainable-bus.com/news/busworld-europe-brussels-2023/
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tatratram

Citat: Vjeko  u Listopad 06, 2023, 22:53:12Baš kao i @tatratram nisam oduševljen sa dizelskom varijantom, ali bumo vdli (Man se ne moze uspoređivati sa Ivecom).

Možda se nismo dobro razumjeli. Nemam ništa protiv dizelskog Crosswaya. Stražnji povišeni dio je zapravo dosta udoban. U svakom je slučaju puno bolji od Citelisa jer u Crosswayu ništa ne škripi.

Električni Crossway mi je prolazan i ne bih imao problema da ga nabavimo, ali nije ni do koljena električnom MAN-u koji je bio na probi na proljeće. Sve su usporedbe su u odnosu na taj električni MAN-a.

NP-549

Po čemu nije ni do koljena ?

Perokani

Citat: Vjeko  u Listopad 08, 2023, 22:01:00Ima kakvih novosti o Ivecu?
Koliki je bio postotak baterije na kraju dana/ (koliko dugo je izdržao na liniji)?
Zna li se na kojem vr. (L.102) biti sutra?
Upravo je sad polazio u 6:35 sa Mihaljevca to je 102/3

Vjeko

Citat: Perokani  u Listopad 09, 2023, 06:41:18Upravo je sad polazio u 6:35 sa Mihaljevca to je 102/3
Baš ga maloprije vidio, probo ga poslikat, ali ga vozač tak vozi da su slike skoro nikakve.

MAN truck bus

#430
Citat: Vjeko  u Listopad 08, 2023, 22:01:00Ima kakvih novosti o Ivecu?
Koliki je bio postotak baterije na kraju dana/ (koliko dugo je izdržao na liniji)?
Zna li se na kojem vr. (L.102) biti sutra?

Nakon cijelog dana na 114 napravio je 268km, a u garažu se vratio sa 49% baterije. Čini mi se da ima efikasniju rekuperaciju baterije nego MAN.
Vozio sam se jučer s njim na 113 i manje se ljulja nego MAN zbog drukčijeg razmještaja baterija (MAN je imao sve na krovu, a Crossway ima dvije na mjestu motora i četri na krovu). Udobnost i ostalo je isto kao i na dizelskoj varijanti osim nekih razlika u narudžbi koje nemaju naši Crosswayi. Danas bi trebao napraviti više km na 102/103 jer na 102 ima dosta nizbrdica za rekuperaciju, a s obzirom na iskustvo iz RI ne sumnjam da će biti uspješno. Slike stavim kasnije danas.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Vjeko

#431
Citat: MAN truck bus  u Listopad 09, 2023, 09:55:19Nakon cijelog dana na 114 napravio je 268km, a u garažu se vratio sa 19% baterije. Čini mi se da ima efikasniju rekuperaciju baterije nego MAN.
Vozio sam se jučer s njim na 113 i manje se ljulja nego MAN zbog drukčijeg razmještaja baterija (MAN je imao sve na krovu, a Crossway ima dvije na mjestu motora i četri na krovu). Udobnost i ostalo je isto kao i na dizelskoj varijanti osim nekih razlika u narudžbi koje nemaju naši Crosswayi. Danas bi trebao napraviti više km na 102/103 jer na 102 ima dosta nizbrdica za rekuperaciju, a s obzirom na iskustvo iz RI ne sumnjam da će biti uspješno. Slike stavim kasnije danas.
Super, hvala
Stvarno se nadam da bude izdrzao barem do 16h, da mogu i ja malo fotki priložiti. (Malo boljih nego jutros)

MAN truck bus

Trebao bi izdržat čitav dan.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Ako ga netko hvata, u voznom redu su njegovi polasci označeni crvenom bojom.

Perokani

Upravo su ljudi iz novina u 102/103 u busu i slikaju autobus rekli su da je bio u Crnoj gori,dubrovniku,zadru,rijeci pa sad zagreb i da se onda u vraća u svoju "tvornicu".tako sam ih cuo