Registarske pločice - rasprava

Autor Dreamwalker, Travanj 01, 2015, 00:18:49

Kvarner-1

Zadnje izdane rijecke ex Yu tablice su bile RI 279-xxx.

Crobad

#406
Citat: ChRiStIaN  u Travanj 04, 2015, 17:59:54Nemogu. Jednom poništene tablice se nemogu više dobiti - objašnjenje mupa. Meni nisu htjeli napraviti nakon što mi je isteklo ono vrijeme za čuvanje tablica a imao sam vlastitu kombinaciju.
Mogu. Ali kombinaciju koja je poništena može dobiti samo osoba koja je prethodno bila vlasnik iste. Tako sam ja dobio svoju staru kombinaciju.

Crobad

#407
Mislim da je trebalo odabrati prvu opciju koja izbacuje oznake grada. 2 slova, 3 broja pa 2 slova. Možda eventualno ubaciti crtice jer je razmak premali. Njemački font je čitak, a iako mi je grb neizostavan, ova se "traka" desno sa crveno-bijelim kvadratićima zaista dobro uklapa i vizualno i dizajnerski.
Evo nedavno je i Slovačka to učinila. Hrvatska je jedna od 5 država EU koje imaju oznaku grada na pločicama. Mislim da građani ne bi morali strahovati kada iz primjerice Zagreba dolaze u Split i obratno. Jer još uvijek je previše huligana kojima je upravo to crvena zastava pred očima.
https://automania.hr/izabrana_su_tri_prijedloga_novih_registarskih_plochica/

Kvarner-1

Format AB 123 CD je prva uvela
Italija. Zatim Francuska, Albanija, sad i Slovacka. Italija i Francuska imaju oznake gradova na desnoj plavoj traci, Francuska cak i mali lokalni grb.  Madjarska slijedi istu logiku ali u formatu AB CD 123 sa grbom izmedju dvije skupine slova sto mi nije bas nesto estetski.
Estetski su mi iz ove skupine najljepse francuske tablice, tj font na njima. Njemacki font mi nije nesto, previse zemalja ga ima.

Oznake gradova u EU imaju Njemacka, Austrija, Poljska, Ceska (drugo slovo na tablici je grad), Slovenija, Rumunjska, Bugarska, Hrvatska, te Italija i Francuska na bocnim plavim trakama. Total 10.

Meni su osobno lijepe citke i elegantne spanjolske tablice - 1234 ABC. 

Ali na kraju krajeva ne vidim potrebu da Hrvatska mijenja tablice, OK su kakve jesu. Mozda samo mali "facelifting" u smislu promjene fonta na novim serijama.

Paško

Citat: Kvarner-1  u Kolovoz 30, 2024, 14:51:57Italija i Francuska imaju oznake gradova na desnoj plavoj traci, Francuska cak i mali lokalni grb.

Ništa od toga nije obvezno. Koliko vidim, francuske oznake su isključivo kozmetičke i mogu se izostaviti. Prošli tjedan sam bio u Italiji i vidio sam vrlo malo popunjenih desnih traka, svega nekoliko.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

gorgoroth


STIB

Još prošli tjedan viđen ZD xxx-PA (u Zagrebu)
i najmanje jedan ZG xxxx-KB
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Citat: Kvarner-1  u Kolovoz 30, 2024, 14:51:57Madjarska slijedi istu logiku ali u formatu AB CD 123 sa grbom izmedju dvije skupine slova
S time da sam do sada vidio samo AA-XX 123, AE-XX 123 i AI-XX 123 kombinacije (a viđam ih puno ovih dana po Kvarneru). Ima li netko saznanje zašto je to tako, tj. zašto ne idu redom AA, AB, AC,...?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

lussin

Mađari preskaču jer prva dva slova na tablicama mogu biti ili dva samoglasnika ili dva suglasnika

gorgoroth

Split na AM, u Rijeci vidio st-198x-am

XDonald

MA je na -DN
DU je na -KZ
IM je na -CC
ZD je na -PC