Registarske pločice - rasprava

Autor Dreamwalker, Travanj 01, 2015, 00:18:49

man323


STIB

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Kvarner-1


nexus

Za PU su počeli izgleda izbacivati -J, u zadnjih tjedan dana vidio dvije (10xx-J i 1xxx-J)..

XDonald

MA je na -DM
DU je na -KT
ZD je na -OT
OS je na -RF
DA je na -IK
ŠI je na -JS

gorgoroth

Vidio RI-2xxx-V, nekako mi brzo ,a bezveze broj za neke posebne naruđbe

Zmajhir

Prije 2 mjeseca je krenulo -U, viđeno je dosta 7xxx kombinacija, ali slažem se da je rano za -V

STIB

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

gorgoroth

Danas vidio od Tomića BMW ZG-7XXX-KA

Zmajhir


mate


man323


Crobad

#402
Citat: Paško  u Veljača 03, 2021, 23:16:40U Splitu, koliko znam, nije ništa preskočeno promjenom proizvođača ili je preskočeno toliko malo da je neprimjetno.

-BG tablice nisu nikad izdane sve dok se nisu pojavile u Imotskom prije nekoliko godina. Prije toga su preskakane i debelo poslije rata, npr. baš na susjednom MA području, gdje su preskočene 2011. (godina više-manje).

Netko, nije Rijeka dostigla Split nego obrnuto. Rijeka je do kraja 1991. prešla puno više jugoslavenskih brojeva. Došli su do oko 270-xxx (NP će znat koliko otprilike), a Split je bio samo na 202. ST-202 je, recimo, dobio jedan Prometov bus u prosincu 1991. godine. U godini aktivne zamjene YU tablica za HR (1.1992.-1.1993.) također su bili ispred Splita. Taman su otvorili -Dx, a Split je bio oko -CO. Otkrio sam da je na ST području kasnila promjena barem u jednom gradu, i to Sinju. Neka vozila tamo nisu dobila nove tablice do drugog dijela 1993. godine. Zato postoji serija buseva Autoprijevoza Sinj s -CS regama. Od onda je Split dostizao Rijeku i dostigao je, čini mi se, 1997. godine. Jednom sam gledao kad je to otprilike bilo, ali sam zaboravio. I, da, mislim da tu najveću ulogu ima mijenjanje tablica za isto vozilo, ali i pojava vozila u zabačenijim dijelovima u kojima ih prije nije (toliko) bilo.
Pozdrav! Znaš li možda do kojeg broja su stigle ex Yu tablice u Zagrebu? Hvala unaprijed :)

Paško

Pozdrav, ne znam točno, a vjerojatno bi i bilo teško reći jer je Zagreb mnogo veći od Splita. Međutim, nabrzinu sam pretražio koji je najviši poznati broj na ZET-ovim autobusima. To je bio ZG-747-855 na jednom TAM-u i te su pločice sigurno izdane pri kraju 1991. Možda će Tomek znati još koji detalj.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Crobad

Citat: Paško  u Kolovoz 14, 2024, 13:26:27Pozdrav, ne znam točno, a vjerojatno bi i bilo teško reći jer je Zagreb mnogo veći od Splita. Međutim, nabrzinu sam pretražio koji je najviši poznati broj na ZET-ovim autobusima. To je bio ZG-747-855 na jednom TAM-u i te su pločice sigurno izdane pri kraju 1991. Možda će Tomek znati još koji detalj.
Hvala ti 🤝
U međuvremenu, dobio sam informaciju da su završile s brojevima 77x-xxx.