Autotrolejeva crna kronika

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:36:36

Ruske

dobio vijest da se jutros oko 7:50 lik zaletio 100kmh i vise po mlaci, ulazio u skare i na kraju na semaforu je kocio i zabio se 1A u njega...

detalje neznam, kao i tocno ko se u koga zabio, iako mislim da je doslo do sudara zbog toga sta se taj lik prestrojavao bez zmigavca prije semafora

ikar

Noćas na 102 razbijeno staklo na autobusu. Nakon toga linija nije prometovala!

Klanaman

#362
Izvor: Novi List

VLADIMIR ĐURKOVIĆ, OPATIJA
Nepristojni vozači na Autotrolejevojliniji broj 32

Na samom početku da naglasim, ja sam osoba koja ne podnosi nasilje i nikada ga nisam podržavao. Jako mi je žao kad pročitam da se tako nešto dogodilo nedužnim vozačima javnog prijevoza. Međutim ima momenata kada samo ponašanje vozača može dovesti do neželjenog ekscesa.
    Dana 5. ožujka ove godine vračajući se iz Rijeke u 23.30 sati doživio sam jednu neugodnost na liniji 32. Kako je autobus na drugoj strani stao malo dalje nisam vidio tablicu, pitao sam vozača da li je ovo autobus za Opatiju. Prilično osorno mi je odgovorio da pogledam na tablici. Kako sam već bio u autobusu ponovio sam pitanje, međutim dobio sam isti odgovor, istim tonom. Pitam se, da sam jedan od tih mlađih koji imaju »kratak fitilj«, što bi bilo?
    Dana 11. ožujka ove godine u 15.10 sati na početnoj stanici u Rijeci, na liniji 32 vozač je izvana otvorio vrata. Mi, stalni putnici, sačekali smo da vozač uđe. Jedan gospodin u godinama, ne znajući za nepisano pravilo, ušao je odmah, a vozač je na njega počeo neugodno galamiti s naglaskom da »gazda« treba ući prvi. Pitam se, da sam jedan od tih mlađih koji imaju »kratak fitilj«, što bi bilo?
    Budući da svaki put pri ulasku u autobus pozdravim, mali broj vozača odzdravi. Smatram da je to uslužna djelatnost kao mnoge s kojima se susrećemo. Apeliram na upravu Autotroleja da inzistira na minimalno korektan (pristojan) odnos s korisnicima usluga od kojih na kraju i primaju plaću. Ujedno, naša regija se bori za turistički imidž. Dobro bi bilo da taj segment usluga ne naruši lijepu sliku inače dobrih ukupnih dojmova ove regije koja je na zavidnom nivou. Uz to, mogao bih dodati još mnogo puta loš dojam koji ostavljaju kontrolori koji bez oznaka (ilegalno) zaskoče neupućene putnike.
    Ne vjerujem da netko od članova uprave Autotroleja nije putovao »vani« i upoznao se s radom drugih javnih prijevoznika. Ujedno je mogao primjetiti da zone nisu vezane uz liniju nego kružno. S tim se ništa ne gubi jer jedno tijelo ne može biti na dva mjesta, pa apeliram da se i taj primjer usvoji iz Europe, kao što smo mnoge već usvojili – reagira čitatelj iz Opatije (podaci poznati redakciji).

Ispravite me ako sam stavio u krivu temu.

ikar

Puni tekst:

Citat:
VLADIMIR ĐURKOVIĆ, OPATIJA
Nepristojni vozači na Autotrolejevojliniji broj 32

Na samom početku da naglasim, ja sam osoba koja ne podnosi nasilje i nikada ga nisam podržavao. Jako mi je žao kad pročitam da se tako nešto dogodilo nedužnim vozačima javnog prijevoza. Međutim ima momenata kada samo ponašanje vozača može dovesti do neželjenog ekscesa.
    Dana 5. ožujka ove godine vračajući se iz Rijeke u 23.30 sati doživio sam jednu neugodnost na liniji 32. Kako je autobus na drugoj strani stao malo dalje nisam vidio tablicu, pitao sam vozača da li je ovo autobus za Opatiju. Prilično osorno mi je odgovorio da pogledam na tablici. Kako sam već bio u autobusu ponovio sam pitanje, međutim dobio sam isti odgovor, istim tonom. Pitam se, da sam jedan od tih mlađih koji imaju »kratak fitilj«, što bi bilo?
    Dana 11. ožujka ove godine u 15.10 sati na početnoj stanici u Rijeci, na liniji 32 vozač je izvana otvorio vrata. Mi, stalni putnici, sačekali smo da vozač uđe. Jedan gospodin u godinama, ne znajući za nepisano pravilo, ušao je odmah, a vozač je na njega počeo neugodno galamiti s naglaskom da »gazda« treba ući prvi. Pitam se, da sam jedan od tih mlađih koji imaju »kratak fitilj«, što bi bilo?
    Budući da svaki put pri ulasku u autobus pozdravim, mali broj vozača odzdravi. Smatram da je to uslužna djelatnost kao mnoge s kojima se susrećemo. Apeliram na upravu Autotroleja da inzistira na minimalno korektan (pristojan) odnos s korisnicima usluga od kojih na kraju i primaju plaću. Ujedno, naša regija se bori za turistički imidž. Dobro bi bilo da taj segment usluga ne naruši lijepu sliku inače dobrih ukupnih dojmova ove regije koja je na zavidnom nivou. Uz to, mogao bih dodati još mnogo puta loš dojam koji ostavljaju kontrolori koji bez oznaka (ilegalno) zaskoče neupućene putnike.
    Ne vjerujem da netko od članova uprave Autotroleja nije putovao »vani« i upoznao se s radom drugih javnih prijevoznika. Ujedno je mogao primjetiti da zone nisu vezane uz liniju nego kružno. S tim se ništa ne gubi jer jedno tijelo ne može biti na dva mjesta, pa apeliram da se i taj primjer usvoji iz Europe, kao što smo mnoge već usvojili – reagira čitatelj iz Opatije (podaci poznati redakciji).

ikar

Večeras oko 18h napadnut vozač na 7A kod Tuša. Završio na hitnoj sa "plavim okom".

kico101

Nisam primijetio da je uprava autotroleja nešto poduzela da se zaštite vozači. ne vidim zaštitare, ne vidim policiju, ne vidim ukidanje noćnih linija ( zar su u Osijeku bedaki? ), ne vidim jednosatni prekid prometa u znak upozorenja,...
Treba li se dogoditi ono što ne želim ovdje reći, da netko shvati da su ti ljudi na prvoj fronti i da oni donose novac u blagajnu. Opravdanje da su neki vozači drski ne priznajem kao razlog da se istog uneredi kamenom kroz šoferšajbu. Hoće li taj isti prijestupnik to isto napraviti izbacivaču, ako ga ne pusti u noćni klub bez karte. Mislim da neće. Zašto? Jer će ga taj isti samljeti do kostiju. Nasilje traži kontranasilje i to je to, ma kako razni mirovnjaci nastojali dokazati da se silom ne rješavaju problemi. RJEŠAVAJU!! >hammer<
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Jel se sjećate Milicije sa pendrecima !?   Većina vas vjerovatno da.  E pa tad nam nije padalo na pamet da bilo šta napravimo jer smo znali da će nas najprije dobro nagulit pendrecima, pa tek onda nas pitat kako se zovemo i kolko imamo godina, i onda na kraju pozvat starce ako nemamo 18.   A sad svi oni jako dobro znaju da im murija nemože ništa čak i ako imaju 30, a ako pak imaju kojim slučajem manje od 18 onda su zaštićene više nego lički međedi.  Pandur momentalno pupuši disciplinsku ako samo ružno pogleda mulca od 17 godina.  I onda očekujemo nešto od ove države.  Žali bože ljudi koji su pali za ništa, žali bože truda onih koji pišu transparente i idu po prosvjedima.  Gdje je nestala ona narodna da je "batina izašla iz raja" !?

conecto

Više nema sistema DOBIO SI ŠTO SI TRAŽIO, pa sad vozačima preostaje ŠUTI I VOZI ili RAZBIJ SVE SAMO MENE NE!

@Klanaman - po novouvedenom sistemu ŠUTI I VOZI od strane huligana, policije i uprave ne očekuj previše komunikacije od strane vozača u bilo kojem obliku. Nepošteno prema većini putnika, ali i to je nažalost dio sistema DOBILI STE ŠTO STE TRAŽILI.

@kico101 - ono u Osijeku nije potrajalo ni par dana, vandalizmu su vrata širom otvorena kao oblik shvaćanja ljudskih sloboda u demokratskoj državi na hrvatski način.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Katarina Piskor

jadni vozači moraju šutjeti i raditi svoj posao dok ih pojedini putnici tuču po  >hammer<

jedan_019

Pa sad kad ste se već dotakli Osijeka  :) 24 sata poslije ukidanja noćnih linija, već su bile vraćene. Postignut je dogovor s policijom da u svakom vozilu na noćnoj liniji bude jedan policajac u uniformi, civilu i nekoliko policajaca po stanicama u raznim djelovima grada. Nisam se još bio vozio od tada na noćnim linijama pa ne mogu tvrditi da je baš takva situacija kao što sam opisao...

U Rijeci je očito da nikome nije previše stalo do Autotroleja i sigurnosti vozača i putnika, a to se i primjećuje iz dana u dan.

Sretan Uskrs  ;) ;)

Berlingo

Treba jednu subotu kad padne mrak obustaviti sav JGP do nedjelje ujutro i vjerovatno bi se brzo nesto poduzelo.
A glede milicije, dosta da je bio Ibro. Kriv si ili nisi kriv, dobijes postenu samarcinu, probaj dalje prigovarati, usudi se.

Shole

Krivo ste postavili tu vaš teoriju.  U Rijeci uopće nikada nije bilo problema na noćnim linijama, nego se uvijek radi o redovnim polascima tokom dana.

kico101

Citat: Shole  u Travanj 25, 2011, 10:12:47
Krivo ste postavili tu vaš teoriju.  U Rijeci uopće nikada nije bilo problema na noćnim linijama, nego se uvijek radi o redovnim polascima tokom dana.
Osim razbijenog stakla na Srdočima ( 102 ). A zašto bi i razbijali kada se voze besplatno, a mi im plaćamo. Zašto nije besplatan kruh u drugstoreima u 1 u noći?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Berlingo

#373
Ma nisam mislio strogo na nocne besplatne linije. Sjetite se one subote kad je napadnut vozac na Marinicima. Nije li bas tad bilo pokusaja i na Pehlinu i u Opatiji?
Vozacu zelim sto brzi oporavak iako znam da to nece niti malo biti lako, a bojim se da ce najgore biti sjesti ponovo za volan.

Shole

To se u potpunosti slažem s tobom.  Nema džabe ni u stare babe, pa bi se trebalo onda tog držat stalno, a ne kako kome paše.   Isto kao i sa umirovljeničkim pokazima.....  "mi smo zaslužili vozit se besplatno, mi smo ovo stvorili".  U jednu ruku jeste, al ste stvorili samodoprinosima i porezima i vodovodnu mrežu i davali terene za stupove za telefon i mjesta za kontejnere za smeće pa nemate čak ni popust na vodu, telefon i smeće, a kamoli da besplatno to koristite.