Autobusi koji više nisu aktivni - slike

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:54:00

mivano

ja igram taj vbus, zanima me imaš li možda informacije kada će igra dobit malo više fizike?
hoće li napravit i Avtomontažu (466, recimo) ?
gdje će se moć skinut bus ( na vbusdepot.eu ili negdje drugdje)?

voznik

mivano, čini mi se, da ima nekoliko članova več avtomontažu. Više možeš vidjeti u ovoj temi.

Ruske

procitao sam topic u jednom mahu...aaaah, sjecanja...
O317...kakvi su to busevi bili...sjecam se ih, uzivao sam se voziti u njima...
svidali su mi se i oni iz serije 471-3-5...nisam znao da su imali slabiji motor, i nije mi bilo jasno gdje su odjednom nestali...bijele boje unutra u 475 se sjecam...ma da krenem pisati ne bi stao...

uglavnom, ima li tko kakve slike od te serije, i od starih 317-ca? nes malo sam vidio tu po forumu, ali ako ima jos koja, stavite :)

Boki651

Možda je offtopic za ovu temu, ali evo kako je Rijeka izgledala za snijega 1984. godine


Ruske

#364
ne vidi ti se slika jer ima http://www. i jos nesto viska

evo tu te slike:


Ruske

btw, kamo je ovo slikano? jel se to meni cini ili ovi ljudi guraju sanosa :)?
i koji su to busevi? vjerujem da sanosa necete moc prepoznati, ali ovog SG220 iza mozda?

shef

Slikano je na Krnjevu na spoju Zvonimirove, Liburnijske i Zametske. Guraju Sanosa (ovo je gotovo sigurno serija 395-399, vjerojatno na 2a), nego što, gurao sam ja tada kao klinac 410, 413, 234 na dvojki u snijegu. Iza je jedan od prve serije Avtomontaža, one grupe između 419 i 424 jer mi se čini da su prvi brojevi RI 163-xxx. Ima li veće rezolucije?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Ruske

395-399? tih se ne sjecam :)
a ova avtomontaza bi rekao da je 420 jer mislim da je on imao neko vrijeme maglenke (ako se ne varam jedini, a mozda se i varam, a i na slici mi se cini da ima)

shef

Svi su imali legendarne okrugle Saturnusice i zaobljene prednje branike. Ovi sadašnji ravni su došli puno kasnije.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Ruske

aha onda stvarno se ne sjecam :) premlad sam bio to dok su izgledali ovako kao na slici (a kad je slikano bio sam tu negdje u planu tek :D)

Berlingo

Da,ja isto mislim da je 2A. Vidljiva je kratka tabelica, a to ce biti ona Beg.trg-Zamet-Rio. Po meni je to 395 ili 399. U to su doba vjecno bili na prekidnoj 2A. I mislim da grjesite. Ovo nije 1984. To je ili 15. ili 16.01. 1985.

kico101

#371
Točno kako je Berlingo rekao; 1984-te nije bilo ovakvog snijega. Bilo je to u siječnju 1985-te i to ili 04-06.01. ili 14-16.01. jer je u ta dva navrata palo preko 20 cm. Ovaj Sanos mogao bi biti i jedan od 463-465, jer se ne sjećam da je serija 395-399 imala uzdužnu krem liniju malo iznad dna bočne stranice. A Avtomontaža iza mi po sjećanju više vuče na 436 ili 437 ( čini mi se da su prozori na otklon, a ne na povlačenje ). Možda. :-\
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Berlingo

#372
Da, sad se i ja ne sjecam te sipke iza. Ali me zbunjuje ta kratka tabelica. A glede snijega biti ce ipak ovaj drugi. Po meni u subotu, odmah poslje Nove godine,  ga nije ovoliko bilo. Cak ga je bura brzo otpuhala. Mora da je ovaj drugi. Zasto? U nedjelju bila bljuzgavica na cesti  i solo su vozili cak na Trsat.  I da opet spomenem legendu od Benya i i njegova atraktivna prestizanja po gradu sa solo meckom. U ponedjeljak 15.01. je ujutro zestoko poceo i padao 24 sata.  Ova situacija na slici bi mogla biti 16.01. jer je cesta bijela a snijeg umjereno pada. Ako je sanos zglobni onda moze biti jedino 463-465 (drugih nije bilo), a ako je solo onda je 395 ili 399. Drugo neznam.

Ruske

463-65 jesu to bili .1 ili .2? mislim oni kao 530 ili oni kao 473?

Berlingo

Ako te ja dobro razumijem 463-465 su vozili samo liniju 2. Bilo je eksperimenata da idu na jedinicu ali to nikad nije zazivjelo. Nisu se bas puno razlikovali od 471-478. Samo po par detalja vecinom izvana. A ovi poslje njih su bili pravi strojevi.