Autobusi koji više nisu aktivni - slike

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:54:00

Ruske

nene, pitao sam te da li su bili oni stariji sanosovi sa okruglim farovima vodoravnim iza ili sa okomitim kockastim...

Shole

To su bili stariji Sanosi S200.  Okrugla štop svjetla po dužini, a ne kockasta po visini.  Osim toga, stariji su imali avni volan, a novi udubljeni, visko (ventilator hladnjaka)  je isto bio prilično bučniji, motor drugačiji, a vjerovatno je bio i još poneki detalj.
A što se tiče ovog na slici (BTW, svaka čast autoru) mislim da je ipak riječ o solo Sanosu jer ima malu portelu od rezervara ispred srednjih vratiju što zglobni sigurno nema.  A sad dal je serija 385-389 ili 395-399 to stvarno neznam.  Mada iskreno, uopće se ne sjećam da su ovi drugi imali uzdužnu crtu, a prvi su pak ili sivi.  Tu pak dolazimo do toga da bi ovo mogao bit neki od 438-444. 

shef

#377
Ovo je gradski bus a 438-444 nisu nikad vozili u gradu, bar ne 1984/5 u doba blagostanja i ogromnog voznog parka. Ovo je definitivno ona velika gradska limena tabela linije, a definitivno nije zglobni bus, upravo zbog poklopca rezervoara.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Berlingo


conecto

Citat: shef  u Veljača 16, 2010, 14:48:38
Svi su imali legendarne okrugle Saturnusice i zaobljene prednje branike. Ovi sadašnji ravni su došli puno kasnije.

Ravni branici kod MAN SU/SG su došli otprilike kad i četvrta vrata na zglobnjacima i volan koji se mogao štelati i po visini (ne samo po naprijed-natrag), dakle negdje 1986.-87.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

#380
Citat: Ruske  u Veljača 16, 2010, 13:04:19



još ću ju jednom stavit da ne vraćam stalno na prethodnu stranicu.

Da Shefe, imaš pravo, uopće nisam išao za tim da je tabela iza.  Ali muči me ta uzdužna crta  >:(.  Poslije ju sigurno NISU imali 395, 396 i 399 koji su zadnji ostali u prometu. To ne znači da ju nisu imali kad su bili novi, ali ako je ta serija imala crtu, zašto onda 400-404 nisu imali  ???

NP-549

#381
Vrlo lako moguće da je prva serija zglobnih iz više razloga.

1. uzdužna crta se pojavila u shemi bojanja od Sanosa S314 415-416 i imali su ju poslije 425-435,  438-444, 456-460...... Prije 415 nijedan bus.

2. solo Sanosi prvih generacija su rezervar imali na lijevoj strani, a oni kasnije (549) su imali na desnoj, ali skroz naprijed odma iza prednjeg kotača, a ne ispod trećeg prozora kako bi ispalo po ovoj slici. Tu se inače nalazi velika portela (ko bunker) i to na svim solo sanosima bez obzira na godište (od 385 do 553, za 380-384 nisam siguran)



EDIT:  samo onda se postavlja pitanje, čemu ova mala portela između harmonike i 3. vrata?  Novije serije S200 ju nisu imale, a neku dobru sliku 463-465 nemam

kico101

Treba samo pronać neku fotku na kojoj se jasno vidi S200 sa desne strane ( ja na ovom PC-u na kojem sam trenutno ne mogu gledat fotke ) i stvar će biti jasnija. Ja sam gotovo uvjeren da taj famozni poklopac ima i na prikolici između harmonike i srednjih vrata. Uostalom, ne mora to biti poklopac od goriva, može biti i od ulja. A i gumena crijeva nisu ništa neobično.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

shef

#383
Citat: NP-549  u Veljača 17, 2010, 10:33:03
Vrlo lako moguće da je prva serija zglobnih iz više razloga.

1. uzdužna crta se pojavila u shemi bojanja od Sanosa S314 415-416 i imali su ju poslije 425-435,  438-444, 456-460...... Prije 415 nijedan bus.

2. solo Sanosi prvih generacija su rezervar imali na lijevoj strani, a oni kasnije (549) su imali na desnoj, ali skroz naprijed odma iza prednjeg kotača, a ne ispod trećeg prozora kako bi ispalo po ovoj slici. Tu se inače nalazi velika portela (ko bunker) i to na svim solo sanosima bez obzira na godište (od 385 do 553, za 380-384 nisam siguran)



EDIT:  samo onda se postavlja pitanje, čemu ova mala portela između harmonike i 3. vrata?  Novije serije S200 ju nisu imale, a neku dobru sliku 463-465 nemam

Više ljudi više zna i puno pametnih glava na kup... rezultat - bit će mog povlačenja. Ima ova slika sa Railserbije:

Stari S200 - portela je tu. Onda je valjda i rezervoar u prikolici? ili?



EDIT: ako je 463-465 onda su ovi morali dobro uprijet. Solo bus je prilično težak za pogurat, koliko je tek onda ova kanta?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549


A ko zna, možda je webastor imao posebni rezervar. 

kico101

Ča ni portela od rezervoara naprijed ispod šoferšajbe?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Bravo stručnjak.  Ti koda si neki početnik.  To je valjda voda kad je hladnjak naprijed iza maske.  A rezervar je, ko što sam već rekao, kod starih serija na lijevoj strani

kico101

Citat: NP-549  u Veljača 17, 2010, 11:19:05
Bravo stručnjak.  Ti koda si neki početnik.  To je valjda voda kad je hladnjak naprijed iza maske.  A rezervar je, ko što sam već rekao, kod starih serija na lijevoj strani
Ter ne točim ja gorivo. Znam samo ono ča vidim. Ča se mene tiče mogu ga točit i na krovu. Tel san samo reć da je portela i napred. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Sljedeće pitanje za Kicota, gdje se na 576-580 ulijeva voda?

shef

#389
Prije nego on odgovori, dokazni materijal da portele na desnoj strani S115 jednostavno nema. Logika kaže da je na onda na lijevoj.

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic