FlixBus

Autor Paško, Rujan 28, 2015, 17:31:13

actros

Citat: VanhoolTX  u Veljača 15, 2017, 14:22:20
...Biss tours je objavio zanimljivu sliku Flix autobusa i svog autobusa i prema tom oni ce biti kooperanti.
mudro od tebe ;D

Shole

pa stavi sliku ovdje i napiši odakle si uzeo link

VanhoolTX

Pa FB profil ovog foruma je i podijelio tu sliku pa smatram da i ne treba ovdje objavljivati..Ali eto:
https://www.facebook.com/biss.tours.zenica/photos/a.335476553249659.1073741834.221897351274247/981611598636148/?type=3&theater
@actros Ti izgleda nemas sta pametnije za napisati?

actros

...naravno ;)
inače ova slika nastala je dan ranije, 11.2. na autobusnoj stanici u Grazu, prilikom shopping-izleta good_boy

mate

Sto se tice Bissa i poveznice s Flixom, BiH dio firme je na usklađivanju voznih redova dobio linije Sarajevo/Zenica - Kutina, gdje je kooperant s HR strane - Flixbus CEE South d.o.o. Zagreb, a za dozvole unutar EU će se pobrinuti Flixbus i SLO podruznica Bissa (nesto slicno kao i Jelinak, ciji HR dio ima dozvolu SB - Frankfurt, te je ta linija povezana s linijom Sarajevo - N.Gradiska)...

A vec kad spominjemo Flixbus, po knjizi voznih redova, u dozvolama za Srbiju, se sve dozvole vode na Flixbus i Sirmiumbus, S.Mitrovica

VanhoolTX

Citat: actros  u Veljača 15, 2017, 19:49:46
...naravno ;)
inače ova slika nastala je dan ranije, 11.2. na autobusnoj stanici u Grazu, prilikom shopping-izleta good_boy
Legendo,ako vec zelis nekog da spustis (posto vidim da se volis praviti pametan),onda me spusti argumentima,budes li upravu odmah cu napisati uredu i hvala na ispravci.Eto ja ne vidim da je nastala u Grazu..a ni ostali..

@Mate hvala na dodatnim informacijama.Da li bi mogao ti odgovoriti na post s prethodne stranice ili neko drugi?Cisto da vidimo koliko zapravo Flix ima utjecaja?

mate

Citat:Flix je u HR trenutno vise od pola godine.Prve informacije se pojavile oko ulasaka Flixa na nasa podrucja jos u decembru 2015.Jedan period je vec prosao,i mogao bi se izvuci neki objektivni zakljucak i usporediti s konkurencijom.Posta ja nisam iz HR,volio bih od kolega iz HR cuti nesto vise.Da li je Flix smanjio broj putnika ostalim preovznicima?Koliko linija sveukupno imaju iz HR?Črnja Tours vidim dobro se pojacava i otvaraju nove linije.Koliko su domaci prevoznici sveukupno otvorili linija,neke vidim da su tek otvorili firmu i poceli voziti za inozemstvo?

Vjerojatno mislis na ovaj dio svog posta...
Ja cu ti napisati za one linije koje znam - sto se tice Flixa iz Slavonije, linija iz Vinkovaca za Frankfurt radi solidno, iz SBa odu s nekih prosjecno 10 ljudi, dok linija iz Vukovara za Kornwestheim (ide Podravskom magistralom) nije bas najbolje sjela, buduci idu u slicno vrijeme kad i jaka Panturistova linija Vukovar - Stuttgart. Sto se tice ostalih prijevoznika - Touring i kooperanti - po pricama slabije imaju putnika, Panturist - s svojom linijom iz Vukovara, te s linijom Zagreb - Munchen dosta dobro radi, s uslugom i cijenom su vecini prvi izbor, dalje Črnja ima nesto putnika, ali dosta s njima putuje samo jednom, buduci oni gube dosta putnika na svojim mnogim presjedanjima. Plesa Reisen - standardno odlicno popunjen na dva polaska tjedno, Herc solidno isto 2 puta tjedno... Sto se tice novih linija iz Slavonije za Njemacku, jedino od novih je tu Jelinak, koji je spojio liniju za Njemacku s linijom iz BiH, famozni Mikanovic je bio vozio jedan period, ali od njega trenutno ni traga ni glasa, a Podravinom za Njemacku svake nedjelje ide i OsLine, ali ne znam kako stoje s putnicima. To je ono generalno sto se tice Flixa, i ostalih prijevoznika iz Slavonije ka Njemackoj... Za ostatak RH, nisam toliko upućen, to bi mogle kolege vise znati

VanhoolTX

Hvala na odgovoru,mogao bi se izvuci zakljucak da Flix nije nastetio u tolikoj mjeri ostalim prevoznicima.Veliki broj ljudi odlazi iz HR po medijskim naslovima,tako da bi svi mogli imati svoj dio kolaca.Sad,u kolikoj je to mjeri zaista izrazeno ne znam za HR.Ali,u BIH zaista je to postao ozbiljan problem,ljudi masovno idu,povecava se broj linija ka Njemackoj i Austriji,studenata takodjer koji studiraju vani.I biti ce broj odlazaka jos veci u narednom periodu.

Marko NS

Gospodine Mate , imam jedno Pitanje jel samo Sirmiumbus Sremska Mitrovica Koperant Flixbusu ili ima jos Prevoznika :) Ako ce oni da voze bice sigurno prinova.                                                                                               Hvala na odgovoru unapred . :D

mate

Zasad samo Sirmiumbus

VanhoolTX

Nova linija u HR:
München - Ljubljana - Rijeka - Rovinj - Pula
https://meinfernbus.de/unser-angebot/linien/nachtbus-muenchen-pula.html

Inace,Flixbus je napravio domenu za Srbiju https://www.flixbus.rs

Shole

Navodno da će bit i za Crikvenicu

Dreamwalker

Babić - Biss Tours i službeno upisan među autobusne prijevoznike koji voze za Flixbus. Od slovenaca je upisan Avrigo, Srbija nema predstavnika, a mi smo još uvijek s 5 firmi.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

VanhoolTX

#88
Hvala na infu.U Srbiji Travel&Ticket Store Sremska Mitrovica pocinje prodaju Flixbus karti,jos zvanicno kod njih nema nista o prevozniku koji ce voziti,ali se suska kako je vec navedeno o Sirmiumbus-u.

Nije nesto vezano za nas,ali Flixbus se siri i prema Norveskoj.

VanhoolTX

Nove dvije linije u HR :
München - Split (Verbindung 948)
Split - Trogir - Šibenik - Vodice - Pirovac - Biograd na Moru - Zadar - Ljubljana - Villach - München

Essen - Zagreb (Verbindung N261)
Essen - Düsseldorf - Cologne - Frankfurt am Main - Nürnberg - Regensburg - Graz - Maribor - Zagreb