Mercedes Benz O'405 N2 i Mercedes Benz O'405 GN 2- "Kockice"

Autor MAN truck bus, Ožujak 27, 2016, 19:49:14

MAN truck bus

Sva sreća pa ću se ponovo od 4.9 voziti stalno u njima. Šta je tu je.  :'(
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

16 je zasad s tablicama. Moja je procjena da ih neće pola dočekati 2018. Ali, vidjet ćemo.

Ivan

Ja mislim da će sljedeću godinu dočekati svi koji mogu proći tehnički pregled, osim nekolicine s lošijim šasijama koju odluče rastaviti za dijelove da bi ostali mogli voziti... Tako to ide.

Ideja da bilo koja serija masovno ide u rashod dok dolazi samo 5+10 novih koji jedva nadoknađuju sadašnje nedostatke je matematički jako nategnuta (kako već rekoh, kao da je netko pisao 2006. hoće li O305 ili SL200 u rashod zbog 26 novih dok je 50-ak autobusa prelazilo 20. i još 50 prelazilo 15., odgovor je niti jedno niti drugo nego od svega pomalo).

Dreamwalker

Njima registracija ističe u zimi, tj. u siječnju i veljači. Naravno, ne svima, ali dobrom dijelu.Tek jedan ili dva primjerka su regani do prosinca, a mislim da je jedan i do proljeća. Prema mojim informacijama, tek pola ih je kod zadnjeg produženja registracije bilo sposobno proć tehnički pregled. Tako da vjerujem da će 1.1.2018. doživjeti svi živući primjerci a onda koji će imat koliko sreće.

Slična, ako ne i gora situacija s prolaznošću je kod NG 312.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

tramvajac 92

Citat: Ivan  u Kolovoz 29, 2017, 19:25:37
Ideja da bilo koja serija masovno ide u rashod dok dolazi samo 5+10 novih koji jedva nadoknađuju sadašnje nedostatke je matematički jako nategnuta (kako već rekoh, kao da je netko pisao 2006. hoće li O305 ili SL200 u rashod zbog 26 novih dok je 50-ak autobusa prelazilo 20. i još 50 prelazilo 15., odgovor je niti jedno niti drugo nego od svega pomalo).
Mislim da je na forumu svima poznato da su ti autobusi u prilično lošem stanju. A s obzirom da im registracije ističu u siječnju/veljači, onda ću malo preciznije reći. Najgori autobusi sigurno neće dobiti produženje registracije. Vjerojatno je i tokom ljeta neki uređen, pa taj vjerojatno ne ide u rashod.

822DoDo

Mislim da je nekoliko njih uređeno tokom ljeta tako da im se nadajte još god - dvije...a možda se prije dočeka i rashod 650 - 663 serije nego O405GN...
Kaj se tiče NG 312 izgledaju mi u puno puno boljem stanju nego O405GN i bolje idu...na O405GN su i neuništivi MB motori već dali svoje i u kombinaciji sa trulim i nikakvim podvozjem baš su primjer groblja na kotačima
Das Beste oder nichts. MB

Dreamwalker

650 - 663 će se sami rashodovat nakon fire showa ;D
Mene više brine sve veći broj zapuštenih Lions Cityja u Dubravi.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

Citat: 822DoDo  u Kolovoz 30, 2017, 09:25:55
Mislim da je nekoliko njih uređeno tokom ljeta tako da im se nadajte još god - dvije...a možda se prije dočeka i rashod 650 - 663 serije nego O405GN...
Kaj se tiče NG 312 izgledaju mi u puno puno boljem stanju nego O405GN i bolje idu...na O405GN su i neuništivi MB motori već dali svoje i u kombinaciji sa trulim i nikakvim podvozjem baš su primjer groblja na kotačima
Na NG312 su motori sigurno u boljem stanju a za šasije ne bih bio siguran, uostalom iz serije 96 već ih je rashodovano puno više nego O405GN istog godišta.

421

Citat: Ivan  u Kolovoz 30, 2017, 09:56:21
Na NG312 su motori sigurno u boljem stanju a za šasije ne bih bio siguran, uostalom iz serije 96 već ih je rashodovano puno više nego O405GN istog godišta.
Ne znam kako si za motore došao do tog zaključka.
Oba proizvođača koriste kataforezu za zaštitu od hrđe.
Jedino su loše ceste i (pre)opterećenje uzroci pucanja ili rđanja šasija, te spoj prikolice s prednjim dijelom.
MB ima sistem s hidraulikom, a MAN ne, stoga i fizika sudjeluje u trajnosti .
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

Motori puno bolje vuku i zvuče kao novi plus malo koji ima problema s mjenjačem, na O405GN mi se situacija čini drastično gora. Mislim da nisam jedini koji je došao do zaključka da je pogonski sklop na većini O405GN u jako lošem stanju.

Za podvozje sam htio reći da nema velike razlike u stanju ili da je možda s NG312 i gore s obzirom na broj rashodovanih, tako da po tom kriteriju sigurno ne stoje bolje da bi trebali očekivati rashod jednih ili drigih prije ili poslije.

CONECTO430

Evo danas su "kockice" na
279/2 525
217/2 514
215/3 517
210/* 508
Idem samo jednu stanicu :D

MAN truck bus

222/2 511
107/*-523
511 sređena limarija,mjenjač je sređen ne šteka,motor lijepo radi i privišim i nižim okretajima. Vrata lijepo se otvaraju i zatvaraju. Za sada je u dobrom stanju,a do kad će tako bit ne znam.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

CONECTO430

Idem samo jednu stanicu :D

MAN truck bus

519 na 107 sređena komplet kao nova,jedino što je display u kvaru.  :P
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

CONECTO430

509 popravljen već od 7mj, a i dalje ga nema u prometu.
Idem samo jednu stanicu :D