Tipovi autobusa na linijama 2017. (neuobičajena vozila za tu liniju)

Autor GT-R, Siječanj 05, 2017, 12:40:58

822DoDo

Das Beste oder nichts. MB

STIB

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

smogovci.bbb2

Citat: MAN truck bus  u Kolovoz 08, 2017, 16:07:20
Bio je u subotu i nedelju,ali moraju biti u rezervi 2-3 komada za 131 i još par za Orašje. byeg
Da barem odu za Orašje (BiH). Ovo ti je MTB Orešje good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

Usput, nije mi jasno koja je strategija iza toga da Urbanwayi voze baš na 229 kad imaju 360 KS a ne sumnjam da će novi zglobni voziti za Novi Zagreb u koji god pogon da ih stave, no i ne čudim se previše jer smo već vidjeli kako je ZET otkad je dobio slao LC s 310 KS na 223 dok su recimo na 203 ostali Citari s 250 KS... Slično i na zapadu dok su recimo NL263 stalno na 128 koja ima od jačih linija možda i najgora brda i istovremeno treba klimu dok se bolesni ljudi uguravaju u pretrpan bus.
No zašto bi dispečeri trebali znati kakav motor ima koji bus, pa čak i kad su recimo majstori upozoravali da ne stavljaju NG272 s malim motorom i 3 brzine na 172, vozili su tamo i poslije nego se 123 zapalio...

kava

MAN truck bus

Novi kada dođu u APD najvjerojatnije će voziti 220,221 tako je bilo i sa Citarima 2006,2009, pa i sa kockama 90ih.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Dreamwalker

Mislim da 220 i 221 više nisu "elitne" linije kao što su nekad bile. Vjerujem da ako uopće dođu u APD, iako ne vjerujem, vozit će linije tipa 215, 268, 281 i 290 te možda neku nebitnu poput 219.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

Mislim da griješiš :P , pa koje druge linije toliko okružuju fontane kao 220 i 221? ;D Jedino ih je nedostatak vozača koji je otišao prema istoku prisilio na redukcije, inače su i dalje i najfrekventnije APD linije osim kaosa 268 i najredovitije pokrivene novim Citarima.

Sumnjam za 268, iako je svašta moguće.

Ja bih rekao da bi zasad stavljanje na 290 bilo dovoljno novih za VG i treba se kao pokazati da ih ima radi ZL, a osim toga ne vjerujem ni da linije s KT dobivaju bilo što novo.
Ja bih ih jednakomjerno rasporedio po kvartovima na 220 ili 221, 212 ili 279 i 290, to je ukupno taman 9 voznih redova. :P

MAN truck bus

660 na 215 ovo se ne događa ni nedeljom  :o
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

Ma nema problema trenutno, baš sam jučer pogledao kako stoje stvari na 215 i bilo je popodne oko 15 putnika po busu u smjeru A dakle praktički može voziti i mini, pregust je vozni red za ljeto i ne znam zašto bi vozili svakih 11 minuta u usporedbi sa svakih 10 po jesenskom, a i to je previše i za jesenski osim možda za jutarnju špicu, popodne može i biti prorijeđen na 12.

Pošto sad postoje i dosta dobre linije 214 (bila bi još bolja da stoji gdje i nekad 281) i 236 za Trnavu odnosno Vukomerec, mislim da se 215 može trajno spustiti na 4 busa i takt 12 minuta po jesenskom i 3/15 po ljetnom, možda za ljeto II čak i 2/20.

Ivan

Mislim da su također i 217 trebali spustiti na 3 busa, za liniju koja je toliko ovisna o industrijskoj zoni ostanak na jesenskom voznom redu je puno previše.
Treba ljude fino poslati na godišnji gdje se može bez oštećivanja putnika, nema smisla da kad zagusti stalno nema dostupnih vozača dok se kuhaju ljeti gdje treba i ne treba, a zapravo i da preko ljeta rade nered na 212 i slično...
Netko treba revidirati ljetne vozne redove na puno linija, tu uključujem i svoju 126 i susjednu 127 jer bi lako mogla imati u zadnjoj smjeni možda ne samo jedan bus i takt 40 kako su ponekad radili (iako je ovih tjedana i to dosta), ali može definitivno 3 busa zajedno sa 127 i obje lako mogu voziti samo malo slabijim taktom 30 ili 25 umjesto 20 dok rijetko ima 20 putnika iza 18 h, no netko pametan je odlučio da se nikad više  ne smije vratiti zajedničko uređenje 126-127 iako bi se realno moglo puno problema i za ZET i za putnike time riješiti... :P

Dreamwalker

Citat: Ivan  u Kolovoz 10, 2017, 11:59:55
Mislim da griješiš :P , pa koje druge linije toliko okružuju fontane kao 220 i 221? ;D Jedino ih je nedostatak vozača koji je otišao prema istoku prisilio na redukcije, inače su i dalje i najfrekventnije APD linije osim kaosa 268 i najredovitije pokrivene novim Citarima.

Sumnjam za 268, iako je svašta moguće.

Ja bih rekao da bi zasad stavljanje na 290 bilo dovoljno novih za VG i treba se kao pokazati da ih ima radi ZL, a osim toga ne vjerujem ni da linije s KT dobivaju bilo što novo.
Ja bih ih jednakomjerno rasporedio po kvartovima na 220 ili 221, 212 ili 279 i 290, to je ukupno taman 9 voznih redova. :P

Misliš? :P

281 - Zna se da je Miletova utvrda Jelkovec u koju se puno ulaže. Pa će dobit i nove buseve
268 - Zašto ne izraubati nove buseve na liniji za Veliku Goricu? Pa ako se mogu novi busevi stavljati za Kašinu (jel ih je Kašina financirala ili nije?) zakaj ne bi moglo 4 busa recimo za VG?
290 - Ovo je po meni opravdano. Može, nek ide na aerodrom.
215 - Po meni je ovo jedna ok linija za nove buseve
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

Ne kužim usporedbu 263 i 268, Kašina je cijela u Gradu Zagrebu i financira direktno i nove autobuse, da.

Bolje je 279 umjesto 281, ima i manje vozila i treba ih vidjeti i ostatak Sesveta koje su cijele Bandićeva utvrda, ali oni su ostali uz njega i kad je ukinuo njima najpotrebniji ZET-HŽ i dok je svašta drugo štekalo, tako da mislim da je s njima ionako svejedno što im konkretno radi kad retorika pali. :P :)

Za 215 sumnjam, nije baš reprezentativna bila ni prije ni sada i dokle god su mogli na njoj su bili najčešći i O305G i O405GN dok nisu postali rezerva, po čemu bi došla prije 217, 210, 231 itd itd...
Jedini bi razlog bio ako bi vozači zaključili da je na tako zavojitoj liniji MAN koji ima dužu prikolicu i kraći prednji dio spretniji od Citara, a ne bih rekao, netko iz APP tko je vozio oba na 121, 125 ili 136 može bolje procijeniti.

Dreamwalker

Ups. Moja greška. Bio sam uvjeren da Kašina ne pripada gradu Zagrebu i da je to zasebna općina.

A ne ne, 281 je bolja jer ima više vozila pa nek se pokaže da se ima.
Što se tiče 215, to je ok linija za nove buseve. Po ZET-ovoj logici. Gore si u postu napisao da imaju i po zimi i po ljeti puno previše buseva. Nije im palo na pamet da kad se uvodio Jelkovec, a reducirale 220 i 221 koje su sad prereducirane (pogotovo 220) da maknu jedan bus s 215 umjesto s 220. Druga stvar koja isto govori tome u prilog da je 215 elitna linija je ta da sad voze većinom Citari iz '09, a do prije par godina su bili "građani drugog reda" s autobusima koji su bili najstariji u ZET-u. Ista je stvar i za liniju 217. Očito se vremena mijenjaju, očito neki glavonje žive u Trnavi ili Vukomercu ili mu je to postao centar glasača čim se to odjednom tako promjenilo. Zato kažem da će novi busevi doć na tu liniju ako budu u APD.

Ivane, zaboravljaš da živiš u Zagrebu, gradu gdje vlada nepotizam umjesto znanja i ludilo umjesto razuma. Po forumskoj logici, stvari u ZET-u, pa između ostalog i dispozicija autobusa po linijama bile bi potpuno drugačije nego što sad jesu. Ako završe u APP-u, rekli smo da bi bili najbolji za 109, al pitaj Boga di će završiti.

"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

C2

@Ivan
Nažalost ja mislim da jačina motora autobusa u ZET-u nikoga ne zanima jer se autobusi ne nabavljaju za određene linije. Izgleda da će se u budućim nabavkama također uzimati jači motori i postepeno će mijenjati autobuse sa slabijim motorima.

Mislim da bi bilo pošteno od Zet-a da starije autobuse rotira po svim linijama da nitko ne ispašta. Isto tako i za nove autobuse da se ne forsiraju na određene linije, nego da se rotiraju kroz sve linije.

tramvajac 92

Ak završe u APP, zna se:
106 2x
115 6x (prvi dan, dalje 4)
136 2x (prvi dan, dalje 3)  kava