Linije - razno 2017

Autor Dreamwalker, Siječanj 13, 2017, 17:22:06

Dreamwalker

Citat: Ivan  u Rujan 14, 2017, 08:55:07

Bilo što što natrpava prolaz sjeverno je zasad bez novog trnjanskog mosta i Splitske avenije kao produžetka Jadranskog mosta nepodnošljivo i promet preko Mosta slobode pogotovo treba destimulirati dok se ne riješe raskrižja prije i poslije, neki dan mi je trebalo preko 20 minuta od Lisinskog do Bundeka i promet je tekao polovicom brzine pješaka, a ukupni put Lisinski-Utrine bi mi bio doslovno jednako brz pješice.


Most Slobode je u vrlo lošem konstrukcijskom stanju, kao i ostali mostovi. To je prvi razlog zbog kojeg bi se promet preko njega trebao destimulirati. Njihova obnova je po mom mišljenju prvi prioritetan infrastrukturalni projekt u gradu Zagrebu. Dok ne postane prekasno i preskupo.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

#301
Citat: tramvajac 92  u Rujan 14, 2017, 10:36:39
Jedna malo na brzinu podjela 107, APD vozi 2 dvokratna (koji ostaju do kraja, znači 2 vozača), APP vozi prve 2 smjene sa 3 vozna reda.

Radio sam po sadašnjim voznim vremenima, uz poštimavanje polazaka da budu u taktu. Prve polaske s Jankomira je dobio APP... logično je i zašto, sat vremena kasnije počinje služba. Vikendom voze oba pogona po jedan vozni red u 3 smjene... uglavnom, PDF je dole.
Nešto takvo bi bilo u redu, može se u tom slučaju uzeti i 1 v.r. sa 115, ali mislim da mora doći do promjene linije. I dalje bi bila rijetka, trebala bi dosta vozača, a trenutnto postoji besmislena situacija da je na polovici 107 linija dupla s 281 koja ima putnike u obrnutom smjeru od 107 dok je druga prazna i obrnuto.

Mislim da umjesto 107 do Žitnjaka treba i 107 i 281 pojačati na takt oko 15 u špici, a 107 skratiti na Glk i presjedanje s češćih linija bi bilo adekvatno rješenje za putnike koji ne bi gubili puno ili ništa vremena u odnosu na sadašnja čekanja, a eventualno neki jutarnji i podnevni polazak koji cilja početak radnog vremena na Žitnjaku oko 6 i 8 h i kraj u 14 i 16 može imati direktnu trasu sličnu sadašnjoj 107 (recimo da poneki polasci izlaze iz garaže sa suprotnog dijela grada na linije koje nisu "njihove").
Takva 107 bi imala 5x više putnika i nije nužno da zbog nekolicine koji idu dalje ostane rijetka i nespretna, a i za njih bi bila bolja ako dobiju neko neregularno radno vrijeme (dok sad osim jednog nema niti polaska iza 17 h), mislim da bi se bilo lako prilagoditi na presjedanje ako sveukupno vozi skoro duplo češće.


Usto, mislim da 107 treba skratiti i do najnaseljenijih dijelova Prečkog i Španskog da se okreće u sporednim ulicama oko Antunovića, kod shopping centra Prečko ili najdalje Konzuma u Španskom ili CC1, jer trenutno gubi 5-10+ minuta (u ovim jačim opcijama na taktu 15 dakle skoro cijeli jedan vozni red) na Jankomir koji i sa strane RT i sa strane PB ima osim 107 po dvije linije, a putnike koji idu do tamo / izlaze tamo se može izbrojati na prste jedne ruke.

Ivan

Usput, dodatni v.r. za 281 bi se mogao dobiti time da 279 vozi preko Slatinske i Kelekove i ukine 282 što je za putnike maksimalno 200 m hoda više i praktički 0 vremena više u usporedbi s čepovima po Zagrebačkoj, trasa bi za 279 bila samo 1 minutu duža (ponekad možda čak i kraća jer zaobilazi gužvu na Ljudevita Posavskog) dok trenutni bus 282 70% vremena besmisleno gubi na kruženje oko terminala. Bezvezna rastrošnost od koje nitko nema praktične koristi.

CONECTO430

539 odmara u Dupcu pretpostavljam 212 ili 279. Zašto je bez nadzora ugašen i parkiran? Zar nebi vozač trebao ako nema smjene u G ići s njime?
Idem samo jednu stanicu :D

tramvajac 92

Citat: Ivan  u Rujan 14, 2017, 11:03:07
Mislim da umjesto 107 do Žitnjaka treba i 107 i 281 pojačati na takt oko 15 u špici, a 107 skratiti na Glk i presjedanje s češćih linija bi bilo adekvatno rješenje za putnike koji ne bi gubili puno ili ništa vremena u odnosu na sadašnja čekanja, a eventualno neki jutarnji i podnevni polazak koji cilja početak radnog vremena na Žitnjaku oko 6 i 8 h i kraj u 14 i 16 može imati direktnu trasu sličnu sadašnjoj 107 (recimo da poneki polasci izlaze iz garaže sa suprotnog dijela grada na linije koje nisu "njihove").
Može se i tako nešto složiti.

Citat: Ivan  u Rujan 14, 2017, 11:03:07
Usto, mislim da 107 treba skratiti i do najnaseljenijih dijelova Prečkog i Španskog da se okreće u sporednim ulicama oko Antunovića, kod shopping centra Prečko ili najdalje Konzuma u Španskom ili CC1, jer trenutno gubi 5-10+ minuta (u ovim jačim opcijama na taktu 15 dakle skoro cijeli jedan vozni red) na Jankomir koji i sa strane RT i sa strane PB ima osim 107 po dvije linije, a putnike koji idu do tamo / izlaze tamo se može izbrojati na prste jedne ruke.
Bolje do City centra. Više putnika privuče. Ali recimo da vozi do Jankomira.

smogovci.bbb2

Citat: t4  u Rujan 13, 2017, 20:41:55
Koma je na liniji 220 postalo. Ne znam... ne rade svi od 8h ili od 9h, ima nas koji radimo svaki dan drugačije (prosvjeta) i koristimo kasnije polaske. U periodu od 8h do 13h koliko vidim (možda griješim, nemojte me odmah zahračkat) naspram ljetnog voznog reda razlike nema, 220 ide svakih 15 minuta kao i po ljetnom redu.

Razlika između ljeta i ovog sad VR je u jednom autobusu više koji vozi samo u špicama. Zato je slijed polazaka izvan špice 15 min isto kao i ljeti hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Citat: Ivan  u Rujan 14, 2017, 08:55:07
Ja mislim da je došlo vrijeme da se napravi pošteni obračun i linija 109 reducira do Sopota ili Središća (okret polukružno kako je bilo za nekih skraćenja tramvaja, a može i minutu duže kroz uličice poput H. Ehrlicha - V. Kovačića) i umjesto toga dodaju ukinu tri vozna reda na 109 i vrate 2+1 na 220 i 221 (od toga 220 pojačati i između špica umjesto samo povratka dvokratne). Otkad postoji 109 ovdje gubi vrijeme gdje često ni u špici nema više od 10-ak putnika, a dalje dodatna dužina pojačava efekte pretrpanosti i neredovitosti nekih polazaka za tako dugu liniju...
Odi jedno jutro radnim danom iz Dugava sa 109 pa ćeš se uvjeriti da ti prijedlog i nije baš bajan
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

A dobro, ja u tom dijelu grada vidim samo podnevne špice i jednostavno je poluprazno, ne sumnjam da ima ljudi kojima ova veza treba ali premalo ih je da ostale linije pate zbog toga, da ima i duplo više ljudi nego popodne to je opet 20+ ljudi dok se u 220 vozi i popodne 100+ putnika a ne želim ni zamišljati kako izgledaju jutra. Ne možemo imati uvijek i ovce i novce i mislim da je daleko bolje da ljudi imaju i redovitiju 109 i češću i redovitiju 220 nego dužu 109, tko treba dalje presjedat će bez puno problema ako jedna linija vozi svakih 8 a druga potrebnija ponovo svakih 6-7 minuta umjesto 10.

Možda bi mogli uvesti da svaki drugi polazak 109 ide u Dugave, ali mislim da jednostavno snage treba usmjeriti na stvarno opterećene trase, a zetovcima i neke manje zahtjevne koordinacije ne idu baš glatko.

MAN truck bus

Citat:
ATLETSKA UTRKA UVJETUJE PRIVREMENU OBUSTAVU LINIJE 234
Atletska utrka uvjetuje privremenu obustavu linije 234
Autobusna linija 234 (Glavni kolodvor - Kajzerica - Lanište) neće prometovati u četvrtak, 14. rujna, od 17.55 do 18.45 sati, zbog posebne regulacije prometa za vrijeme održavanja atletske utrke "B2B RUN".
Izvor: http://www.zet.hr/aktualnosti/izmjene-u-prometu/atletska-utrka-uvjetuje-privremenu-obustavu-linije-234/529
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Jer je to jednostavnije nego poslati 234 po Av. Dubrovnik, rotor i dalje redovito u Lanište. Stanovnici Kajzerice će nekako preživiti, iako bi da ima mozga u gradu bila organizirana privremena linija na Savu.

822DoDo

#310
Citat: CONECTO430  u Rujan 14, 2017, 12:17:13
539 odmara u Dupcu pretpostavljam 212 ili 279. Zašto je bez nadzora ugašen i parkiran? Zar nebi vozač trebao ako nema smjene u G ići s njime?

A što je sa svima onima koji imaju pauzu pa ih ostave parkirane i ugašene bez nadzora i odu u Konzum/kafić/kladionicu/doma? Najbolje da kampira ispred autobusa i pazi da ga neće netko natovarit na leđa i odnijet. Ako nema druge smjene pokupit će ga treća smjena ili pričuva ili netko već. Zašto bi ga netko vozio u G ako mu je smjena u Dupcu? Pa na terminalu je, nije nasred ceste.
Das Beste oder nichts. MB

CONECTO430

Citat: 822DoDo  u Rujan 14, 2017, 17:48:10
A što je sa svima onima koji imaju pauzu pa ih ostave parkirane i ugašene bez nadzora i odu u Konzum/kafić/kladionicu/doma? Najbolje da kampira ispred autobusa i pazi da ga neće netko natovarit na leđa i odnijet. Ako nema druge smjene pokupit će ga treća smjena ili pričuva ili netko već. Zašto bi ga netko vozio u G ako mu je smjena u Dupcu? Pa na terminalu je, nije nasred ceste.
Čitaj pravila
Idem samo jednu stanicu :D

822DoDo

Kakva pravila? Obzirom na to da ste ti i MTB u garaži više od vozača slikaj mi ta "pravila" gdje piše da vozač u pauzi ili nakon smjene ne smije ostaviti zatvoren i ugašen bus bez nadzora.
Das Beste oder nichts. MB

MAN truck bus

Vozač smije ostaviti autobus, ali mora biti zakočen i ugašen.

BTW Od kud ja u ovoj priči?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

CONECTO430

Citat: 822DoDo  u Rujan 14, 2017, 18:55:11
Kakva pravila? Obzirom na to da ste ti i MTB u garaži više od vozača slikaj mi ta "pravila" gdje piše da vozač u pauzi ili nakon smjene ne smije ostaviti zatvoren i ugašen bus bez nadzora.
Kakva garaža? Nisam bio u njoj... ph. Smije u pauzi ali ako nema smjene vozač je dužan vozilo odvesti u G. Ima piše ako te zanima nađi ja znam kako je. Nije sigurno otišao u konzum jer MTB javlja da je 539 na 219
Idem samo jednu stanicu :D