Mercedes-Benz

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:33:59

Aleks_Beograd

Ko god pricao da je ovaj primerak (Mercedes-Benz O 404 DD Prototyp) jedini koji je proizveden a kasnije prodat to nije tacno.Ali definitivno nije.Evo i zasto,naime takav bus poseduje jos jedna firma u Beogradu.Radilo se prvo o firmi ARGUS TOURS oni su mu bili prvi vlasnici a kasnije su ga prodali agenciji MIVEX takodje iz Beograda koja sada radi ekskurzije sa  njim.Doskora sam ga vidjao skoro svako jutro parkiranog tu u jednom beogadskom naselju.Ali je nestao na neko vreme,ali pokusacu ga pronaci i dobijate eksluzivne fotke.Samo vozilo je inace nesto izmedju bele i sive boje....

erobuss

#61
Na Prijevoz.hr prije par godina stigla je ova fotka,



izgleda da se radi o tom busu kojega spominješ, ali ako bolje usporediš sa ovom fotkom ispod



vidjet ćeš da na prvoj nije O404 DD, u biti to je Drögmöller E440 Double Decker  ;)

Aleks_Beograd

Uhhhh.... :D :D :Dvidi stvarno.....iizvinjavam se onda....malo me je secanje zavaralo.... ;D ;D ;D ;Dna to sam mislio..... ::| ::|

mb0404


Aleks_Beograd

O 303...izgleda da je dobro ocuvan....a i godine ga gaze.....

mb0404

Ja ovakvog nikad vidio nisam.....

Aleks_Beograd

Cini mi se da je ovo neka mesavina Setre i Mercedesa.ili pak Mercedes 303 na sasiji Setre>Ko zna ko je ovo pravio da nije kao ona mesavina Mercedesa i Neoplana.Gde si ovo nasao,na kojoj adresi?

maky

Ovo je Ayats Apolo 2 na šasiji od O303...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Aleks_Beograd

Hvala Maky....kako god neodoljivo lici na SETRU 216 ako se ne varam...jer mercedes nema obicaj da pravi ovakve modele....

maky

Citat: Aleks_Beograd  u Prosinac 07, 2008, 23:23:06
Hvala Maky....kako god neodoljivo lici na SETRU 216 ako se ne varam...jer mercedes nema obicaj da pravi ovakve modele....
A dobro S216 i Spaceliner imaju putnički prostor odvojen od vozačkog, a u ovo je sve klasično spojeno.  ;)

Inače, s obzirom da je ovo Ayats, ovo nema veze s Mercedesom, samo su koristili njihovu šasiju, a za isti model su koristili još i brojne druge šasije... Možda bi trebali prebacit sliku u topic o Ayatsu  ???

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mb0404

Kako hocete,mozete i izbrista samo sam ubacio da malo prodiskutujemo sta je,jel kolko znam mercedes nikad nije pravio ovakve autobuse nit je kad pravio katnice zato mi je bilo cudno.Al mora se priznat kakv bi to bio hit vidjet 303 na dva sprata ili travega  ::|

Aleks_Beograd

Hmm...imas pravo ;D ;Dpitam se kako bi recimo Travego izgledao u Ddecker verziji?Ipak malo je Mercedesovih modela u DD verziji...A sto se tice 303 za mene su to neunistiva vozila iz razloga sto iako su matori i dan danas ih ima na drumovima Evrope sto je neverovatna stvar...zbilja zamislite O303 na sprat.....?kako bi vama to izgledalo?
da cujem?

erobuss

#72
Mercedes neće proizvoditi katnice, jer je za to zadužena Setra u EVOBUS grupi.

Aleks_Beograd

Ha lepo su se podelili.....

Aleks_Beograd

Jel tacno da kod vozila sa tri osovine ona zadnja treca osovina trpi najvece opterecenje,tj da je tu najveca potrosnja i  cepanje guma u odnosu na ostale dve osovine,jel ima tu istine?