Sanos

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:40:02

arsenal

Citat: bugar92  u Ožujak 19, 2011, 11:27:36
Citat: arsenal  u Ožujak 17, 2011, 23:55:21
Evo mala ekskluziva - jedini ikada proiyvedeni primjerak sanosa S 409.

http://i432.photobucket.com/albums/qq46/Sinisha/bus%20pg/DSC04392.jpg
bivsi vlasnik iz bugarske je firma union ivkoni

Ne moze biti nikako jer je Olimpij xpress ovaj autobus kupila nov sa cini mi se beogradskog sajma automobila na kojem je predstavljen!

Shole

Ovakvi su bili rijetki, povišeni pod sa velikim bunkerima, a obične klupe umjesto turističkih sjedala.  Zadnja vrata su izgleda na kvaku, ali čudno da se mogu otvorit samo iznutra.  Bit će najprije da su to neka safety ko šta imaju englezi.

arsenal

Fantasticno, bravo Manoplan i Vedrane!

NP-549

Jaaaoooo vidi ga. Identičan prvom busu koji sam vozio duže vremena.  Jedino što nije imao ovu staklenu pregradu iza vozača i motor je naravno bio Mercedesov, a ne ovo Fapče.  Tabla, volan, sjedalo, pepeljara, rukohvati,  putnička sjedala... sve isto.  Čak i zadnje bočno staklo koje je išlo ukoso.  Inače je tih bilo jako malo, to je bilo samo par serija sredinom 80-ih, brzo su dobili ravno.

Bio je to Autotrolej-Rijeka gar.br. 480.   Vozači će odma primjetit da su papučice sve odozdola postavljene i to je po meni najergonomskije rješenje. Ove moderne viseće puno više umaraju noge. 

damir fido

Evo jedan,slikano jucer od Litvatrans Banovici


Berlingo

Od nekud iz mora sta se zove internet. Mislim da je iz Srbije i da su tablice iz Krusevca. Moj najljepsi autobus ikad vidjen na rijeckim ulicama!



arsenal

Citat: mihaelm  u Ožujak 26, 2011, 17:01:35
Dobroo ljudi,oće meni netko odgovoriti u vezi ove slike neštoo   :'(

Samo me zanima jel bio  Centrotransov?!!

Nije ex Centrotrans, kupljen je nov u fabrici i dosao je ovako ofarban. Ovo mu je jos originalna farba, nije pituran evo preko 20 i kusur godina!

damir fido

Prezentacija Sanosa 415 iz revije Automagazin.



izvozni poslovi u 80-tim godinama




Nešić

Na zalost fabrika Sanos u Skoplju vise ne proizvodi autobuse.. jednostavno je propala fabrika :(
Eh kakva je to nekad fabrika bila.. popularni model 315.21 je bio jedini bus koji je imao izgled slican legendarnom MB O 303 i Sanos je tad jedini imao pravo da pravi model slican O 303-ci.. TI autobusi i dan danas krstare drumovima Srbije, Makedonije i komsijskih drzava.. jos uvek se ne predaju!

zlikowszky

#69
Citat: manoplan  u Ožujak 26, 2011, 23:21:27


Nekadašnja shema bojanja za Izletnik Celje, iako se tog bojanja znalo naći i kod drugih prijevoznika, pa čak i Zagorjetransa...
"Preiskušnja" na tablici mi govori da je taj i završio u Izletniku.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Nešić

Citat: Berlingo  u Travanj 17, 2011, 01:32:16
Od nekud iz mora sta se zove internet. Mislim da je iz Srbije i da su tablice iz Krusevca. Moj najljepsi autobus ikad vidjen na rijeckim ulicama!



Po šemi bih rekao Pančevci.. sad bem li ga možda i grešim.. Al ovo su bili autobusi ove legende.. S 14 i kasnije 315, 315.21 i ostali noviji..

zeka

Dve naslovne strane prospekata.
Imam i ostatak pa cu staviti ako neko trazi.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

sanos_a

slobodno postavi ostatak prospekt od sanos 12  :)
kod nas u firmu je jedan vozio do 07 mesec kad je otisao u zasluzenu penziju

arsenal

Koja je tacna oznaka ovog modela ?