Tipovi autobusa na linijama 2019. (Neuobičajena vozila za tu liniju)

Autor MAN truck bus, Siječanj 02, 2019, 11:52:43

545

Zna li netko koji vozni red danas vozi 186 na 109?

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk



sniff


leonardo123

Citat: sniff  u Veljača 12, 2019, 14:52:45
Čini mi se da sam vidio Conecta na Sveticama.
Gbr 433 na dvokratnom 226/3...ništa neuobičajeno

545

Nocas na 110 zglobni Citaro 18x

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


545

45 i 157 na 110

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

545


545

Neobično za subotu!
Na 110 voze 35, 36 i 157. Svakih 10 minuta.. (??)

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


marin

Moja pretpostavnka je da je to neka kombinacija jer se na SM baš ne drže voznog reda u dogovoru s centrom zbog stalnog kašnjenja. Recimo 110 ima nedjeljom pola sata krug  >hammer<
To ak se voziš ko lud stigneš da imaš 5 minuta. I nek te neki semafor zezne samo vrtiš bez odmora. Tako je i subotom očito. 2 vozna reda svakih 15 min polasci, pa su valjda zato trećeg ubacili da imaju više pauze. Po pravom voznom redu daju ti 10 minuta do Botinca i 20 na Savski m, što je nemoguće niti po staroj trasi za 10 min doć.
Al nekak mi se čini da si krivo vidio da je 157 možda na 607 jer kad su 2 na 110 onda si pomaknu polazak samo 5 min kasnije cca.

545

Ne znam, iznenađen sam sa zglobnim subotom + 2 solo, a ovi 607 po 3 kom. stoje na Savskom mostu.

Istina gužva je veća nego na 607. Ne znam dal danas Joksimovic ima koncert u Areni ali vikend je inače katastrofa za 110, jer ljudi masovno idu u Arena Centar a vozni red ostao isti za subotu i nedjelju i ostane im kako ti kažeš 1-2 minute na Savskom mostu. Jedino navečer iza 21h mogu uhvatiti 5 minuta odmora.




Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


545

Citat: marin  u Veljača 16, 2019, 14:39:30
Moja pretpostavnka je da je to neka kombinacija jer se na SM baš ne drže voznog reda u dogovoru s centrom zbog stalnog kašnjenja. Recimo 110 ima nedjeljom pola sata krug  >hammer<
To ak se voziš ko lud stigneš da imaš 5 minuta. I nek te neki semafor zezne samo vrtiš bez odmora. Tako je i subotom očito. 2 vozna reda svakih 15 min polasci, pa su valjda zato trećeg ubacili da imaju više pauze. Po pravom voznom redu daju ti 10 minuta do Botinca i 20 na Savski m, što je nemoguće niti po staroj trasi za 10 min doć.
Al nekak mi se čini da si krivo vidio da je 157 možda na 607 jer kad su 2 na 110 onda si pomaknu polazak samo 5 min kasnije cca.
@marin

Vozio sam se u 157, i namjerno otišao na Savski most.

Prošao je 35 kraj mene, a 36 je čekao pun na Mostu. I krenuo je u 14:00, a kod Doma Stjepan Radic je pisalo da bus dolazi za 9 minuta. Znači 14:10.

157 je ostao stajati sa natpisom 110 na Savskom mostu, dok su se 607-ice izmjenjivali


Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


Westin

Citat: 545  u Veljača 16, 2019, 14:45:20
Ne znam, iznenađen sam sa zglobnim subotom + 2 solo, a ovi 607 po 3 kom. stoje na Savskom mostu.

Istina gužva je veća nego na 607. Ne znam dal danas Joksimovic ima koncert u Areni ali vikend je inače katastrofa za 110, jer ljudi masovno idu u Arena Centar a vozni red ostao isti za subotu i nedjelju i ostane im kako ti kažeš 1-2 minute na Savskom mostu. Jedino navečer iza 21h mogu uhvatiti 5 minuta odmora.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Dolazi do masovnog izbijanja krugova. ZET ne računa na vlak koji još pogoršava situacija kao i ograničene brzine vlaka zbog stanja pruge i skretnice jer se nije u stanju izboriti i Infrom oko toga da se rampa spušta kasnije pa recimo na prolazak jednog dužeg teretnog vlaka možeš čekati oko 10 minuta.
Linija za Botinec ne smije biti linija za izbijanje buseva, slanje na druge linije. Jer se zna dogoditi da busa za Botinec nema po sati vremena jedan poslan na drugu liniju, drugi zaglavio radi vlaka ili kvar.

smogovci.bbb2

E sad, linija 110 je jedina sa više VR na SM i zato sa nje šalju autobuse po drugim linijama što je naravno imbecilno za liniju 110 ali je trenutno (čitaj zauvijek) tako >hammer< Ja bi barem Brezovičke linije preusmjerio kroz Botinec kad idu na SM (161, 162, 169)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

marin

A gle, bolje da netko čeka pol sata sljedeći Botinec (nebu dulje od tog čekao sigurno jer 15 čeka prvi u 15 drugi u najgorem slučaju), nego da se ne ostvari polazak za Lipnicu koja vozi 3 puta dnevno. Botinec da jedan ostane u defektu imaju opet 2 busa na toj relativno kratkoj liniji. Uostalom idu sa 161 i prošeću se jednu stanicu tko baš ide do zadnje u Botincu.
Ista stvar sa linijom 120 sa Črnomerca koja ima tu jednu stanicu i 80% polazaka ide prazna do Huzjanove.
Treba vidjet gdje je potrebnije i poslat bus. Linija 109 recimo. Ajde izbaci jedan bus i bit će kaos kad je iovako kaos dok je sve u redu. Nek se pokvari jedan bus, ovaj iza njega nemre pobirat ljude više kolko ih ima. Bolje onda recimo i sa 121 poslat bus za Dugave, a ne ostvarit taj polazak (u slučaju da je recimo linija 120 potrošena), a poslat iz garaže bus na polazak iz Karažnika. Svašta bi se tu dalo, a da se ne gubi puno.

MAN truck bus

18x na 115/1.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"