ZET-ova Crna kronika (2)

Autor Shole, Rujan 01, 2014, 15:17:05

smogovci.bbb2

#555
Meni je grozno za vidjeti koliki je prednji otvor a displayić nemalo veći od Stratosova th-down pohvala za pneumatike koji nisu oštećeni thumbs
Ovo što Ivan piše da linija 129 nije prikladna odnosno okretište za LE, to im je kazna što ih nisu disponirali na prirodnu destinaciju za tu vrstu autobusa, LINIJE GČ BREZOVICA
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Tomek

Kome je to kazna? Ti ako plaćaš prirez ovo je bio i tvoj autobus ;)

smogovci.bbb2

#557
Ovi su navodno pod leasingom kojeg otplaćuje ZET a ne Grad, e sad ćeš ti napisati da Grad sufinancira ZET. Dobro, meaculpa, to im je opomena da više ne štede LE autobuse na ovaj glupavi način da ih ne disponiraju na linije za GČ BREZOVICA good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

Ako je izgorio zbog greske proizvodjaca ili odrzavanja pod garancijom "kaznjen" ce biti proizvodjac jer ce morati to nadoknaditi.

Ako je izgorio zbog greske korisnika (npr. vecina prirucnika ce ti napisati da ne guras gluposti, a pogotovo zapaljive poput lisca i plasticnih vrecica a tu se svasta skupljalo, pod motor), onda je to kazna i nama osim ako bus ima kasko koji osigurava svakakve ludosti... Zato cak i da nije izgorio bas zbog toga treba se osigurati da ne postoje ovakve nepravilnosti u infrastrukturi.

Trebamo prvo vjestacenje.

421

#559
 o-0 ali moram!
"S ovog foruma nista pametno nisam procitao zadnje dvije godine" > da li se to odnosi i na citat?
Čemu vrijeđanje? Zašto si uvrijedio sve korisnike ovog foruma? Ako si ti frustriran, nemoj frustrirati druge ili ih preodgajati.
Citat: Ivan  u Veljača 01, 2019, 13:20:21
Dobro, sve veliki prometni vjestaci, nema nista veze.
Samo se vi pjenite, ali imali smo i jedan Lion´s City koji je izgorio skoro nov, a o tome da su Berlin i London povlacili cijele serije Citara zbog serijskih samozapaljenja bolje nista ne pisati, a kakve su musice s vratima i elektronikom imale sve nove serije MAN-ova prije 2006. i u Zagrebu, i kakve teze probleme Citari 03. nije bitno.
S ovog foruma nista pametno nisam procitao zadnje dvije godine. Najbolje samo procitat poneke pouzdane informacije a sve ostalo zaboraviti.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

545

Ja sam jako ljut zbog tih nesreća, zapaljenja, sudara autobusa kako ovdje, tako i u Rijeci. Ali više su van prometa autobusi marke Iveco.

Istina, nije mi Iveco koji voze po Zagrebu i Rijeci po volji, ali ja ih ne bi nakon ovog nikad, više kupio da mi EU 100% donira pare.

Bolje bi svoje pare dao za rabljeno i kupiti što ja hoću. Kao što bi Bandic trebao naše novcem kupiti kvalitetu.


Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


421

LE ima tri kutije s osiguračima koji se nalaze na lijevoj strani  bus123.
Glavna kutija nalazi se ispod vozača i (prema slici) netaknuta je od utjecaja vatre ili izgaranja iako se tamo nalaze akumulatori i glavna sklopka.
Druga kutija nalazi se iza pogonskog kotača u kojoj je elektrika i elektronika mjenjača- izgorjela
Treća kutija nalazi se u stražnjem dijelu autobusa koja kontrolira grijače goriva i ostale senzore.-izgorjela
Obzirom da se u unutrašnjosti motornog prostora dodatni grijač Spheros nalazi u ravnini treće kutije s osiguračima, smatram da je dodatni grijač indirektni uzrok požara preko ispuha koji je zapalio granje, lišće i ostalo zapaljivo smeće koje se nakupilo iza prevjesa  bus123.
"Nije dozvoljeno uključivanje grijača ako su ispušne cijevi predgrijača ili motora u blizini zapaljivih materijala ( unutar 40 cm) kao što su suha trava(ne marica),lišće, granje, papir, proliveno gorivo, ulje itd."> from Uputstava   jer
"Temperatura ispušnih plinova može doseći 340°C na izlazu iz ispušnih cijevi, dok je temperatura od 120°C na razmaku od 25 cm od cijevi."
Stražnji kraj se nalazi gotovo u ravnini s karoserijom prema slici, a ispuh direktno u zapaljivoj materiji.

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

Ne vrijedjam sve clanove foruma nego sam jednostavno razocaran kvalitetom rasprava u zadnje vrijeme, takvo se raspolozenje stvorilo.

Nije bas drama da netko nekog mrzi, nije tako.

Pretjerao sam s "nista" pametno ali u sljedecoj recenici sam jasniji. Cinjenica je da se ovdje povremeno procita konkretna informacija, a o bilo cemu se ne moze fino porazgovarati, od linija do voznih redova do vozila, rasprave su jako neugodne i neinformativne prema onom sto smo imali prije 10-ak godina. Samo sam razocaran, ako netko misli da sam time "osakacen" i da ce me zbog toga Bog kazniti, ima jako lijep odnos prema svijetu.


Zadnji post je jedan od onih koje vrijedi procitati zbog informacija, pa eto.

545

Citat: Ivan  u Veljača 01, 2019, 15:56:00
Ne vrijedjam sve clanove foruma nego sam jednostavno razocaran kvalitetom rasprava u zadnje vrijeme, takvo se raspolozenje stvorilo.

Nije bas drama da netko nekog mrzi, nije tako.

Pretjerao sam s "nista" pametno ali u sljedecoj recenici sam jasniji. Cinjenica je da se ovdje povremeno procita konkretna informacija, a o bilo cemu se ne moze fino porazgovarati, od linija do voznih redova do vozila, rasprave su jako neugodne i neinformativne prema onom sto smo imali prije 10-ak godina. Samo sam razocaran, ako netko misli da sam time "osakacen" i da ce me zbog toga Bog kazniti, ima jako lijep odnos prema svijetu.


Zadnji post je jedan od onih koje vrijedi procitati zbog informacija, pa eto.
@Ivan

Osakacen si za kulturu ponašanja.Imas nastup Bandića na ovom forumu. "Bog i batina-prepotencija"

A Bog te neće kazniti, nego Bog vidi kako se ti ponašaš prema drugima, tako će ti se vratiti.

Prije 10 godina nije vozio Citelis na 110!

Odrasti! Sve se mijenja. I ljudi bi trebali.
Ako si ti isti kao prije 10 godina, onda je bolje da se stane sa raspravama na vrijeme.

Kao ja sada..

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


Tomek

545 i Ivan, ovakve neke poruke možete i preko pp-a voditi. Poruka da je Ivan osakaćen i da će ga Bog kazniti je u otpadu, tome nije mjesto ovdje na forumu. Imate privatne poruke ako se baš toliko jako volite. Isto tako pljuvanje da je cijeli forum smeće već dugo vremena nije u redu jer na kraju krajeva ti si Ivan ovdje moderator, a svi mi svojim moderiranjem oblikujemo ovaj forum.
Tako da sve u svemu smirite strasti i lijepo s argumentima dalje razgovarajte ili koju raspravu preskočite.. Nismo neki klinci da se ne možemo kontrolirati.. Na kraju krajeva opet se vraćam na onu, svi smo ovdje ljubitelji autobusa i prometa generalno, to nam je zajedničko. Probajmo to iskoristiti, a ne da nas to razdvaja...

545

Ja Ivana obožavam. Zato ga i provociram. Tako bih ga želio upoznati osobno, ali on ne želi.

P. S. U pravu si Tomek. Slažem se sa svim što si napisao.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


421

Citat: Ivan  u Veljača 01, 2019, 15:56:00
Ne vrijedjam sve clanove foruma nego sam jednostavno razocaran kvalitetom rasprava u zadnje vrijeme, takvo se raspolozenje stvorilo.
Tko je stvorio takvo raspoloženje i  rasprave doveo do kvalitete "koje su jako neugodne i neinformativne prema onom sto smo imali prije 10-ak godina?"
Od prije 10-ak godina kao da imaš PMS sindrom ili su se teme istrošile  ili si zaboravio evoluirati.
O&O  o-0 o-0 o-0
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

željko halambek

Nezanm dal je to samo  moj osoban dojam ali čini mi se da se u zadnjih 20tak godina gradski busevi puno više zapaljuju. Dal je to zbog osjetljivi konstrukcija niskopodnih buseva koje trebaju pažljivo održavanje?   kava

lussin

Možda je to i do elektronike koje ima više. Zapaljuju se i turistički autobusi, makar je to izraženo ljeti kad su pod većim pritiskom

Tomek

Samo osobni dojam. Gorili su i Magirusi i TAM-ovi davnih godina!