Rashodi, posudba i selidba vozila između pogona (1)

Autor Ivan, Kolovoz 18, 2008, 21:33:51

atr-zgb

#705
Ivan sa sigurnošću ti mogu potvrditi da se NL 268 prodaju u Šibenik, neka majstor u ARZ provjeri skidaju atron i validatore.

NP-549

Kakvi su specijalci u ZET-u nebih se uopće čudio da #9  završi na 335 ili još gore na 330

atr-zgb

Heheh bude GB 9 na svim linijama vjeruj mi  u vg nema pravila oko disponiranja, a mjesaju ih radi predenih km. Siguran sam da ce ici na cerovskiĺ. byeg ako je netko u kontaktu sa majstorom neka provjeri. Hvala pozz decki

Dreamwalker

#708
Nek me netko podsjeti kad su ono lokalni izbori? Jučer sam se vozio u gb. 670 i moram priznati da sam ostao užasnut održavanjem. Ako se ovako nastavi, kroz godinu ili dvije moglo bi doći do prvih rashoda solo Citara (ako ne brojimo 653 i 673), NG 313 su u katastrofalnom stanju, NG 312 i O 405 GN se na veliko rashoduju, NL 263 se prodaju, a dolazi ljeto pa će biti još pogorelića kao i svakog ljeta... A serija iz 2009. ima već vrlo visokih 700 tkm. Sve mi se čini da ćemo imati situaciju iz 2008./2009. gdje ćemo imati redukcije voznih redova (čudi me da već nije došlo do toga), a onda populističku i megalomansku nabavku autobusa na plin koje nećemo imati gdje puniti jer će punionica u APP biti premala i prezagušena.

I da, koliko je Cacciamalia u prometu? Ja znam za 1 i to na 204. Koliko Stratosa vozi?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

smogovci.bbb2

Citat: Dreamwalker  u Travanj 21, 2016, 14:20:15
I da, koliko je Cacciamalia u prometu? Ja znam za 1 i to na 204. Koliko Stratosa vozi?
1 CC drži lin 275/283, 1 na 295. 1 Stratos je na lin 150 (sad valjda izdura cijeli dan kad je skraćena linija zbog radova u Radićevoj) a 1 je na lin 139/141
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92


Ivan

Ovo stvarno treba u novine, firma koja nema dovoljno za svoje potrebe prodaje nužna sredstva umjesto da ima barem malo rezerve da održava minimum usluge... Bilo bi dobro znati i je li keš od prodaje namijenjen nekom kumu u džep, inače na znam kojom bolesnom logikom netko može napraviti ovakvu glupost.

Dreamwalker

Ako ne brojimo Dailye, na linije izlazi samo 7/29 (24,1%) minija, a ako brojimo i Dailye onda ih vozi 8/31 (25,8%). S obzirom da su CC prošli cca. 230 - 280 tkm, a Dailyi čini mi se cca. 90 tkm i da bi u teoriji mogli proći još puno kilometara, viška je točno ona serija Stratosa. Za te novce su mogli kupiti bar 5 normalnih dizel autobusa koji bi imali što raditi u ovakvoj situaciji.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

#714
Citat: Dreamwalker  u Travanj 21, 2016, 20:30:45
Ako ne brojimo Dailye, na linije izlazi samo 7/29 (24,1%) minija, a ako brojimo i Dailye onda ih vozi 8/31 (25,8%). S obzirom da su CC prošli cca. 230 - 280 tkm, a Dailyi čini mi se cca. 90 tkm i da bi u teoriji mogli proći još puno kilometara, viška je točno ona serija Stratosa. Za te novce su mogli kupiti bar 5 normalnih dizel autobusa koji bi imali što raditi u ovakvoj situaciji.
Za onih 16 milijuna kuna koji su otišli na te kante se moglo kupiti otprilike 10-ak midi koje bi se zaista dalo iskoristiti, 8 solo ili oko 6 zglobnih, po ne-koruptivnim cijenama za niskopodne dizelaše kakvi se prodaju u Europi... Da su plinski bili bi skuplji, ali sve od navedenog bi se moglo jako dobro iskoristiti.

No netko je bio pametniji i rekao da treba još minija iako je po svim računicama i Cacciamalija bilo dosta čak i da se uvedu 2-3 nove mini linije (jer treba ih manje za postojeće linije, da se mene pita, preočito je da neke postojeće linije sa sekundarnih terminala Vrapčanska aleja i Sesvete ne funkcioniraju a trebale bi, i da ih je trebalo odavno produžiti do tramvaja i tad bi se itekako punili solo autobusi umjesto ove sprdnje za koju treba često i vozač više, bus više, korist za putnike smanjena, briga o tome nepostojeća; a realno Orešje nije ništa manje naseljeno nego Zelena magistrala prema Borčecu, ili Ses. Sopnica i Selnica nisu manje nego Resnik i Ivanja Reka, nego je problem u očajnim linijama za koje ljudi ne vide smisao i korist).

...

No da se vratimo na temu, ako su im na papiru Stratosi autobusi dostupni za upotrebu, onda netko odgovoran ne razumije ili ne želi razumjeti podatke i zaslužuje otkaz, no vjerojatno će biti pohvaljen za uspješnu prodaju starih autobusa. ::|
Raspad sustava, tužno i jadno, zaista sam duboko razočaran.
Volonteri na 1 h dnevno i vrtićka djeca bi bolje odradili posao nego foteljirani direktori koji bi kao cijeli dan trebali marljivo raditi s obzirom da su za hrvatske prilike svemirski plaćeni. :bljuv

Dreamwalker

Ne znam cijene pa sam zato rekao da bi se moglo kupiti bar 5 autobusa, ali hvala na konkretnim brojkama. ;)

Dal netko iz Gorice zna što će doći umjesto ta 3 vozila koja odlaze? Ne može gbr 9 nadomjestiti sva 3.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

430, njegov pandan u APD, jednako beskorisan a stvoren za neke od APVG linija. Ako ga se sjete...

Možda bi stvarno mogli poslati bar 2 Cacciamalija jer bi im se našlo posla, sigurno bi išli dobro na 335 i vikendom, ili na ponekim polascima poslije 21 h jer u APP su pomoćna smetnja jednako kao i g.b.9, no to se moglo napraviti i prije godinu dana

Pošto ništa s APVG već 20 godina nema prave logike ničemu pametnom se ne nadam ni s CC-ima...
Iako me u hrpi gluposti pozitivno iznenadilo da su se sjetili g.b.9, nekih 11 godina poslije skupljanja prašine i glumljenja ukrasne skulpture na ulazu u APP, no bolje ikad nego nikad. ::|

smogovci.bbb2

Citat: Ivan  u Travanj 21, 2016, 20:11:57
Ovo stvarno treba u novine, firma koja nema dovoljno za svoje potrebe prodaje nužna sredstva umjesto da ima barem malo rezerve da održava minimum usluge... Bilo bi dobro znati i je li keš od prodaje namijenjen nekom kumu u džep, inače na znam kojom bolesnom logikom netko može napraviti ovakvu glupost.
Moraš shvatiti da su to domoljubi i pomažu ravnomjernom razvitku države
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN19464

Meni to liči na gašenje pogona autobusa Velika Gorica i to vrlo brzo čim škola završi, jel i gb. 819 odlazi u rashod to je već 4 autobusa gb. 109 vjerovatno nece biti popravljan.Jedina logika je gašenje pogona, nema šta drugo biti, privatnici će voziti sela a zet 268 i 330, to je moje mišljenje!

tramvajac 92

Jedino što mi pada na pamet zašto je 9 ukras u pogonu - ne žele ga dati na liniju. Recimo na 174 Žeinci, ako već neće voziti iz Zagreba, i razdvojiti polaske gradske 182, jer je malo glupo da gradsku liniju od 3 kilometra vozi prigradski bus (pojedini polasci 9 km jer prolazi krz cijeli grad skoro), dok je 174 duga kojih 18 km (s ulaskom u Hruševec) inače 15.

Da budemo iskreni, i nije neka isplativost voziti 20ak kilometara nekoliko putnika. Osim kombijem. Jedino kad bi autobusi ostajali po selima preko noći, pa se dnevni pregled, tankanje i to obavljalo preko dana. Možemo probati i s plinskim autobusima tako, onda nema brige oko krađe goriva iz spremnika  :P