Nabavke novih autobusa (2)

Autor ManNLNG, Srpanj 02, 2017, 16:35:45

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Majstor

#901
Bude kad se Restartaju i rjese Kvazi stručnjaka
Samo mi sudite pošteno !

421

 verzija 1.0 bila  perfeto
1.1 premlaka
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

NP-549

Jesu maknuli ultra econonic mode sa zglobnih City-a ?  Može li netko saznat u Dubravi koliko troše ?

421

#904
 NE!
MAN City G 41 ,
CITARO G 54 
pivkan
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

NP-549

Neznam jel do našeg powera ili do terena, ali:

MAN Lion's City G euro 6 - 52
Mercedes Euro 6 - 65

421

#906
@ NP-549
Naši su na 218,269,281,231 > čista ravnica (osim uz nadvožnjake poput onog kod MUP-a Heinzelova kojim prolazite do/od  Autobusi doo servisa)
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

conecto

Ja sam upravo neki dan čuo kako kod City G postoji prebacivanje na power, samo nije odmah iza vozača kao kod solo nego negdje natrag oko motora. Navodno kod nekog već prebačeno i ide ko zmaj
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

MAN truck bus

#908
Da to nije onaj koji stoji raskopan u Importeru... :)evil
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

marin

Citat: 421  u Lipanj 17, 2020, 20:23:56
NE!
MAN City G 41 ,
CITARO G 54 
pivkan
Ja sam vidio Citara na 172 sa potrošnjom 41l/100km. I što ćemo sada?  ;D
Kad se na tim euro 6 sranjima MAN zagušenim zaštopa DPF, začađi cijeli motor s naslagama (što je danas poznato čak i kod modernih turbobenzinaca s direkt. ubrizgavanjem), a za nekakav Golf 7 DPF košta 15-ak tisuća kn, onda će se netko od APD inžinjera koji ga ne žele stavit u normalan mod češat po glavi di je otišla ta ušteda na gorivu  :-X
A kad tad će 101% bit problema s DPF-ovima bio to MAN, MB, Iveco, nije bitno, ali sam siguran da će više biti zaštopan tako zagušeni bus nego neki Cross koji ide baš fino.
Danas niti sami proizvođači nisu sigurni dal to valja, nego puste u promet bez testiranja i onda su pokusni kunići kupci.

Tomek

172 je ravna prigradska linija tako da nećemo ništa neg ne piši gluposti.
Proizvođači su sigurni što valja, nude ti bezbroj opcija i riješenja, sam kaj smo mi ostali u dobu kad si imao možda dva tri izbora te ni ne znamo što želimo, a i nikog nije briga. O održavanju da se ne priča.

marin

I ravna je i 281, sa sličnim brojem semafora i stanica kao 172, potpuno ravna znači usporedba je na mjestu.
Sigurni su da ne kažem u kaj...ne moraš se slagat s mojim mišljenjem, ali nisu gluposti. Koliko puta se desilo da je nešto škart i pušteno takvo na tržište bez potpunog testiranja. Uopće se niti ne mogu postići uvjeti da se nešto testira u realnom okruženju 10 godina.

421

@marin
Ako nemaš IQ toplomjera, tad si mogao shvatiti da sam naveo prosječnu potrošnju  bus123 po modelima.
Dakle: MAN City G 37-63  > 41
             Citaro GL 35- 84 > 54
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

marin


NP-549

Prosječna potrošnja nije aritmetička sredina najmanje i najveće