Nabavke novih autobusa (2)

Autor ManNLNG, Srpanj 02, 2017, 16:35:45

smogovci.bbb2

A šta će slati ponude kad se uzima solo IVECO i zglobni MAN (kad bude nabava zglobnih) hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

man323

Mislim da ovdje idu na 50/50 MAN i Iveco

MAN truck bus

Ako će biti brzi kao City G radije neka dođu Urbanwayi. hi
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549

MAN-ovi su u eco modu i isključen im je kick-down, te u kombinaciji sa DNR tastaturom imate to šta imate. Idu zeru bolje od Citelisa.   Ne znam koliko je to uopće dobro za motor, da se malo ne ispuše povremeno,  te da li baca greške za regeneraciju ispušnih plinova

marin

To je ono što sam ja pričao, očajni su za vozit i nemaju gdje pokazat 360ks, mogli su sa 1000ks doć u eco modu nema smisla. I to nikako nije zdravo za motor, da ga zavrtiš sad na kickdown valjda bi kilu dima izbacio.
To stručnjaci u ZET-u mogu poštelat, al kaj oni znaju, bolje da manje troši, al kad ode DPF ili nekakvi senzori trošak će bit trostruko veći nego ušteda goriva.
Rađe urbanway koji slučajno puno bolje ide nego City iz tvornice.

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

marin

Kao i ti s praznim odgovorima. A vjerujem da se slažeš s napisanim, nego u 90% mora biti tvoj blagoslov.

MAN truck bus

Marine, zar stvarno misliš da bi tvrtka poput MANa s preko 100 godina iskustva u teretnom i putničkom segmentu proizvodnje vozila te pogonskih sklopova stavila autobuse u takav eco mod da bi se motori uništili? umnik2
Ne bi izbacili kilu dima jer kada autobus stoji upaljenog motora u neutralnom položaju mjenjača te s aktiviranom parkirnom kočnicom pali se regeneracija te se podignu okretaji motora na 1500 okr./min i izbaci se "kila dima". To si mogao doživjeti 1.11. na izvanrednoj liniji Dubrava - Miroševac u 585. thumbs
ZETovi stručnjaci ne smiju točiti niti antifriz u vozila pod garancijom već se za sve zahvate šalju u ovlašteni servis. Dok su pod garancijom troškove svih popravaka snosi uvoznik.  8-8
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

marin

To ti je zbog klime, ne zbog regeneracije DPF-a. Druga stvar, okretaji u na 900, ne na 1500 (radni okretaji su otprilike na 500).
A treća stvar, ove iz MAN-a boli briga, bitno im je da autobus manje troši, da on kao takav prođe dalje na natječaju itd, a ako crkne još bolje, slagat će se i to u paprenom trošku.

MAN truck bus

#744
Oj, ej Marine!
Čitaj s razumijevanjem. kava
1. Regeneracija se odvija na 1500 okr./min te sam ju u praksi vidio 1.11.2018. tako da zasigurno nije bila klima. (Evo, pogledaj vremensku prognozu za 1.11.2018. https://www.hrt.hr/469933/vrijeme-i-promet/vremenska-prognoza-1112018) Regeneracija se ne vidi često s obzirom na to da se aktivira samo u slučaju ako čađ pređe određeni iznos. (Oko 45%, pa na više.)
Pogledaj regeneraciju na MAN kamionu, na zagrebačkim Cityjima G se sve odvija automatski na nešto višim okretajima.


2. Okretaji se povise na 800 okr./min u slučaju aktivacije Visko ventilatora zbog potrebe prisilnog hlađenja motora. To se na Cityjima G ne događa jer nemaju problema s pregrijavanjem motora tj. drže temperaturu u razini normale bez potrebe za paljenjem Visko ventilatora.

3. Nije ih baš briga jer prvih 5 godina dok su vozila pod garancijom oni sami snose troškove popravka motora.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

man323

Ne će niti jedan motor crknuti jer je u nekakvom ekonomik-modu, zapravo motor nije u nikakvom modu, već mjenjač koji dirigira okretaje.

man323

Donosim dobre vijesti:
U Zagreb stižu Lion's Cityji A21 i Iveco Crosswayi LE, to je rezultat provedenog natječaja.

smogovci.bbb2

I što je tu dobro?! Prije 20g smo imali među prvima autobuse "bus of the year" a sad imamo čišćenje proizvodnih linija starih modela. Dobra vijest bi bila da dolaze barem hibridi kad već nisu na vodik ili struju
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

sniff

A fakat bi mogli doć i ovi koji idu na vodik

smogovci.bbb2

#749
U Beču uredno voze. Mi nemamo ni punionicu. Ma ovo je slučajna država, dobro je rekao Milanović
"U čisti transport i uvođenje vodika kao alternativnog goriva već su krenule zemlje Europe i svijeta. Jedan od primjera je Austrija u kojoj je u Beču i Grazu gradski javni prijevoz testiran i koriste se autobusi na vodik te su za njih instalirane punionice vodika. Spomenimo i kako će do kraja 2019. godine u Njemačkoj biti instalirano 100 punionica na vodik dok se u Hrvatskoj o tome razmišlja u izuzetno dugom periodu koji seže i do 2050. godine. U Europi je već instalirano oko 600 punionica vodika, a cijena jedne punionice je oko 10 milijuna kuna."
Izvor: https://autogaraza.hr/novosti/croatia-mirai-challenge-voznja-na-vodik-od-zagreba-do-brusselsa/


"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza