ZET razno (4)

Autor Volzhanin, Lipanj 25, 2019, 20:42:19

Putnik79

Nebi volio nikakvo skracivanje i mislim da to nebi imalo smisla ali da 107 konačno postane cjelodnevna, to da.Vec su slani dopisi od strane svih mjesnih odbora na trasi što je bio prvi korak ali iz Zeta još nema sluha, a kako je sve više putnika koji se voze besplatno ( novih 20000 ) to neće tako skoro zaživjeti.


421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln


MAN SU220

Citat: Putnik79  u Kolovoz 01, 2023, 14:51:30Nebi volio nikakvo skracivanje i mislim da to nebi imalo smisla ali da 107 konačno postane cjelodnevna, to da.Vec su slani dopisi od strane svih mjesnih odbora na trasi što je bio prvi korak ali iz Zeta još nema sluha, a kako je sve više putnika koji se voze besplatno ( novih 20000 ) to neće tako skoro zaživjeti.

Pa ajde kad ste takvi frajeri nađite vi rješenje da 107 bude cjelodnevna a ne,
 ne može ovo, ne može ono.

421

Ono uvijek može, ovo NE!

JANKOMIR – ŽITNJAK
Pet gradskih četvrti traži povećanje broja polazaka na liniji busa 107
Autor
Mateja Ježovita
22.10.2021.
u 11:15
Zahtjev za povećanje broja polazaka je dio zajedničke inicijative gradskih četvrti Peščenica – Žitnjak, Trnje, Trešnjevka sjever i jug te Stenjevec.

Vijeće gradske četvrti Stenjevec na svojoj je četvrtoj sjednici jednoglasno prihvatilo zaključak kojim se od ZET-a traži povećanje broja polazaka na autobusnoj liniji 107, koja vozi od Jankomira do Žitnjaka i obrnuto. Jedna je to od najvažnijih autobusnih trasa koja povezuje istok i zapad hrvatske metropole, s okretištima u industrijsko-trgovačkim zonama, a problem je to što linija nema polaske od devet do 12 te od 17 do 20 sati.
Zahtjev za povećanje broja polazaka, spomenimo, pritom je dio zajedničke inicijative gradskih četvrti Peščenica – Žitnjak, Trnje, Trešnjevka sjever i jug te Stenjevec.

– Možemo potvrditi da su u tijeku razgovori s nadležnim službama Grada Zagreba i predstavnicima četvrti. Nakon što se svi usuglase, prihvaćeni ćemo zaključak pustiti u proceduru te po dobivanju rješenja nadležnog gradskog ureda primijeniti izmjene u rasporedu polazaka autobusne linije 107 – kažu u ZET-u.
https://www.vecernji.hr/zagreb/pet-gradskih-cetvrti-trazi-povecanje-broja-polazaka-na-liniji-busa-107-1533109
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Akropola

Bez žute trake cijelom trasom i automatskog paljenja semafora sve pada u vodu.
Linija Podsused - Sesvete ima smisla.S tim da se usklađenja s 116,281.
Kako neće shvatiti u ovakvom trenutnom stanju svi su na gubitku.

jakov5

Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Perokani

Citat: Akropola  u Kolovoz 02, 2023, 07:08:29Bez žute trake cijelom trasom i automatskog paljenja semafora sve pada u vodu.
Linija Podsused - Sesvete ima smisla.S tim da se usklađenja s 116,281.
Kako neće shvatiti u ovakvom trenutnom stanju svi su na gubitku.
Bez špice mi se cini 57 minuta.

tramvajac 92

Ako već razvlačimo liniju istok - zapad, onda idemo iz Ježdovca do Ivanje Reke. Od Podsused do Sesveta ima vlak, koji ima puno bolju brzinu, i kojoj bus ne može konkurirat.
Citat: Perokani  u Kolovoz 02, 2023, 21:32:55Bez špice mi se cini 57 minuta.
S obzirom da bi vozio sat vremena van špice, to trebaš malo veću pauzu na krajevima da se izbalansira kašnjenje, kad propusti dva tri semafora.

MAN SU220

Citat: 421  u Kolovoz 01, 2023, 17:39:11Ono uvijek može, ovo NE!

JANKOMIR – ŽITNJAK
Pet gradskih četvrti traži povećanje broja polazaka na liniji busa 107

S obzirom na to da su u prometu maksimalni prijevozni i kadrovski kapaciteti, nismo u mogućnosti realizirati traženi zahtjev.


zagrebackapekara

u Munchenu autobusi u prosjeku idu u rashod na 800.000km, a u ZETu dok ne krepaju... bitno da mi imamo Citare 2009 sa 1.500.000km

Stilben426

Dobro, sad 1,5 mkm nema nijedan. Još. U Podsusedu je vodeći 188 (oko 1,38 mkm), u Dubravi 544 (oko 1,34 mkm).
Ali bi zato 80 imao dvostruku karijeru s obzirom da je na 1,91 mkm.

Citaro G Facelift gbr.185

Citat: zagrebackapekara  u Kolovoz 04, 2023, 01:05:36u Munchenu autobusi u prosjeku idu u rashod na 800.000km, a u ZETu dok ne krepaju... bitno da mi imamo Citare 2009 sa 1.500.000km
To je isto kao da kupiš televizor koji ti može radit 10 godina, ali ga baciš za 5 godina. To je razbacivanje novcima, ništa drugo. Da nema toliko novaca za razbacivanje, malo bi se bolje razmislilo o slanju autobusa s 800 tkm u rashod, a bus je mogo može još sigurno vozit, osim ako nije stvarno bio za rashod zbog ne znam požara ili sudara npr.

zagrebackapekara

Citat: Stilben426  u Kolovoz 04, 2023, 07:14:24Ali bi zato 80 imao dvostruku karijeru s obzirom da je na 1,91 mkm.
oce li dogurat 2mkm haha  ;D