ZET razno (4)

Autor Volzhanin, Lipanj 25, 2019, 20:42:19

sniff

Citat: 421  u Svibanj 06, 2024, 22:01:00Jesi li ti svjestan što si napisao?

Ja sam siguran da se preko mostova i prema Dugom Selu vozi 50. ili 48, just to be on the safe side :)

sergjack

#1291
Citat: Putnik79  u Svibanj 07, 2024, 04:29:12Halo, daj procitaj još jednom svoj tekst!Znate li Vi da ograničenje brzine nije 50/60 nego 50!!!!!!!!!!!!!!!! za autobuse sa stajacim mjestima.Po tome se i trebaju raditi vozna vremena.Sve drugo na svoju, odnosno vozačevu odgovornost.Za koga?

50 po zakonu, ali dozvoljavaju do 60, barem mi je tako rečeno. Zakon je zakon, dakako, ali nije svaki zakon savršen i nepreispitiv i svakako mislim da ga treba malo "osvježiti" ili ukinuti. Npr. u Italiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, UK, i većini Europe busevi JGP smiju 80 ili 100 čak. U Francuskoj 70. u Njemačkoj 60. Mi i slovenci kemijamo sa 50.

sofer29

Citat: sergjack  u Svibanj 07, 2024, 12:13:4950 po zakonu, ali dozvoljavaju do 60, barem mi je tako rečeno. Zakon je zakon, dakako, ali nije svaki zakon savršen i nepreispitiv i svakako mislim da ga treba malo "osvježiti" ili ukinuti. Npr. u Italiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, UK, i većini Europe busevi JGP smiju 80 ili 100 čak. U Francuskoj 70. u Njemačkoj 60. Mi i slovenci kemijamo sa 50.
U Lisabonu autobusi na gradskoj brzoj cesti,4 trake,nesto slicno kao ZG obilaznica,zglobni citari voze 70-80 minimalno,a bus dupkom pun kao tipa 109 il 268 🤷�♂️

Putnik79

Zakon je jasan i po njemu se kažnjavaju vozači sve dok se isti ne promijeni.Nema tu puno mudrosti, pa tko hoće vozit i 100 samo neka.

Tomek

Linije sa Savskog mosta i iz Crnomerca van Zagreba (172/176/177) nikad se ne voze ispod 60-70 na otvorenim djelovima ceste jer se vozni redovi inace debelo ne stizu. I nikad se ni nisu vozile sporije otkad ja pratim ZET, a to je vec par desetljeca.

Putnik79

#1295
Kakve to veze ima kako se voze, zakon je zakon i svjesno ga se krši.Pitaj te kolege koji su vozili preko 50 i imali sudar ili pad u vozilo.Nije mi jasno zašto zagovarate svjesno kršenje zakona ,umjesto da se vozna vremena prilagode istome i stanju na cestama, a da ne govorim o naseljenom mjestu I ograničenja 40.Uostalom čija je odgovornost što su vozna vremena iz 2000 god ,pa i ranije. Nije na vozačima voziti 70 i stizati vremena, nego treba ista mijenjati i prilagođavati stvarno stanju na cestama i i ogranicenjima.

sergjack

#1296
Citat: Putnik79  u Svibanj 07, 2024, 16:53:31Kakve to veze ima kako se voze, zakon je zakon i svjesno ga se krši.Pitaj te kolege koji su vozili preko 50 i imali sudar ili pad u vozilo.Nije mi jasno zašto zagovarate svjesno kršenje zakona ,umjesto da se vozna vremena prilagode istome i stanju na cestama, a da ne govorim o naseljenom mjestu I ograničenja 40.Uostalom čija je odgovornost što su vozna vremena iz 2000 god ,pa i ranije, pa nije na vozačima voziti 70 i stizati vremena, nije mi jasno!!

Forsiranje 50 čini JGP nepotrebno sporijim nego što već je. Pa kako ćeš poticati ljude na autobus kad em staje svakih 100m em je doslovno duplo sporiji od auta na otvorenoj cesti? Osim toga, ako je ograničenje 80 a ti voziš 50, ti predstavljaš opasnost u prometu jednako kao jaran u BMWu koji vozi 110.

Putnik79

#1297
Ja ne kužim, pa daj procitaj zakon ili si ti iznad zakona.Imas autobus sa stajacim mjestima i brzina je ograničena zakonom na 50 km/h.

Tomek

I jedan i drugi ste u pravu. Dok je zakon 50km/h vozni redovi trebaju biti takvi da ih autobusi stizu sa 50. Ali s druge strane zakon je po tom pitanju dosta los te zaoravo na taj nacin favorizira auto prijevoz sto je isto tako tocno.
Za ove linije di se ZETovci brze voze sam naveo primjer jer ih vozaci na zapadu uglavnom vole (da ne kazem placaju da ih voze) jer im se ocito svidja malo stisnuti gas.

Citaro G Facelift gbr.185

Da stvarno postoji opasnost, kod normalne popunjenosti busa recimo, onda bi se blokada postavila na 50, a ne na 80. S tim da se svi voze preko ograničenja i s autima tak da zakon postoji samo na papiru, kam bi došli kad bi se ljudi svake sitne stavke zakona pridržavali. Govorim za ceste s ograničenjima iznad 50, gdje se brže vozi, tu svi voze preko ograničenja debelo.

sergjack

Citat: Putnik79  u Svibanj 07, 2024, 17:03:16Ja ne kužim, pa daj procitaj zakon ili si ti iznad zakona.Imas autobus sa stajacim mjestima i brzina je ograničena zakonom na 50 km/h.

Ne propitkujem ja postojanje zakona ili njegov trenutan sadržaj.
Samo kažem da isti treba promjenti.

Putnik79


sergjack

#1302
Citat: Tomek  u Svibanj 07, 2024, 17:20:40...
Za ove linije di se ZETovci brze voze sam naveo primjer jer ih vozaci na zapadu uglavnom vole (da ne kazem placaju da ih voze) jer im se ocito svidja malo stisnuti gas.

Wow. Čuo sam da su određeni busevi dosta traženi (khm khm 200 i 204), ali nisam znao za linije. Jel se tako može i za smjene?  ;D

Putnik79

Kod pada putnika u autobusu kod zadnja dva slučaja, vozaci su platili masne kazne i jedva izbjegli oduzimanje vozačke dozvole i to samo zahvaljujući dobrom odvjetniku i to sve zbog prekoračenja brzine od 50 km/h i to ne za puno.Ali da ne duljim oko toga, svatko odgovara za svoje postupke ,pa tako i za brzinu vožnje kad se nešto dogodi.

Putnik79

Citat: Citaro G Facelift gbr.185  u Svibanj 07, 2024, 17:22:01Da stvarno postoji opasnost, kod normalne popunjenosti busa recimo, onda bi se blokada postavila na 50, a ne na 80. S tim da se svi voze preko ograničenja i s autima tak da zakon postoji samo na papiru, kam bi došli kad bi se ljudi svake sitne stavke zakona pridržavali. Govorim za ceste s ograničenjima iznad 50, gdje se brže vozi, tu svi voze preko ograničenja debelo.
Bili bi Švicarska!!!!!!Zato zakoni postoje.