Rashodi, posudba i selidba vozila između pogona (2)

Autor lovac27, Svibanj 24, 2016, 21:54:12

Citaro218ZG

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 15, 2024, 20:24:44Nije baš tolko (NevenBrnjas) dramatično, ali je stvar šta su Citelisi sami po sebi nepouzdani, a pritom su sad i strunuli, pa će na zadovoljstvo vozača u rashod. Kao dostojna zamjena im stižu rabljeni solo City i zglobni Citari C2 G.

Pozdravljen budi kolega,
ne znam kakve veze ima gdin.Neven Brnjas sa ovime i zašto se uopće neka osoba javno spominje imenom i prezimenom ovdje ali neka je i taj pozdravljen, a ovo što si upravo spomenuo za zamjenu točno sam tu temu htio sutra otvoriti ovdje, ali preduhitrio si me!
Kao da si znao da ću baš to krenuti pisati, pa evo pošto si sam to sad iznjeo bio bih zahvalan ako možeš napisati što znaš o dolasku tih novih vozila, odkuda dolaze, gdje su radili na kojem području i zašto smo se odlučili baš na njih a ne naprimjer uvest vozila tipa gradska Scania, VDL i slično?
Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate , budite pilot svog života

Uspjeh je zbroj malih napora koje ponavljate iz dana u dan
"Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko." (Matej 18,3)

MAN truck bus

Neven Brnjas je javna osoba, pa se smije spominjati. Spomenuo sam ga zato jer je poznat po preuveličavanju redovnih problema i stvaranju drame oko njih.
Dolaze iz Austrije, ali ne znam za sada 100% podatke gdje su vozili to ćemo znati dok stignu po broju šasije. Uzeli su baš njih jer takve već imaju u voznom parku što znači lakša prilagodba za vozače i servis jer bi svaki prijevoznik trebao težiti unificiranju voznog parka.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Citaro218ZG

Ok, pa super, nadam se samo da će biti dobra nabava a ne da bude opet bacanje novaca u vjetar !
Kad saznaš poneku novu informaciju podjeli ovdje ako ti ne predstavlja to problem.
Mercedes je bio i ostao i ostat će glavna zvijezda voznih parkova diljem svijeta, tako da se iskreno nadam da će opravdati ovo ulaganje.
A Iveco je takav kakav je, nažalost u Italiji gdje sam nedavno  ( Trst,Padova ) bio sve su Iveci u voznom parku, ali za neko čudo održavaju ih, i nisu ni blizu bučni i spori kao ovi naši.
Vjerojatno su ih drugačije postavili ili nešto, no razlika je bila osjetna, a sad gdje su naši zakazali to ostavljam na dušu onima koji su ih unakazili.
Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate , budite pilot svog života

Uspjeh je zbroj malih napora koje ponavljate iz dana u dan
"Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko." (Matej 18,3)

Citaro218ZG

Citat: MateV  u Svibanj 08, 2024, 22:41:22Vama fali autobusa, a u Rijeci fali vozača pa nešto autobusa stoji. Ako bi se uprave mogle dogovorit Trolej bi mogao dat par autobusa na korištenje u Zg.

Pa nije loša ideja, ali to je samo jedna u nizu bajki.
Uprave se ne mogu ponekad dogovorit ni oko vrste kave koju piju, jel bolja Arabesca ili Franck , a sumnjam da bi se uspjeli i za ovo.
Autotrolej ima dobre autobuse dok im ne počnu otpadat djelovi, niti u ZET-u nije ništa bolje, ali da se može bolje itekako može, samo što je ta cesta jako pusta i ostat će tako sve dok se nadležni ne pobrinu za promjene .
A promjene se obećavaju iz godine u godinu no prije ćemo dočekat sljetanje čovjeka na Mars nego to.
Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate , budite pilot svog života

Uspjeh je zbroj malih napora koje ponavljate iz dana u dan
"Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko." (Matej 18,3)

tramvajac 92

Citat: Citaro218ZG  u Lipanj 15, 2024, 21:14:38A Iveco je takav kakav je, nažalost u Italiji gdje sam nedavno  ( Trst,Padova ) bio sve su Iveci u voznom parku, ali za neko čudo održavaju ih, i nisu ni blizu bučni i spori kao ovi naši.

Trst ima dizelaše, Urbanwaye, što svakako poboljšava kako idu, imali jesu i Citelise, ne znam jesu li još u prometu. Bio sam nedavno, pa evo ima par novijih fotki: https://autobusi.org/forum/index.php?topic=4943.105

Njihovo održavanje je solidno, možda malo bolje nego naše, ali tome pridonosi i to što imaju novija vozila od nas.

Citaro218ZG

Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate , budite pilot svog života

Uspjeh je zbroj malih napora koje ponavljate iz dana u dan
"Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko." (Matej 18,3)

sofer29

 u Dubravi također stoji razbijeni bus nažalost ali je koristio za šta ja znam šta , sad sjedi razbijen prema skretanju za Studentski grad )
[/quote]nema vise tog busa,prije cca 10-ak dana ga razrezali..koristila ga je trgovina Zabac kao mobilna trgovina..to je bio MB,mislim da je bio Conecto zglobni

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

sofer29

Citat: Majstor  u Lipanj 19, 2024, 08:33:20Citaro
onda dobro.istina je..ja sam mislil da je conecto jer nisam nikad videl citara sa takvim farovima prednjim i zadnjim

tramvajac 92

To su specijalno rađeni Citaro Irvine, za Hannover i Leipzig, u povodu EXPA 2000. Bilo je i solo i zglobnih.

sofer29

Citat: tramvajac 92  u Lipanj 19, 2024, 10:38:09To su specijalno rađeni Citaro Irvine, za Hannover i Leipzig, u povodu EXPA 2000. Bilo je i solo i zglobnih.
danke na objasnjenju  pivkan